Історія починається про дівчину Надію,яка починає розвивати свій книжковий блог в який виставляє чималу кількість інформації.
Звичайно сімʼя,а саме мама та сестра не дуже її в цьому підтримали і загалом сімейні стосунки були важкі я б сказала все стабілізувалось тільки в кінці книги.
Одного дня їй приходять повідомлення від нової пошти,що прийшли її посилки,а саме книги які вона замовляла та якісь документи.
В цих документах була книга про неї якиїсь невідомий автор написав книгу про життєві таємниці Кнежицької Надії.
Її це дуже здивувало і вона почала читати там було все про її життя про стосунки з батьками,як вона збиралась їхати до Києва,що в неї все добре і вона йде до успішної карʼєри, також було написано,що вона винна в убивстві такого собі Юри бо на місці вбивства було знайдено такий самий кулон як і в неї.(який був подарований її батьком для неї та її сестри)
Читаючи книгу Надія була обурена багато того,що було написано не правда,а особливо те,що вона не вважала,що винна в вбивстві Юри.
Ну і Надія збирається приїхати до себе додому щоб довідатися чи часом не винна в убивстві її сестра(бо вона мала такий же кулон).Вона починає розпитувати в усіх інформацію,дізнається багато нових фактів і підізрює звичайно свою сестру і ще декого.
Спочатку читалось трохи важко,але вже десь в середі стало дуже цікаво як розвивалися події,які таємниці розкривались мені сподобалось.
Кінцівка мене трохи здивувала і сподобалась.
Моя оцінка 4/5 і саме за другу половину книги бо початок трішки важкуватий був.
Віталій Дуленко. "Там, де живуть книжки".—Лабораторія, 2025.
Налаштована була трохи скептично, бо попередня книга автора "Маяк" мені не зайшла?. Та все ж вирішила, що не можу обминути увагою книгу, яка має таку дуже бібліотечну назву?— "Там, де живуть книжки"( хоч вона і не про бібліотеку). Ну, і звісно, презентація автора на "Книжковій країні" додала бажання прочитати цю історію, і дивлячись на чергу за автографом, не мені одній?.
Головна героїня книги Надя Книжицька— книжкова блогерка, яка створила у зйомній київській квартирі свій затишний світ з книжками і котом Мироном.
? "...купівля та читання книжок були одним із небагатьох задоволень у її житті, це робило її справді щасливою. До того ж книжки були для неї найбільшою підтримкою в дедалі незрозумілішому світі, їхні тонкі аркуші були надійніші, аніж будь-які бетонні колони."
Надя працює копірайтеркою в невеликій айті — компанії, має одну подружку Злату, яка і надихнула її на створення книжкового блогу; позаду залишились відносини з Костею . І все йде в житті Наді спокійно, самотньо, затишно і книжково, аж доки вона не отримує посилку з дивною книгою, що описує життя Наді Книжицької: щасливу родину, чудові відносини з сестрою, любов батьків, друзі. Але ж Надя знає, що все було не так...І намагається зрозуміти, хто так цікавиться життям непримітної книжкової блогерки і чому? Минуле ховає таємниці, і кожен має свої секрети . Надя вирушає в свої рідні Соколяни і можливо, там вона дізнається, що ж насправді відбулося багато років тому і що відбувається зараз? в її житті. Але в маленькому містечку Надю чекає не тільки її родина?
Що ж, трилер на українських теренах, та ще й пов'язаний з книжками — мені було цікаво, читалось швидко, а що весь час траплялись згадки про книги( і про справжні, і про вигадані)— то було прикольно . Цікавий динамічний трилер з сімейними і містечковими таємницями???.
А бібліотека і бібліотекарка в книзі таки присутні. Дуже приємна бібліотекарка, до речі?.
