Блог «Лабораторії»

Рубрика знайомства з авторами й авторками Лабораторії продовжується! Сьогодні це Віра Курико — журналістка, репортажистка, редакторка, авторка документальних книг. Більшість часу живе в Чернігові, де починала свою роботу як журналістка та заступниця редактора міської газети. Має особливий сентимент до друку й протягом десяти років роботи співпрацює переважно з друкованими медіа та видавництвами. Багато років співпрацювала з The Ukrainians та Reporters, з 2024 року — редакторка видавничих проєктів у The Ukrainians. Деталями про свою нову книжку, які нам розповіла авторка, ділимося у матеріалі.

13 червня у столичній книгарні book.ua відбулася презентація нового роману Анни Грувер «Нерухомість». Спільно з Богданою Романцовою поговорили про ключові сенси у романі: втрати, переміщення, кризу цінностей і нерівність, що стає особливо гострою в моменти глобальних історичних змін. Найцікавіше з розмови публікуємо у матеріалі.

П’ять років тому Лабораторія з’явилася як маленьке видавництво з великою вірою в силу книжки. Сьогодні наші видання читають в Україні і закордоном, ми перекладаємо світових авторів і відкриваємо нові українські імена, фіксуємо досвід і шукаємо відповіді разом із вами. І головне — далі віримо у книжки, бо навіть у найтемніші часи вони дарують світло.

За кілька років у шлюбі Джоанна Біґґз зрозуміла, що прагне іншого життя. І попри особисті переживання, тиск суспільства й відсутність уявлень про те, що і як робити далі, вона розлучилась. У пошуках відповідей на ці питання Джоанна звернулася до улюблених письменниць — Сімони де Бовуар, Сильвії Плат, Мері Шеллі, Вірджинії Вулф та інших — і на сторінках їхніх життів і творчості знайшла те, що шукала. «Власне життя» поєднує мемуари й літературну критику, досліджує постаті видатних письменниць, знімає їх із п'єдесталів і розглядає під новим, неочікуваним кутом. Ділимося уривком із книжки у матеріалі.

Видавництво Stretovych засноване у 2024 році в Києві. Його команда зосереджена на випуску якісного українського нон-фікшну, актуальних есеїв, біографій, мемуарів, а також вибраної художньої прози. Книжки видавництва допомагають осмислювати сучасність і минуле, глибше розуміти себе й суспільство. Ділимося добіркою топових книжок видавництва у матеріалі.

Ґеорґі Ґосподінов — один з найвідоміших сучасних болгарських письменників, поет та редактор. Ґеорґі закінчив факультет болгарської філології Софійського університету, а потім став доктором наук з нової болгарської літератури в Інституті літератури Болгарської Академії Наук. З 1995 року він працював літературознавцем в Інституті літератури БАН, а з 1998 до 2000 року був професором кількох дисциплін у тому ж БАН. У матеріалі ділимося розмовою з автором про вагомість Букерівської премії для Болгарії, лінійність у написанні романів та літературу, яка найбільше вплинула на письмо Ґосподінова.

Манґа — це унікальне мистецтво японських коміксів, яке давно стало глобальним культурним феноменом. Завдяки своїй глибині, яскравим персонажам і захопливим сюжетам, манга захоплює читачів усіх вікових категорій та інтересів. У матеріалі зібрали для вас добірку із топовими виданнями манґи!

Для нас — це історії, ідеї, книжки, люди. А ще неймовірні автори й авторки, з якими маємо честь працювати. До нашого пʼятиріччя ми запитали в них: що для вас означає Лабораторія? І у відповідь отримали більше, ніж просто слова — підтримку, ніжність, довіру й багато-багато тепла! Ми дуже вдячні кожному й кожній, хто поділився своїм відчуттям! Це не просто фідбек. Це підтвердження, що все недарма! Ділимося словами наших авторів у матеріалі.

Рубрика знайомства з авторами й авторками Лабораторії продовжується! Сьогодні це Катерина Єгорушкіна — українська письменниця, літературознавиця, лекторка. Спікерка TEDх, членкиня Українського ПЕН і Всеукраїнської арттерапевтичної асоціації. Лекторка Litosvita. Здобула ступінь магістра з літературознавства й закінчила навчання в аспірантурі на кафедрі психології, педагогіки та конфліктології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Деталями написання книжки «І тоді наш будинок став кораблем. Історії про емоційний спадок війни», які нам розповіла авторка, ділимося у матеріалі.