Блог «Лабораторії»
Програма «Зимова єПідтримка» стартувала і кошти вже почали надходити на картки «Національного кешбеку». Заявку на отримання 1000 грн можна подати через Дію впродовж трьох місяців зими – грудня, січня і лютого, а витратити їх можна буде до 31 грудня 2025 року. Чи можна буде оплатити книжки на сайті Лабораторії «зимовою тисячею» – розповідаємо у матеріалі.
Рубрика «П’ять хвилин із книжкою» присвячена людям, які закохують чи змушують нас ненавидіти героїв книжки, дають їм голос, формують із написаного світу нову реальність. Саме завдяки роботі перекладачів на наших полицях з’являються світові новинки й бестселери українською мовою. У цьому випуску — інтерв'ю з Оксаною Приймак, перекладачкою книги Марка Левінсона «Як морський контейнер зробив світ меншим, а світову економіку більшою». Яким є процес перекладу, що найскладніше і що приносить найбільше радості — найцікавіше із розмови публікуємо у матеріалі!
Традиційно у грудні ділимося із вами частиною видавничих планів Лабораторії. Історія і біографії, бізнес-література й партнерські видання, музика і мистецтво, психологія й військова література — відкриваємо залаштунки нового видавничого року добіркою нонфікшну. Про новинки, які вийдуть українською у 2025-му, читайте у матеріалі.
Вінниця, запрошуємо вас на презентацію книги «Потяг прибуває за розкладом» Марічки Паплаускайте! Ця історія починається з розкладу на центральному залізничому вокзалі столиці, де на електронному табло світяться жовтим назви міст, до яких поки що не їдуть поїзди: Керч, Мелітополь, Донецьк, Маріуполь, Луганськ, Севастополь, Євпаторія. Залізниця першою після армії заходить на деокуповані території, на ходу ремонтуючи колії. Відповідає за безпеку перевезення перших осіб країн-союзників і світових зірок до нашої столиці. Рятує, дає прихисток, забезпечує армію і оборонну промисловість. Дарує надію і єднає. Детальніше про подію читайте у матеріалі!
Знаменитий роман Майкла Каннінґема «Дім на краю світу» — це історія життя друзів, чиї долі то переплітаються, то знову роз'єднуються протягом трьох десятиліть, оголюючи живий нерв цілого покоління — нестримного, щирого і жадібного до всіх утіх життя. Після закінчення коледжу Боббі переїжджає в Нью-Йорк до друга дитинства Джонатана та його сусідки по кімнаті Клер — популярної любительки сексу, наркотиків та інших небезпечних розваг нічного міста. Боббі і Клер закохуються, руйнуючи всі плани Джонатана. А коли Клер вагітніє, трійця остаточно вирішує створити власну особливу сім'ю, де всі троє будуть брати участь у вихованні дитини, і переїжджає на край світу — в невеликий фермерський будинок неподалік Вудстоку, місця, сповненого таємниць та чудес.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року сколихнуло весь світ. Через три дні після початку війни, 27 лютого, понад 1300 письменників-представників PEN International підписали спільну заяву, опубліковану на сайті організації, із засудженням військових дій і вимогою припинити звірства. Відтоді й до сьогодні українців у боротьбі та волю, свободу та незалежність підтримала велика кількість письменників і письменниць, включно зі Стівеном Кінгом, Маргарет Етвуд, Салманом Рушді та багатьма іншими. Як саме автори Лабораторії долучилися до підтримки нашої держави — читайте у матеріалі.
На основі своїх знань у галузі політичного маневрування, укладання угод та теорії ігор професор політології Брюс Буено де Мескіта переносить читача у Середньовіччя і руйнує поширені міфи про те, що західні цивілізації «вільніші, багатші й менш насильницькі». Автор пояснює, як домовленості між церквою та владою вплинули на перебіг всієї європейської історії й стимулювали економічне зростання цілих регіонів. Книга «Винайдення влади» — це революційне історичне дослідження, яке перевертає звичні уявлення про європейську культуру, релігію і расу та представляє нове переконливе бачення світової історії.
Святий Миколай — одна із найзагадковіших постатей, чиї легенди сягають Середньовіччя. Його образ, сповнений добра і магії, став символом різдвяних чудес у багатьох культурах світу. Як з’явився Миколай? Чому він приносить подарунки і як ця постать трансформувалася у сучасному світі? У книзі «Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят» Дар’я Анцибор майстерно розповідає про еволюцію різдвяних традицій в Україні та світі, зокрема про унікальні легенди, пов’язані з Миколаєм. Ця книга показує, наскільки глибоко вкорінені у святковій магії Різдва, антропологічні, історичні і культурні особливості з усіх куточків світу.