Чернігів, запрошуємо на презентацію антропологічного дослідження різдвяно-новорічних традицій
Яких символів сповнене традиційне й сучасне українське Різдво? Чому ми чекаємо Миколая і який він має зв'язок із Сантою? Хто такий Дід Мороз і чи правда, що він — повністю продукт радянської культури? Коли українці почали прикрашати ялинку і чи можна казати, що вона заступила собою дідух? Як співіснували практики святкування Різдва у містах і в селах? Як формувалися нові канони свята під впливом радянської влади й у часи незалежності? Вже 13 січня у Чернігові разом з репортеркою Вікою Курико й антропологинею та авторкою книжки «Під подушку чи під ялинку»Дар'єю Анцибор говоритимемо про ялинку і дідух, зв’язок Миколая і Санти, походження різдвяних і новорічних традицій в Україні та багато-багато іншого зимово-святкового. Деталі події публікуємо у матеріалі.
Навколо круговерті зимових свят, окрім магічності, завжди присутні питання й історичної складової. Яких символів сповнене традиційне й сучасне українське Різдво? Чому ми чекаємо Миколая і який він має зв'язок із Сантою? Хто такий Дід Мороз і чи правда, що він — повністю продукт радянської культури? Коли українці почали прикрашати ялинку і чи можна казати, що вона заступила собою дідух? Як співіснували практики святкування Різдва у містах і в селах? Як формувалися нові канони свята під впливом радянської влади й у часи незалежності?
Зимові свята — це сімейні традиції, віра в диво, смаколики й подарунки. Ґрунтовне дослідження антропологині Дар'ї Анцибор «Під подушку чи під ялинку» допоможе вам дізнатися, як і коли ці уявлення утвердилися.
Спікери:
Локація: Чернігів, Центральна бібліотека імені М.Коцюбинського, вул. Княжа, 22