Відгуки і рецензії читачів
25.05.2026
Я не читаю анотацій, тому попередньо не знала про що книга.
А це виявилося дуже концентроване політичне фентезі.
Чи люблю я тему політики в книгах (як і в житті)? Ні.
Чи сподобалася мені книга? Так.
От такий парадокс.
Не завжди «книжкові ні» залізобетонно працюють. Іноді ці «ні» перетворюються в «так».
Книга розповідає історію пʼятнадцятирічного Іза, який виживає з останніх сил. Пʼять років тому його життя кардинально змінилося. Він тільки призвичаївся до нового способу існування, набув колосальних навичок виживання. Але минуле постукало в двері і сказало: «пора повертатися, пора взяти на себе відповідальність».
Але чи хоче хлопець повертатися туди, де він буде в тотальній небезпеці кожну секунду, де він нікому не може довіряти?
Але його королівство летить в тартарари, і тільки Із зможе зупинити непоправне.
Книга наочно показує як люди, що сидять при владі десятиліттями, мають з цього власні зиски, ой як не хочуть допускати молоде покоління, яке хоче змін та викорінення старих устоїв, до керування. Не дай боже вони їм карти сплутають. Спочатку, звісно, вони намагаються навчити молодь «правилам своєї гри», а коли не спрацьовує - вдаються до кривавих методів.
Вони будуть триматися за свої права, вчиняючи злочини, до останнього. І, на жаль, побороти їх можна лише їхніми ж засобами.
Мені дуже сподобалася книга, хоча це було щось дуже нетипове для мене.
Єдине, що я плуталася в іменах. Іноді в одному абзаці їх була така кількість, що у мене від них панічна атака починалася. Бо я так швидко не могла в своїй голові розставити хто є хто.
А це виявилося дуже концентроване політичне фентезі.
Чи люблю я тему політики в книгах (як і в житті)? Ні.
Чи сподобалася мені книга? Так.
От такий парадокс.
Не завжди «книжкові ні» залізобетонно працюють. Іноді ці «ні» перетворюються в «так».
Книга розповідає історію пʼятнадцятирічного Іза, який виживає з останніх сил. Пʼять років тому його життя кардинально змінилося. Він тільки призвичаївся до нового способу існування, набув колосальних навичок виживання. Але минуле постукало в двері і сказало: «пора повертатися, пора взяти на себе відповідальність».
Але чи хоче хлопець повертатися туди, де він буде в тотальній небезпеці кожну секунду, де він нікому не може довіряти?
Але його королівство летить в тартарари, і тільки Із зможе зупинити непоправне.
Книга наочно показує як люди, що сидять при владі десятиліттями, мають з цього власні зиски, ой як не хочуть допускати молоде покоління, яке хоче змін та викорінення старих устоїв, до керування. Не дай боже вони їм карти сплутають. Спочатку, звісно, вони намагаються навчити молодь «правилам своєї гри», а коли не спрацьовує - вдаються до кривавих методів.
Вони будуть триматися за свої права, вчиняючи злочини, до останнього. І, на жаль, побороти їх можна лише їхніми ж засобами.
Мені дуже сподобалася книга, хоча це було щось дуже нетипове для мене.
Єдине, що я плуталася в іменах. Іноді в одному абзаці їх була така кількість, що у мене від них панічна атака починалася. Бо я так швидко не могла в своїй голові розставити хто є хто.
22.12.2025
Принц Ізарель втратив батьків в 10 років і був змушений переховуватися протягом п'яти років, щоб зберегти своє життя. Хлопець стикнувся зі злиднями, життям на вулиці і важкою працюю. Але попри всі труднощі таке життя здається йому кращим, ніж повернутися до замку...
Захоплива фентезійна історія від сучасної української авторки сподобається всім поціновувачам жанру.
