Книга мені сподобалася, якщо коротко. Як уже заведено у Сандерсона — незвичайний світ, особлива магія і чудовий фінал. Уже тут він показує свій потенціал. І Раоден, і Сарін, і Хратен — яскраві, багатогранні і сильні особистості, які розвиваються. Сюжет неспішний, але затягує.
На сторінках цієї книги закарбована дивовижна і ні на що інше не схожа історія, в якій знайдеться місце і магії, і політичним інтригам, релігійним протистоянням, розкриттю древніх таємниць та, звісно ж, коханню)
Історія самобутня, тож підійде як читачам, які хочуть глибоко ознайомитися з всесвітом Космер і відвідати всі його закутки, так і тим, які просто хочуть прочитати книгу автора, яка б не вимагала необхідності знайомитися з іншими його творами.
П.С. Для тих, хто в курсі: один із не останніх за важливістю персонажів у підсумку стане тим, хто названий «стрибуном між світами» і засвітиться на Рошарі. Оскільки я читав майже усі книги «Космеру», то я знаю, хто це. Читайте - і дізнаєтесь також)
Мені сподобалось як було описано місто Елантріс і те наскільки зовнішній вигляд книжки перегукується з написаним. Бо вона виглядає як запорошене багатство, яке все ще не втрачає свого блиску, але дрібні деталі перемелені і починають блякнути.
Щодо персонажів, то всі вони прекрасні. В книжці багато політичних ходів, які не завжди призводять до бажаних результатів. Мені дуже сподобалась мотивація кожного з персонажів, що кожен з них став на своє місце як ще могло би статися на шаховій дошці. В книжці описаний досить складний магічний світ, і що прекрасно, разом з принцом Раоденом, читач може в ньому розібратися. Трохи розчарувалася в Сарін, бо по її поведінці вона здавалася більш юною чим описую її автор, але в цілому вона прекрасно впоралась зі своєю роллю та прекрасно вставляла палки в колеса Рейтену.
Звісно, що жрець одразу притягує до себе увагу як тільки з'являється в книжці. Бо для мене це був найцікавіший з персонажів. Його бажання, питання про віру які він сам собі задає та остаточні рішення були дуже глибокими та неочікуваними.
Також мені сподобалося, що в книжці не має якогось остаточного вердикту, що є добро і що є зло. Тому читач може сам обирати, що йому до вподоби. Книжка однозначно сподобається всім хто любить роботи автора, а також ідеально підійде для тих хто тільки хоче познайомитися з його творчістю і вирішити для себе, чи потрібно продовжувати це знайомство.
Дуже цікавий та структурний всесвіт, прокляте місто, інші королівства. До героів теж звикала поступово : принц Раоден, принцеса Сарін, Рейтен, що вважав себе спасителем.
Я щиро вірила у Раодена, мені сподобалась Сарін, а король Арелона та деякі інші героі, викликали антипатію. Щира історія кохання, яка здавалась неможливою, коли починаєш читати цю історію.
Книга динамічна, тут багато інтриг та політики, магію рун. А ще це історія про надію, про досягнення певної мети та внутрішню силу.
Я вже знайома з автором і мені подобаються його книги, тому ця не стала виключенням. Можливо є певні погрішності, але стиль оригінальний, книга неймовірно цікава, а всесвіт в себе закохує. Мені сподобався фінал книги, а особливо те, що це одиночна завершена історія.
П.С Приємним бонусом стали додаткові та вирізані сцени в кінці книги, ну і неймовірні ілюстрації. Дебютна книга автора, що відкриває неймовірний світ магії та кохання.