Що ще в цій історії дійсно хорошого-це її основний посил. Це книга про те як ненависть породжує ненависть,яка породжує ще більшу ненависть і так по колу поки всі не помруть. Чи є у них підстави вирізати один одного? Є,безумовно і ви будете так чи інакше їх розуміти. Обидві сторони.
Чи ведуть ці рішення до чогось хорошого? Можете побачити на сторінках.
Я дуже упереджена до цього циклу,адже після того як я півроку прожила в Марокко,арабський сетинг-це те,що автоматично потрапляє в улюблене.
Пустеля,джини,фініки,чадра,муедзіни-якщо ці прості слова змушують вас відчувати дивний трепет-цикл вам зайде.
Однак моя упередженість також грає зі мною злий жарт,адже я висуваю до історії високі вимоги. І друга книга до них не дотягнула. Тому це 4.5, а не 5.
Фінал мене розчарував,бо я його не зрозуміла. Ніщо у світоустрої,який авторка прописувала протягом двох книг,не вказувало на те,що такий розвиток подій взагалі можливий. А ще не сподобалось,що авторка робить з любовного інтересу героїні монстра і не дає їй шансу з ним возєднатися (це зовсім не романтичне фентезі,я це розумію,але нічого не можу зробити зі своїми почуттями)
Однак,якщо відкинути дивний фінал (я ще маю надію,що третя книга все виправить) - історія шикарна.
Персонажі майже всі сірі. Адже як авторці вдалося зробити так,що я закохалася в героя,який вирізав власноруч ціле місто (не питайте мене про це ніколи). Або як так сталося,що протягом історії я змінила ставлення до персонажа на кардинально протилежне 5! разів.
P.s окремий лайк авторці за манеру написання. Читається легко і цікаво. Історія не перевантажена моралізаторством,всі висновки ви зробите самі,коли зрозумієте героїв.
Також авторка дуже акуратно,без інфодампів, вплітала ключові події з першої частини,що допомогло пригадати сюжет.
Видавництво Nebo
Захоплююче продовження епічного історичного фентезі «Трилогія Девабата» заснованої на східному фольклорі та історії середньовічного ісламу.
Складні сімейні стосунки, міжрелігійна та расова ворожнеча, суцільні політичні та палацові інтриги, постійна загроза життю і все це у переплетенні із давньою магією джинів, маридів, іфритів та нахідів.
Нарі вийшла заміж за еміра, покращує свої навики зцілення, протистоїть цареві, візиру та намагається зберегти мир між ворогуючими народами її міста. Готуючись до свята зміни століть вона відбудовує лікарню нахідів й не відає що в цей час на півночі країни готується повстання на касту ґізерійців та державний переворот….
Теракти, страти та арешти…. Економічна криза, конфлікт між братами-близнюками батьком…. На читача чекає напруження з перших і до останніх рядків.
Герої не однозначні, кожен має своїх власних демонів, що додає додаткової глибини сюжетним лініям та міжособистісним стосункам.
Не дивлячись на обсяг понад 600 сторінок читається легко й неймовірно цікаво, а гостросоціальні питання, релігійні аспекти та неочікувані повороти не залишають байдужими.
Суцільне задоволення як і від «Латунного міста»
Як тепер дочекатись третьої частини?)))
Моя оцінка 10/10
«Народи не процвітають під владою тиранів, не сягають нових висот, коли заклопотані виживанням, не пропонують нові яскраві ідеї, коли за помилку тебе карають тим, що опиняєшся під копитами каркаданна»(с)