Цікавий всесвіт, де боги наділяють дарами людей, щоб кожен взявся за свою справу, в день їх 16-річчя. І дари ці досить цікаві: вміти відрізняти брехню від правди, цілительство, зняття мірок без замірів, відрізняти зіпсовану чи отруєну їжу, вміння безшумно ходити. Кожен розділ починається з легенди про одного з богів і це надає особливої атмосфери і розуміння, як саме створений цей всесвіт.
Із змушений повернутися в замок і зайняти законне місце спадкоємця престолу. Йому доведеться стикнутися з багатьма труднощами, а головне, з небезпекою для життя. Лорди не спішать підтримувати молодого принца, в планують використати його в своїх інтригах. На щастя, хлопець виявився розумним і з підтримкою друзів наважиться виступити проти зрадників корони.
Сюжет розвивається повільно, майже всі події відбуваються в замку. Текст досить детальний, іноді для мене цього було забагато, якби книга була трохи менша за обсягом, це було б на краще.
Політичні інтриги, дворцові перевороти, захоплення влади, зради, дружні стосунки, цікавий всесвіт і багато чого іншого є на сторінках книги.
Фентезі не мій улюблений жанр, тому книга для мене мала певні недоліки і була трохи монотонною, не вистачало динаміки подій. Але я впевнена, що поціновувачам жанру вона точно сподобається.
Захоплива фентезійна історія від сучасної української авторки сподобається всім поціновувачам жанру.
Цікавий всесвіт, де боги наділяють дарами людей, щоб кожен взявся за свою справу, в день їх 16-річчя. І дари ці досить цікаві: вміти відрізняти брехню від правди, цілительство, зняття мірок без замірів, відрізняти зіпсовану чи отруєну їжу, вміння безшумно ходити. Кожен розділ починається з легенди про одного з богів і це надає особливої атмосфери і розуміння, як саме створений цей всесвіт.
Із змушений повернутися в замок і зайняти законне місце спадкоємця престолу. Йому доведеться стикнутися з багатьма труднощами, а головне, з небезпекою для життя. Лорди не спішать підтримувати молодого принца, в планують використати його в своїх інтригах. На щастя, хлопець виявився розумним і з підтримкою друзів наважиться виступити проти зрадників корони.
Сюжет розвивається повільно, майже всі події відбуваються в замку. Текст досить детальний, іноді для мене цього було забагато, якби книга була трохи менша за обсягом, це було б на краще.
Політичні інтриги, дворцові перевороти, захоплення влади, зради, дружні стосунки, цікавий всесвіт і багато чого іншого є на сторінках книги.
Фентезі не мій улюблений жанр, тому книга для мене мала певні недоліки і була трохи монотонною, не вистачало динаміки подій. Але я впевнена, що поціновувачам жанру вона точно сподобається.
24.10.2025
Із, або ж Ізраель, вже більше 5 років живе на вулиці, щось украде, щось заробить. Так і живе. Разом з другом Їре він зустрічає давнього ворога, чи ні? Тепер обставини складаються так, що він змушений повернутись на трон.
Мені дуже імпонував головний герой, проживши певний час як жебрак, він дізнався про важку працю та жахливе життя бідних. Можливо якби всі королі чи президенти жили в таких умовах, то ставали б кращими.
Герої цікаві та яскраві, найбільше подобався Із, хоч і принц та не цурався роботи, хоча головні герої мені подобаються не часто. Аніта теж імпонувала, Їре трохи бісив. В той же час кожен герой додавав цікавого ритму цій історії та робив її живою та щирою, із-за цього читалось легко.
Книга написана дуже цікаво, читаючи її я наче проживала її. Цікава, динамічна історія, де було багато жартів та в той же час про владу і з важкими темами. Сюжет розвивався як динамічно так і поступово відкриваю світ. Не знаю, що ще сказати про книгу, але мене вразила та дійсно дуже сподобалась ця неймовірна історія.
Мені дуже імпонував головний герой, проживши певний час як жебрак, він дізнався про важку працю та жахливе життя бідних. Можливо якби всі королі чи президенти жили в таких умовах, то ставали б кращими.
