Додаток для аудіо та електронних книг Librarius - icon
App Store - icon Google Play - icon
Обране
Вхід
0 Кошик 0,00 грн
Обране
Вхід
0 Кошик 0,00 грн

Тривожні люди

«У цій книзі йтиметься про купу всього, та головним чином – про ідіотів».

У квартирі є вісім незнайомців, які стали випадковими заручниками, та один грабіжник з сумнівними намірами: директорка банку, молода пара, що очікує на первістка, пара літніх людей, яка купує квартири, щоб їх знову продати, старенька леді, агентка з нерухомості, два полісмени: тато і син і…кролик… І розпочинаються абсолютно різні історії життя, які рухаються від комедійного до болісного, від просто життєвого до драматичного.

Куди ж усе-таки приведуть ці історії? Що спільного між незнайомцями і яка ціна прощення? Яка роль випадає грабіжнику, якому вперто не щастить? І куди все ж таки подівся кролик?

«Тривожні люди» — це психологічний роман про злочин, який ніколи не відбувався, про людей, яких ми кожного дня зустрічаємо на вулиці й навіть не здогадуємось, що вони приховують.

Чому варто прочитати книжку «Тривожні люди» ?

  • Специфічний гумор та справжність історії щоразу приголомшують.
  • Роман дає можливість глибше розібратися у стосунках людей та особистих цінностях.
  • Історія про речі, які рятують у надскладні часи: силу дружби, надію та прощення.

Про автора:

Фредрік Бакман – шведський письменник, книжки якого перекладені 25 мовами. Книжка «Чоловік на ім'я Уве» очолювала рейтинг The New York Times 42 тижні. Автора визнано найкращим письменником Швеції 2013 року.

Характеристики
Видавництво Книголав
Автор(ка) Фредерік Бакман
ISBN 978-617-7820-91-7
Оригінальна назва Folk med Angest
Кількість сторінок 360
Теми художня література
Розміри 145х215 мм
Перекладач(ка) Софія Волковецька
Мова Українська
Тип обкладинки Палітурка (тверда обкладинка)
(4 голоси)
Дата відправки (?) 31.03.2026 - 01.04.2026
Доставка
Нова пошта Нова пошта
Безкоштовно від 999,00 грн
від 90 грн.
Укрпошта (Україною) Укрпошта (Україною)
Безкоштовно від 500,00 грн
від 60 грн.
Укрпошта (міжнародна доставка) Укрпошта (міжнародна доставка)
Безкоштовно від 100 000,00 грн
Самовивіз Самовивіз
Орієнтовний час доставки книг в пункт самовивозу — 3 робочі дні
Оплата
Оплата згідно рахунку за реквізитами Оплата згідно рахунку за реквізитами
Оплата при отриманні на Новій пошті, додатково сплачується при отриманні комісія системи 20 грн + 2% Оплата при отриманні на Новій пошті, додатково сплачується при отриманні комісія системи 20 грн + 2%
Оплата при отриманні на Укрпошті, комісія системи 1% Оплата при отриманні на Укрпошті, комісія системи 1%
Онлайн оплата Visa / Mastercard Онлайн оплата Visa / Mastercard
Відгуки і рецензії читачів
Анастасія 28.10.2025
У цій історії йтиметься про купу всього, та головним чином – про ідіотів. Варто зразу сказати, що напрочуд легко називати інших ідіотами, але не слід забувати, що бути людиною – це, як правило, по-ідіотськи складне завдання.

Отже, це історія про пограбування банку, яке пішло не так, показ квартири й захоплення заручників. Про міст, або про прийняття поганих рішень. А може, навіть більше – історія про ідіотів. Бо всі ми іноді буваємо ідіотами.

Бакман тут заглиблюється в невдале пограбування та подальше захоплення групи людей у заручники під час перегляду квартири. Після того, як ситуація із заручниками вирішилася, грабіжника ніде не знайти. То що ж насправді сталося?

Ми знайомимось з дивним набором персонажів в цій ситуації. Досить забезпечена банкірка Зара, яка прийшла навіть не для того, щоб купити квартиру; одружені "стокгольмці" Юлія та Ру, які вічно гризуться; старенька Естель, яка запевняє всіх, що чекає поки її чоловік припаркує авто (але чи дочекається?); кролик, якого можна найняти, щоб зіпсувати перегляд квартири та інші.