Аж поки одного дня, найзвичайнішого поміж усіх звичайних, дівчина не отримує поштою… книгу «Життя і таємниці Книжицької Надії» ?. Саме з цього моменту починається історія, у якій трохи містики ?, трохи детективу ?️♀️ і багато гіркої правди ⚡. Події повертають героїню в рідне маленьке містечко ?️, де ніби нічого не змінюється: ті ж вулиці, ті ж люди, хіба що пластикові вікна замість старих дерев’яних рам. Життя іде розмірено ?️, а сім’ї здаються такими стандартними, що аж нудно ?. Але саме тут Надя знаходить «скелети у родинній шафі» ? та розплутує історію загадкової смерті однокласника у старому занедбаному маєтку ?️, навколо якого ходять моторошні легенди ?.
У гамірній столиці — затишок і книготерапія ??, а в провінційному містечку — вбивства ?, насильство ⚔️, наркотики ? та передвиборча істерія ?️. І тоді виникає просте питання: чи може книга про тебе саму стати тією самою фортецею ?, яку ти так довго знаходила в інших історіях?
Мій щирий читацький рекомендасьйон ? — для тих, хто любить історії з присмаком таємниці ?️♂️, гіркої правди ⚡ й дивного затишку ? одночасно.
Приємний бонус ?: на останніх сторінках книги є підбірка улюблених книжок Наді ? та вина ? до них – готові ідеї книголюбам (та й винолюбам теж ?) для довгих зимових вечорів ❄️?.
? «Там, де живуть книжки»
?️ Віталій Дуленко ??
⭐️ Goodreads 3,79 ⭐️
?Про сюжет
Книжкова блогерка отримала подарунок - книжку, яка детально описує її життя… Усе б нічого, якби дівчині не було чого приховувати… але в минулому дещо сталося…
?Про враження
Я знайшла ідеальну книжку для книголюбів??
Ця історія вам відгукнеться, якщо ви
(далі перелік узяла з тексту, але це дааалеко не все, але саме в оцьому я ВПІЗНАВАЛА себе, бо все це НІБИ СПИСАНЕ З МЕНЕ?):
? думали, що хотіли б попрацювати книжковим консультантом / книжковою консультанткою
? вдихали «незрівнянний запах паперу й свіжого друку»
? зізнавалися собі, що не можете зупинитися купувати книги
? усвідомили, що блогерство - це насправді робота
? підходили до «книжкової полички й проводили пальцем по блискучих палітурках»
? ворожили, викликали чортиків (барабашок, ♠️ даму…)
? фанатіли від серіалу «Усі жінки - відьми»
? тримали дулю в кишені, коли бачили підозрілих бабів
Загалом це хороша, динамічна історія із сімейними таємницями, загадками, пошуками відповідей у минулому, містикою(?)?
Особисто для мене це книжка,
? яку приємно читати
? яка в моменті читання не відпускала
? яка часто викликала усмішку
? яка намагалася мене заінтригувати (спойлер: не вийшло, бо таки припущення на 81 сторінці було правильним щодо фіналу)
? від якої двічі здавлювали сльози (втрата батька)
? яка зачіпає важливі теми (автор говорить про вчинки та їх наслідки, про абʼюзивні стосунки, про зради й життя після них), про стосунки між сестрамм
Окрема вдячність за підбірку книжечок у кінці видання й за безліч згадок книг/фільмів/серіалів ?☺️
Я собі стільки понавідмічала, що тепер читати - не перечитати й дивитися - не передивитися? До речі, на це пішло кілька пачок стикерів?
І так приємно було зчитувати підтексти й вловлювати вайби інших історій? Я ж не помиляюся, були натяки на «Осину фабрику» Ієна Бенкса й «Привиди дому на пагорбі» Ширлі Джексон?
P.S. Є персонажка Іра?
Персонажі доволі пласкі та картонні, їхні дії викликають іноді багато запитань. Навіть про роботу головної героїні ми майже нічого не дізнаємося, окрім того, що це IT. Робота її кращої подруги виписана детальніше. Автор періодично порівнює щось або когось із подіями й персонажами інших книжок. Проте чомусь не завжди робить зноску про це... Серед таких от посилань є і головний спойлер до книжки "Гострі предмети", Ґіліян Флінн. Тому раджу спочатку прочитати її, а потім вже братися за "Там, де живуть книжки", аби не зіпсувати собі враження.