Герої цікаві та яскраві, найбільше подобався Із, хоч і принц та не цурався роботи, хоча головні герої мені подобаються не часто. Аніта теж імпонувала, Їре трохи бісив. В той же час кожен герой додавав цікавого ритму цій історії та робив її живою та щирою, із-за цього читалось легко.
Книга написана дуже цікаво, читаючи її я наче проживала її. Цікава, динамічна історія, де було багато жартів та в той же час про владу і з важкими темами. Сюжет розвивався як динамічно так і поступово відкриваю світ. Не знаю, що ще сказати про книгу, але мене вразила та дійсно дуже сподобалась ця неймовірна історія.
09.01.2025
Наталя Кош
Загублений принц
Початок книжки мене не вразив, бо ж принц-жебрак занадто відома історія, що тут можна нового розповісти. Але з кожною сторінкою мені ставало все цікавіше, бо історія принца виявилася досить повчальною.
Що не всі дії твоїх друзів чи найкращих друзів твоїх батьків-правителів будуть тобі на благо, а може таки на благо, хоч тобі так і не здається, і не всі вороги тобі вороги, не всі союзники хочуть тобі добра, а убивці можуть вчинити гідно.
А ще ця історія про дружбу, значення освіти у житті будь-якої людини, про вірність, про усвідомлення відповідальності за владу, про свої бажання та свій обов’язок. І як знайти баланс між ними. Про важливість родинних зв’язків, але в той же час, про те, що ми самі вибираємо, що важливіше – родичі чи власна честь та гідність. Про наслідки таких виборів у житті. Про тимчасові союзи, зради, помсту, вбивства, заколоти, перевороти, про все це і багато іншого, з чим прийдеться стикнутися підлітку , який вижив в не дуже легких обставинах і який має взяти на себе відповідальність за своє королівство у шістнадцять років.
І хоча деякі впливові оточуючі, а деколи і він сам сумніваються в тому, що він справиться з таким тягарем у цьому юному віці, його вчинки та досвід з освітою (дякуючи друзям різного віку та наставнику), непрості рішення, які він змушений приймати, доводять нам, що таки вірний вибір зробила богиня, довіривши ціле королівство юному принцу.
Але спочатку він має розкрити заговір проти своєї сім’ї, знайти замовників та вбивць батьків, вижити до свого шістнадцятиліття, знайти собі друзів, зберегти тих, хто вже є у його житті, змиритися з тим, що в нього не буде простого звичайного життя, а тягар відповідальності управління тисячами людських життів ляже на його плечі у досить юному віці.
Книжку раджу, приємно вражена українськими авторками фентезі.
07.01.2025
Загублений принц - Наталя Кош. Анотація якщо чесно, мене не вразила від слова взагалі. То ж якби її не обрали на книжковий клуб то я б її і не прочитала. Тому і налаштовувалась я знову поринути в світ Мерісьюшного героя від якого штабелями падають дівчата (все таки янг едалт). Можу сказати, що я була приємно здивована. Романтична лінія як така відсутня, що дуже в тему адже події такі, що не дозволяють по логіці впихнути ще й це. Герой більш менш адекватний, хоч і підліток. Кінець не злитий, а дуже файно прописаний. І ще це одиночна книга, а не перша в циклі яка нараховує 100500 томів половина з яких не те що не написана, навіть немає тез. То ж можу сміливо рекомендувати, особливо підліткам. Має зайти
Із живе собі звичайним життям волоцюги. Ну можливо більше за інших любить митись та чесну працю, але загалом не виділяється. Тому що в ньому знайшли посланці з палацу? Чому так настирно шукають? Невже він може бути тим самим принцом Ізарелем, що зник п'ять років тому?
Із живе собі звичайним життям волоцюги. Ну можливо більше за інших любить митись та чесну працю, але загалом не виділяється. Тому що в ньому знайшли посланці з палацу? Чому так настирно шукають? Невже він може бути тим самим принцом Ізарелем, що зник п'ять років тому?