Історія розказана з іронією та проникливістю в крихкість людського існування. Про те, як певні ситуації можуть тиснути на нас і змушувати нас приймати фанатично ідіотські рішення. Під час прочитання я справді заплуталась і намагалась зрозуміти – грабіжник зник? випадково вистрелив у себе? сховався в стіні?. Зрештою, це стало очевидним, а в принципі не таким й важливим.

Книга розповідає про батьківство, про безумовне кохання та розлучення, про тягар бути взірцем для наслідування та годувальником. Вона розповідає про кохання та втрати, про старіння, про молодість та втечу від своїх страхів. Про дистанцію та близькість. Про каяття. Про те, як знайти нових друзів у дуже дивний спосіб. Про те, що ніколи не пізно для другого шансу.

Останні розділи мене розчулили та я навіть пустила сльозу. Мене не вразило, але сподобалось. Хоча мені справді імпонувала дотепність автора, в якийсь момент я вважала цю дотепність трохи занадто банальною чи недоречною. Можливо, я очікувала вав-ефекту через те, що мені з усіх сторін нахвалювали книгу, проте такого не сталось.

Для мене ця книга – це більше про деталі, як от обмін книгами Естель з сусідом, про лайми, які стали популярною деталлю інтер’єру на квартирних показах, улюблену піццу і не страшно, якщо вона навіть з бананами й арахісом, про людей, від яких нам іноді треба втомитися, про тих кого ми любимо і кому вигадуємо прізвиська, бо любов вимагає таких слів, які належатимуть лише нам та про багато іншого часом зовсім по-людськи ідіотського.
Халолій Світлана 24.09.2024
"Це історія про багато речей, але в основному про ідіотів".
Уже після першої фрази я зрозуміла, що полюблю цей роман.
Одного передноворічного дня, в одному з квартирних будинків, проводився огляд квартири для потенційних покупців. І цього ж таки дня одна людина вирішила пограбувати банк. Усе пішло не за планом, і пограбування перетворилося на захоплення заручників.
Але це були найгірші в світі заручники і найгірший у світі грабіжник банку.
"Це історія про міст, про захоплення заручників, про огляд квартири та ідіотів. А ще це любовна історія. Навіть декілька любовних історій."
Книга така прекрасна, що навіть словами не передати. Кожне речення хочеться підкреслювати як цитату.
І я не з тих людей, які виділяють цитати з книг. Але книги Бакмана усі в помітках.

Я обожнюю творчість автора, і отримати з під пера Фредріка Бакмана новорічну історію – це ніби він особисто для мене написав книгу (бо я обожнюю різдвяно-новорічні свята і книги про них).
Ця книга щось нове в творчості автора, і мені подобається на скільки багатогранними можуть будуть його книги.
Уже з нетерпінням чекаю, що він напише ще.
Олена 09.05.2024
Якщо ви читали вже багато Бакмана, то вам не потрібно довго пояснювати та нахвалювати книжку, достатньо просто сказати, що це чергова цікава і людяна історія цього автора - і це вже означатиме, що варто з нею познайомитись.
Якщо ж ви ще не фанат Фредріка Бакмана, добре, варто поговорити детальніше. Якщо ви вже начиталися відгуків і думаєте, що це така собі рядова історія про заручників, злочинця і слідчого, який намагається все владнати, то це геть не так. Ну, тобто в книзі справді йдеться про заручників і все оце, але не чекайте звичної історії – тут багато гумору, який часто видається абсурдним, дуже абсурдним. Тут багато нереалістичних ситуацій, письменник ніби конструює саркастичну притчу, за допомогою якої, хоче поговорити з читачем про суїцид, самотність і порозуміння (чи непорозуміння). І це в певний момент навіть стає весело, а несподівані виверти сюжету тримають і зацікавлюють. І навіть якщо ви не зустрічали саме таких диваків у житті, не бачили схожих життєвих ситуацій, йдеться про людей, їхні емоції – це близьке і зрозуміле кожному. У мене залишилось приємне враження від книжки, головне не намагатись сприймати її як реалістичний твір. Як на мене, це такий грайливий філософський експеримент, за яким цікаво спостерігати.
Катерина 27.04.2024
У маленькому шведському містечку озброєний грабіжник бере в заручники 8 осіб під час показу квартири, що продається. Біля під'їзду збирається натовп: поліція готується штурмувати квартиру, репортери, які прагнуть отримати сенсацію, і прості глядачі.

