Блог «Лабораторії»

Готуючись до Великодня, ми часто зосереджуємося на чистих вікнах, пасках та інших матеріальних атрибутах святкування. Однак найважливіше — це відчуття прийдешнього світла, надії та віри у відродження. Саме таку мету несе збірка «Великодня класика», упорядкована Яриною Цимбал — відчути. Зібрані в ній твори поглиблюють наше розуміння свята і традицій, а через них — допомагають краще зрозуміти самих себе.

Дебютний роман акторки, відомої за роллю Одинадцять у серіалі «Дивні дива»; переконлива книга про те, як слідувати стоїчним ідеалам тут і зараз; унікальний кишеньковий довідник з бізнес-лідерства, наповнений принципами, що розроблялися морською піхотою та інші — ділимося з вами добіркою книжок, які вийдуть друком у квітні! Детально про кожну новинку від видавництва Лабораторія розповідаємо у матеріалі.

Детальний путівник, який допоможе поринути у мандри власним родоводом й дослідити історію предків; пригодницька романтична історія, наповнена пристрастю, гумором, відчуттям повної свободи й пікантними сценами; детальні історії бойових операцій і розробок, що стали знаковими для перебігу російсько-української війни; книжка із практичними рекомендаціями і вправами, що допоможуть знайти здоровіші способи взаємодії з собою і світом та інші — представляємо добірку новинок від українських авторів. Детальніше про кожну розповідаємо у матеріалі!

Століттями суспільство вважало чоловіче домінування природним для людського виду. Але яким було б наше розуміння гендерної нерівності — уявного минулого і суперечливого сьогодення — якби ми не вважали, що чоловіки завжди панували над жінками? У сміливій і радикальній книжці «Патріархи. Витоки нерівності» наукова журналістка Анжела Саїні досліджує коріння того, що ми називаємо патріархатом: як він уперше вкорінився в суспільствах і поширився по всьому світу від доісторичних часів до сьогодення. Ділимося уривком із книжки у матеріалі.

Книжка «Перша дівчинка» Емі Гармон оповідає про землі Сейлока, на яких вже понад два десятиліття лежить страшне прокляття. Перед смертю, народжуючи позашлюбного сина майбутнього короля, знехтувана і покинута матір Бера, сказала свої останні слова: Віднині в Сейлоку не буде дочок. І, занурюючись у темряву, забрала все світло з собою. Чи існує спосіб зняти прокляття так, щоб не знищити самих себе? У матеріалі ділимося п'ятьма цитатами із книжки.

Мала форма оповіді може оманливо здаватися легким чтивом, втім, саме такий невеликий, але концентрований текст, дозволяє побачити зріз української літератури в різних епохах, жанрах і настроях: від еротичної прози й фронтових щоденників до жіночих голосів та фантастики. Зібрали добірку короткої української прози, яка резонує й дозволяє переосмислити звичне з нової оптики.

Середина 2000-х, місто-мільйонник на сході України. Минуло тринадцять років, відколи Кирило був тут востаннє. Але це місце зовсім не змінилося і, здається, чекало на нього — райони і далі поділені між бандами, а нічні вулиці наповнені тишею й страхом, які вгамувати здатний дешевий алкоголь, наркотики або «махач». Темрява навколо густішає, в’язкі спогади перекривають кисень і змикаються у зашморг. «Лімб» - це справжній нуарний роман, в якому переплітаються емоції, спогади і виклик, що спонукає до змін у власному житті. Ділимося уривком із книжки у матеріалі!

Класика на те й класика — незалежно від того, написана сто років тому чи значно раніше, вона залишається актуальною й у сучасності. Тексти, які здобули статус класичних, мають суперсилу — залишатися важливими крізь роки, розкриваючи сталі риси людської природи. Ми зібрали для вас саме такі твори — різні за тоном, настроєм, епохою, віковою категорією та обставинами, але всі вони мають що сказати нам і сьогодні.
