«Самотність» Вівека Мурті – історія про світ самотніх «я»
Ми можемо за кілька секунд зв’язатися із рідними по телефону, за кілька хвилин побачити по відеозв’язку друзів з іншої країни, а за кілька годин опинитися на іншому континенті. Дивно, але у час новітніх технологій та цифрового зв’язку, люди почуваються найбільш самотніми за усю історію людства. Спілкуватися стало легко, як ніколи, але чому тоді навколо так багато самотніх людей?
Відверто про проблему самотності чи не вперше заговорив колишній Генеральний хірург США Вівек Мурті. Син емігрантів з Індії, які переїхали спочатку до Канади, а потім до США, він добре знає, що таке бути самотнім. Його книжка "Самотність" відразу підкорила англомовних читачів, які відчули, що їх розуміють. Можливість прочитати її українцям подарувало видавництво «Лабораторія», де вона вийшла друком.
«Самотність. Сила людських стосунків» – це спроба показати рівень проблеми, проаналізувати її через призму людських історій та довести, що людині таки потрібна людина.
«Подолання самотності й творення контактнішого майбутнього — невідкладна місія, яку ми можемо й повинні взяти на себе разом», — звертається Вівек Мурті у ній до читачів.
Книга про психологію людської самотності написана у форматі класичного сторітелінгу. Автор використовує реальні історії, у яких можна впізнати себе або когось із свого оточення – жінка, котра працюючи розгубила усіх друзів, емігрант у чужій країні, дівчинка, що вирвалася із закритої релігійної спільноти, чи чоловік, який через гендерні стереотипи не може налагодити емоційні зв’язки. Схожі історії ми зустрічаємо чи не щодня. І найгірше те, що навіть не здогадуємося про їхні можливі страждання.
Окрім історій, «Самотність» – книга, яка побудована на наукових фактах та дослідженнях. Наприклад, про користь зв’язків для людського здоров’я Вівек Мурті пише так:
«Дослідження Джуліанн продемонструвало, що люди з міцними соціальними зв’язками на 50 % менше ризикують померти передчасно, ніж люди, в яких вони слабкі. Ще більше вражає інше її відкриття: ризик скорочення тривалості життя через брак соціальних контактів дорівнює 15 викуреним сигаретам на день, і він більший, аніж ризик, пов’язаний з ожирінням, надмірним споживанням алкоголю та відсутністю фізичної активності».
Книжкою «Самотність» Вівек Мурті нагадує сучасному поколінню про справжню силу людських стосунків. Хоч як би легко було гортати стрічку соцмереж і обмінюватися повідомленнями, та набагато цінніше для нашого досвіду – живе спілкування та налагодження емоційних зв’язків. Ніхто з нас не сам у цьому світі: достатньо лише простягнути руку і хтось вхопить її навзаєм.
Купити книгу «Самотність» можна тут .
Переглянути всі книги для саморозвитку та інший цікавий нонфікшн можна у каталозі видавництва "Лабораторія" – https://laboratory.ua/catalog/books .