Ситуація нагрівається всередині квартири та зовні - грабіжник думає здатися, оскільки його оточують лише ідіоти.

Я читала майже всього Бакмана і ця історія не стала улюбленою. Перші 150 сторінок я страшенно сердилась – поведінка персонажів мені здавалася абсолютно не логічною і не реалістичною.

Ну де ви бачили, що поліцейські не вміли вести допити, дозволяли перебивати себе, вислуховували відверте хамство і грубість, не могли відрізнити справжню кров від бутафорської, дозволяли підозрюваним диктувати свої умови?

Гумор Бакмана також не близький мені – замість посмішки він викликає іспанський сором.

Мені б зовсім не сподобалася книга, якби не цікаві та несподівані сюжетні повороти. І після прочитання я кілька разів поверталася до цієї історії думками.
Іванна 24.04.2024

Невдале пограбування банку. Невдалий показ квартири. Невдале взяття заручників. Невдале розслідування. Невдало складені долі.

Зі самого початку все пішло не так. Але не з початку книги, а ще задовго до неї. Все почалося з тривожних днів наших тривожних головних персонажів. Семеро людей, напередодні нового року, опинилися на показі квартири і були взяті у заручники, якщо це взагалі можна так назвати.

Семеро ідіотів з пораненими душами розкриваються, немов проліски на весні. Хтось нап'ється і закурить. Хтось закриється в гардеробній і плакатиме. Хтось травитиме жарти. Хтось плюватиметься отрутою. Хтось вагатиметься чи впустити собі кулю в лоба. Хтось замовить піцу, а хтось феєрверк. Хтось придумає план. Хтось провалиться крізь землю.

В результаті, на відміну від злочинця , стокгольмський синдром візьме в заручники кожного ідіота і тоді ідіоти здаватимуться не такими вже ідіотами. Тоді вони стануть тривожними людьми з минулим, яке не дає забутися кожному з нас. Зі сьогоденням, яке ми заледве вивозимо. З майбутнім, яке нас так лякає.

Зізнаюсь, що долі головних персонажів мене не розчулили. В якийсь момент я навіть подумала, що більшість з них і не знали навіть справжнього горя. Але ж горем не міряються чи не так? Проте класичний хеппі енд у стилі Бакмана мене потішив.
Ольга Федорів 10.01.2024
«Кожен може ростити міф про самого себе, якщо йому вистачає перегною, тож помітивши зеленішу траву з іншого боку огорожі, замисліться, чи не забагато там лайна.»

Бакман, як завжди, написав прекрасну книжку. Це не пустий текст з поверхневими діалогами чи з описом кавалькади дивних подій. Книжка про кілька годин одного дня злочинця, жертв і поліцейських. Кожен із них невипадково опинився саме у тому місці, зі своїм багажем життєвих здобутків і втрат. І кожен прийме важливе для себе рішення.

Постійно автор наголошує на тому, що ця історія про ідіотів. Але до кінця мені видалось, що історія про все, але не про ідіотів. Звісно, усі люди роблять дурниці, але це далеко не завжди означає, що вони погані чи ідіоти.

Окрім вартих співчуття життєвих історій, ця історія про злочин і покарання. Чи важливі обставини вчинення злочину і його мотив для покарання злочинця? Чи буває грабіж або захоплення заручників більш чи менш злочинним? Чи завжди покарання за законом є способом виправлення злочинця?

Після прочитання Бакмана у голові завжди повно думок і вражень. А ще він майстер іронії. Від реготу до переживання за героїв один крок, чи то пак одна сторінка.

Книжка однозначно варта того, щоб прочитати і залишити у домашній бібліотеці.
Написати відгук і отримати 15 лабів
* Для нарахування лабів потрібно бути авторизованим і обсяг відгуку має бути більше 1000 символів.
Ваше ім'я*
Ваш Email*
Введіть текст*