В книзі близько 500 сторінок, але вона не є розтягнутою. Все компактно описано, вже по суті і нічого зайвого.
На рахунок жанру, скоріше всього це не фентезі, а фантастика. Окремого світу, наприклад, як в фентезі, тут немає, але є різні вигадані-фантастичні персонажі та ситуації.
Якщо ж говорити про сюжет, то з плюсів можу відокремити:
— повторюся: цікава та корисна розповідь про життя в Німеччині;
— круто прописаний фантастичний світ. Насправді до прочитання цієї книги я не була знайома з такою фантастикою і з таким задумом. Ну якщо говорити коротко: таке я вперше читала.
— порушено та піднято багато проблем підлітків, що я великим плюсом.
— дуже ясно та точно описуються думки головної героїні (Ребекки). Автор завжди дає зрозуміти що вона відчуває, та що збирається робити. Мені не потрібно було сидіти і думати, чи вона схвалює таке рішення, чи ні, чи збирається, наприклад, висловити свою думку чи ні. Абеді спочатку повідомляє про це читача, а вже потім головна героїня робить ту чи іншу дію.
Так, перейдемо до мінусів:
— життя та проблеми головної героїні переривають любовну лінію;
— з всієї книги я можу по наліпках відокремити тільки 11 ситуацій де головні герої якось романтично чи взагалі взаємодіяли;
— можливий спойлер: не сподобалося зображення батьків та дітей. + Показано ситуацію: коли батьки вирішують все за 16-річну дитину, в якої немає права голосу. І як би голосно Ребекка не кричала, вона, на жаль, не змогла докричатися до своїх батьків. Вони просто не зрозуміли її і не хотіли слухати (на жаль, так буває і в нашому світі)
На кінець, хочу сказати, що фінал цієї книги розбив моє серце?. Я надіялась що все обернеться в позитивному випадку, але ні. Хоча, в принципі, такий кінець є розумним і раціональним, по іншому прописати його, на мою думку, було б важко, а то й взагалі не можливо.
Підсумок: доволі цікавий фантастичний роман, який покаже та розкриє сучасні проблеми суспільства. Якщо хочете чогось легкого, та з неочікуваним кінцем, то це для Вас?