Загалом протягом читання не покидало відчуття, що це непоганий кістяк, який просто недопрацювали. Бажання знайомитися з іншими роботами автора геть відпало.
Там, де живуть книжки.
Замовила майже випадково, щоб використати бонуси перед їх закінченням. Очікувань було рівно нуль, але, як то кажуть, іноді саме такі читання можуть приємно здивувати. Цього разу, на жаль, так не сталося.
З плюсів: читається справді легко і швидко, мова доступна, стилістика не перенавантажена. Ідеальний варіант для тих, хто шукає щось зовсім ненапружене після складнішої літератури або у період "читацької кризи".
Обіцяний детектив на ділі виявився радше підлітковим за рівнем глибини та напруги. Історія про інтровертку Надію, яка любить книжки і повертається до свого минулого і намагається розплутати загадкові події з дитинства, розгортається доволі передбачувано. Штампи тут всюди: маємо складні стосунки з родиною, подружка "не така", героїня не відповідає очікуванням соціуму, бо ж незаміжня і дітей нема. Її внутрішні роздуми подаються досить шаблонно. Що справді дивує - так це її спокійні реакції на підозрі події.
Можливо, якби це була перша подібна книга в моєму житті, то і ефект був би інший. Але після певної кількості прочитаного вже хочеться більшої глибини в героях, несподіванок у сюжеті або хоча б якогось сильного емоційного гачка. Тут усього цього мені забракло. Герої здалися пласкими, мотивація умовною, а фінал на трієчку з мінусом.
Це не погана книга як така, просто вона не залишила по собі ані сліду, ані запитань. Вона може бути доречна в моменті, але не запам’ятається. Рекомендую хіба що як фон для літа чи транспорту, коли хочеться чогось зовсім ненав’язливого. Проте як повноцінний детектив, чи як знайомство з сучасною українською літературою не радитиму.
Чекатиму на нові історії автора, все ж таки цікаво подивитись, як розвиватиметься в цьому напрямку.
Сюжет розповідає нам про дівчину Надю. Вона обрала — жити життям, яким забажала. Покинула хлопця, має кота Мирона та веде свій блог про книги. Її життя спокійне й розмірене. Але одного дня вона отримує книгу від таємничого автора — і в ній описане її власне життя. Ця подія запускає цілу мандрівку в пошуках автора, що приводить Надю до несподіваних зустрічей і відкриттів у її рідному селищі.
І дуже символічно, що події розгортаються навесні. Цей сезон створює особливу атмосферу: запах землі, дощ, ранкове сонце — усе це ніби підкреслює її внутрішнє пробудження. Весна тут не просто фон, а частина її оновлення та повернення до себе.
У книзі присутній не лише цікавий та інтригуючий сюжет, а й багато інших книг. Було приємно впізнати знайомі назви, а ще більше — знайти нові для списку “хочу прочитати”.
Мені сподобалося, як автор зобразив зворотній бік буктубу та блогерства — з якими викликами стикається людина, яка веде книжкову сторінку. А ще тут є легкий детективний компонент, який не дає історії стати занадто передбачуваною або нудною.
Кожен персонаж має свою історію, і це дає змогу краще зрозуміти їхній психологічний портрет. Усі вони органічно вплітаються у сюжет і залишають слід.
З недоліків — мені трохи забракло темної сторони блогерства: хейту, вигорання, самотності, які часто супроводжують авторів. Але це вже моє особисте очікування.
Тому, якщо ви любите книги і хочете дізнатися, де вони живуть — прочитайте цю історію. Вона тримає в напрузі, але водночас дозволяє відпочити.
Безмежно вдячний автору, що дав змогу доторкнутися до цієї історії — і стати її частиною.
Безмежно вдячний автору, що зміг стати її частиною.