Це історія про любов, яка одночасно гарно висвітлює історичні події.
Це завжди хороша комбінація, бо ти дізнаєшся щось корисне, при цьому закохуєшся в персонажів і вболіваєш за них.
Історія Ірландії похмура і сповнена боротьби за незалежність. Кому як не нам близька ця тема. Загалом авторка дуже вдало розповідає про важливі події в Ірландії починаючи з Великоднього повстання 1916. Підсвічує важливі постаті і загалом показує що довелось пережити ірландцям в ці часи. Це все подано через щоденник персонажа і органічно вплетено в сюжет. Ця складова була дуже цікава і змусила мене піти почитати більше про події. Думаю, саме така мета була у авторки і вона з нею справилась.
Це також історія про любов між чоловіком та жінкою, між дідусем та внучкою, та любов до рідної країни.
Я могла б прискіпатись до деяких моментів в цій книзі, але не буду. Мені було цікаво, я полюбила персонажів і вболівала за них, тому рекомендую.
Після смерті дідуся, Енн відправляється до країни її предків, щоб знайти своє коріння і там попрощатися з найдорожчою їй людиною.
Але розвіюючи попід серед озера, погода різко міняється, туман окутує все навкруги, і наступної миті жінка опиняється в 1922 році, коли її дідусь ще маленький хлопчик, а її приймають за матір Оїна, яка зникла шість років тому.
Життя Енн розділяється на «до» та «після». І тільки зараз, у 1922 році, головна героїня розуміє, що вона вдома, вона там, де має бути, в оточенні близьких людей. Хоча жінка кожного дня боїться, що озеро затягне її знову у майбутнє, і вона втратить знову все.
Книга цікава, читається, в принципі, швидко, але через те, що в сюжеті дуже багато історичних подій, які мені, як читачу, не близькі, то саме розділи про війну між Англією та Ірландєю давалися тяжко.
Але історія кохання торкає за душу.
теперішнє в якому енн втратила дідуся і повертається на батьківщину, в ірландію. минуле, в якому ірландія знаходиться у стані громадянської війни, а енн відчайдушно намагається зрозуміти що відбувається, піклується про сина і знаходить кохання. теперішнє, в якому розгублена енн не знає що робити з власним життям і як повернутися до улюбленої справи (письменництва). і минуле, в якому томас у відчаї шукає шлях повернути кохану. ірландія 1921 року, і ірландія 2001 переплелись, і з цього вийшла щемка і тепла історія життя.
так поетично і гарно написана ця книга, мені хотілося губитися в реченнях, описах природи та історичних подій. тут прекрасні персонажі, вони розуміючі, з характерами, з власними принципами і бажаннями, з болючим минулим. головна героїня спокійна, розумна, дуже сильна, вона стала мені дуже близькою. ця книга — не просто чергова історія кохання, вона глибша, в ній розкривається історія ірландії і стосунки дитини-сироти з єдиним опікуном, а потім і стосунки дитини з матір'ю, якої не було поряд перші роки життя.
тут здорові стосунки, але вони будуються складно, проходять стадії недовіри, і це того варте. томас прекрасний чоловік, підтримуючий і чуйний, попри все він був поряд з коханою жінкою. і тому так боляче мені було читати деякі моменти, які він описував у своєму щоденнику. його "графине" і "дівчинко" стало в топі звертань чоловічих персонажів до їх коханих.
ця книга неймовірна. вона розіб'є ваше серце і потім збере його наново. вона відкриє прекрасну ірландію і заглибить в атмосферу тихих вуличок старого міста. беріть, і читайте. ви не пожалкуєте.
5/5?
Енн так і зробила, однак з нею сталося, дещо дивне, після чого вона зрозуміла, що мав на увазі її дідусь: «Що знає вітер».
Дівчина потрапляє в грозу, і якась таємнича сила відкидає її на вісімдесят років назад — в Ірландію 1921 року. У країні саме точиться громадянська війна. Дівчину рятує, а відтак допомагає їй пристосуватися до геть іншої історичної епохи доктор Томас Сміт. Разом вони долучаються до боротьби за незалежність Ірландії. Історія змішана з реальними історичними подіями та вигадкою автора.
Дуже цікава книга! Вона залишається в моєму серденьку. Обовʼязково планую перечитати її коли забуду. Тому що я впевнена, що знову знайду щось цікаве в ній для себе.
Цей роман не може залишити читача байдужим. А історична складова робить його ще цікавішим. Мені дуже сподобалось поєднання фантастики та історії.
Рада, що прочитала її.