Але про знайомство з серією я не шкодую. Можливо, навіть прочитаю продовження. Тим більше, що більшість читачів говорить, що вже починаючи з третьої книги рівень творів стає на голову вище, і чим далі - тим краще. Що ж, побачимо, але й без цього історія вийшла досить цікавою
Книга сподобалася цікавим міксом жанрів.
Якщо хочеться прочитати Чендлера або Чейза в фентезійному антуражі, то можна спробувати даний цикл.
Що мені не сподобалося – оформлення обкладинки. Але внутрішні ілюстрації дійсно класні.
Книга буде цікавою любителям нуарних детективів, вплетених в фентезійний сетінг.
Але надто сильна концентрація саме на магічних (навіть окультних) обрядах мені не сподобалася.
Проблема також в тому, що де б я не читав про цей цикл, всі кажуть, що по-справжньому цікаво почнеться десь з четвертої книги серії. Але читати 3 книги щоб нарешті в четвертій отримати насолоду – це треба мати і терпіння, і кошти на досить дорогі видання, і досить багато часу, якого постійно не вистачає.
Гаррі Блекстоун Копперфілд Дрезден - найкращий чарівник-детектив. Ну, технічно, він єдиний з таким фахом. Він не з чуток знає, як багато магічних речей приховано від простих смертних. Тому, коли в Чикаго стаються дивні речі, такі як злочини із застосуванням чорної магії, поліція запрошує його для консультації, а постраждалі шукають у нього допомоги.
Скажу одразу, це було весело. Як на мене найбільша перевага цієї книги - це гумор, яким вона буквально просочена: від невинних жартів до більш цинічних та саркастичних.
«Грозовий фронт» - це яскравий представник міського фентезі з гарно прописаною детективною лінією. Автор дійсно постарався створити розслідування об’ємним та цікавим.
Автор з перших сторінок кидає читача у вир подій, та і загалом книга дуже динамічна. А враховуючи її невеликий об’єм (264 сторінки), то її реально «ковтнути» за пару вечорів.
Загальний вайб історії нагадує серіал «*Lost Girl*», який у нас більш відомий за назвою «Поклик крові», - головний герой розкриває потойбічні справи та паралельно влаштовує своє життя.
Потойбічний світ не сказати, що добре прописаний, після прочитання книги залишається багато питань до світоустрою та магічних деталей, але потрібно розуміти, що серія «Справи Дрездена» вже налічує 19 основних книг (загально нібито має бути 24) та безліч додаткових, тому автор має розкрити світ у подальших книгах.
Тож книга заслуговує на тверду четвірку за п’ятибальною шкалою.
Видавництво Небо
Легкий фентезійний детектив для дорослих сповнений чорного гумору, магії та динаміки. Для прихильників «Баффі», «Константін» та «Надприродне»
Головний герой Гаррі Дрезден, чарівник-детектив з Чікаго. Він співпрацює із поліцією та має розслідувати загадкове подвійне вбивство, яке точно не обійшлося без чаклунства. Проти нього діє таємничий чорний маг, переслідує «Біла Рада», а ще він встигає швидко заробити собі нових ворогів - мафіозі-наркоторговця та сильної вампірки…
Його життя та близьких чоловікові людей під загрозою і у нього лишається лише кілька днів знайти усі відповіді поки його серце не вирвуть з грудей…
Особисті проблеми, етичні дилеми та питання «як діяти краще, враховуючи власне сумління» надає герою глибину, а сарказм та банальна людяність симпатії.
Тут проста детективна лінія але колоритний магічний світ що гармонійно співіснує з реальним. Додайте ще секс, наркотики, небезпеку- й отримаєте ідеальний коктейль для приємного відпочинку.
Моя оцінка 8,2/10
«Є різниця між підготовкою до проблем і їх створенням, не варто цього плутати»(с)
Адже тут все просто, в нас є майже сучасний світ, в якому є трішки магії та паранормальних явищ. Є детектив який ці явища розслідує, а також поліція та і в цілому люди які чудово знають про те, що магія існує та якось до неї вже звикли. В магічному світі є свої закони, з якими ми частково знайомимося в ході історії, але для повноцінного розуміння все ж не вистачає інформації. Але попереду нас ще чекає багато книжок, тому це не так кидається в очі.
Головний герой, незважаючи на те що він чарівник, має ті ж самі проблеми, що і сучасні люди, тому 0% засудження, 100% розуміння. Сама детективна лінія не надто складна, але містичні події додають їй колориту та роблять більш жвавою та яскравою. В книжці достатньо смішливих але банальних ситуацій які трапляються з головним героєм.
В цілому атмосфера книжки чимось нагадує більш пізні сезони серіалу "Надприродне" і частково фільму "Константин", що може сподобатись фанатам цих франшиз. А так, книжка чудово підійде на декілька вечорів, щоб розвантажити голову, але не більше.