Атмосфера Лондона знову подається радше як стилізація. Соціальні правила інколи працюють дуже вибірково, залежно від потреб сюжету, і через це окремі рішення персонажів виглядають сумнівно. Наприклад, ідея, що молоду, неодружену жінку можуть залишити саму в замку без прислуги.
З хорошого в другій частині з’являється відповіді. Ми дізнаємося таємницю принцеси Шарлотти й справжню причину її хвороби. Мені сподобалося, що Гейзел погоджується зберегти цю таємницю й допомогти принцесі отримати шанс на щасливе життя з коханою людиною, навіть розуміючи, що це може коштувати їй власного майбутнього. У цей момент героїня дуже емпатична і людяна.
Також приємно було дізнатися, що Джек живий. Якщо чесно, то я була більше за пару доктора й Гейзел, хоча і розуміла, що Гейзел обере Джека.
Загалом дилогія залишила нейтрально-позитивне враження. Це непогана історія на один раз, з цікавими ідеями, романтикою і трішки готичним настроєм, яка може сподобатися прихильникам легкого янг-едалту
⠀
Що ж чекає на читачів:
⠀
?звісно, продовження історії Гейзел: чи зможе вона таки стати хірургинею?
?атмосферні бали з пишними сукнями, шампанським, джентльменами, принцами й принцесами;
?а ще таємні товариства, які плетуть свої інтриги;
?звісно, не без скальпелів та розтинів, а також анатомії загалом;
?знову трішки розриття могил;
?і кохання, бо куди без нього?
⠀
До речі, в цій частині на нас чекає щось типу любовного трикутника, хоч і не скажу, що авторці вдалось все дуже закрутити. Бо вибір Гейзел був очевидним з самого початку.
⠀
Загалом у цій частині події переважно розгортаються не в Единбурзі, а в Лондоні. Саме туди потрапляє Гейзел, бо її викликають, щоб вона вилікувала принцесу Шарлоту від таємничої недуги. Та дівчина не тільки цим займається, вона встигає вплутатися і в любовні, й в дуже таємничі та небезпечні авантюри.
⠀
У мене були питання саме до частини сюжету, коли Гейзел, маючи не так багато досвіду (про це навіть у книзі кажуть, коли вона приїхала у королівську лікарню, то й половини назви ліків не знала, а купа книг була для неї новою), як лікарі, яких вже викликали. Не хочу бути упередженою, і в принципі далі це трішки пояснюється. Але для мене саме цей момент (а також той, що Гейзел було легше носити свої інструменти в тканині, ніж купити хоча б якусь лікарську сумку (чисто бо вона не така хороша, як вона хоче) були трохи дивні й притягнуті за вуха.
⠀
А в іншому сюжет мені сподобався. Для мене він не був перенавантежний чи «з водою». Так, у книзі є «повтори» з минулої частини, аби нагадати сюжет. Але, як на мене, вони добре вплетені й короткі, тому нудно не було. До того ж книга читається напрочуд швидко та легко, мені дуже сподобалась мова й стиль, як і в попередній частині.
⠀
Ще одним плюсом стала атмосфера книга та поєднання вигаданих і реальних подій чи персонажів. Деякі долі справжніх історичних людей або роки змінені авторкою. Але для мене це нормально було, адже книга - художня. А от те, що ми зустрічаємо на сторінках книжки й принцесу Шарлотту, й Вольтера, й лорда Байрона в нових ролях, долучених до інших справ, - це було цікаво.
⠀
Ще відгукнулась тема із пошуком секрету безсмертя і того, чи справді воно вічне і чи не можна повернути смертність. Мені ця тема цікава ще від того часу, як я подивилась «Сталевого алхіміка», де брати Елріки шукають філософський камінь, який дарує безсмертя (і не тільки). У цій книзі про філософський камінь не йдеться, але (спойлер) ті, хто читав першу частину знають, що є настоянка, яка дарує його. Тож ця тема в цій історії не відіграє останню роль і спостерігати за розвитком її було цікаво.
⠀
Центральна проблема, яку порушує авторка книги, це рівноправність жінок та чоловіків. А саме місце жінок у освіті, науці та інших сферах. У 1818 році, коли відбуваються події, основним завданням жінок вважають одруження. Та Гейзел не хоче цього, вона хоче бути хірургинею і тому, як вона намагається досягти цього, які перешкоди мусить долати, багато приділено уваги.
⠀
Фінал книжки для мене був трішки очевидним, проте я не знала все ж таки точно, яким шляхом це станеться. Фінал, можна сказати, відкритий. Адже ми ніби й знаємо, як усе закінчується, а проте не знаємо, чи точно зможе Гейзел зробити все те, що запланувала. Та для цієї історії такий фінал цілком логічний.
⠀
Що ж, і «Анатомія», і «Безсмертя» мені сподобались насамперед своєю атмосферою. І я рада, що прочитала цю історію, тому може рекомендувати її і вам.
Ми бачимо як вона продовжує лікувати людей у своїй садибі та через це вона опиняється у в'язниці без надії на визволення. Та допомога приходить неочікувано, її забирають розкрити таємницю хвороби принцеси Шарлотти, бо ніхто до цього не зміг це зробити. Тут вона знайомиться з чудовим лікарем, з яким вона здружується з часом і який підтримує її мрії про становлення хірургинею.
В ході всіх подій ми узнаємо про таємницю принцеси Шарлотти та на що ж вона в дійсності хворіє. Гейзел погоджується зберегти її таємницю та допомогти отримати дійсно щасливе життя з коханою людиною, хоча для цього прийдеться відмовитися від всього. І не дивлячись на те, що таким чином вона підставляє саму себе, Гейзел робить все заради цього.
Ми таки бачимо, що Джек живий, хоча ніколи не виходив на зв'язок, щоб не обтягувати головну героїню. Я до кінця вболівала за доктора та Гейзел як головну пару, вони були б чудові разом, але цього не сталося, на мій жаль. Вона обирає Джека та вони залишаються разом.
Ця книга для мене слабша, ніж попередня, майже ніяких загадок тут немає, в кінці вона не залишається з доктором та це взагалі не те, що я очікувала. Загалом дилогія непогана, але на один раз.
Авторка вдало вдало поєднує елементи історичного роману, філософських роздумів та глибоких емоцій, створюючи цілісний та проникливий твір мистецтва. Кожна сторінка книги - це нова порція вражень, яка відкриває перед читачем безмежні можливості кохання та його вплив на людські долі.
Читаючи "Безсмертя: історію кохання", ви переноситесь через час та простір, стаючи свідками найрізноманітніших кохання від різних епох. Кожна історія змушує вас переживати з героями, співчувати їх радості та болю, відчувати кожен їхній подих та зіткнення зі судьбою.
Шварц не просто розповідає історії кохання, вона розкриває перед нами глибину почуттів та відкриває нові шляхи розуміння людської природи. Кожен персонаж книги стає живим і реальним, збагачуючи наш внутрішній світ і викликаючи нові думки про наші власні відносини та почуття.
"Безсмертя: історія кохання" - це книга, яка залишиться з вами назавжди, надихаючи на нові відкриття та роздуми про справжнє значення кохання та вічності. Це шедевр, який варто прочитати кожному, хто цінує велике мистецтво слова і доторкнутися до найглибших пластів людської душі.