«Чотири тисячі тижнів» Олівера Беркмена: як встигнути пожити серед нескінченного потоку запланованого?
Скільки запланованих завдань вам вдається виконати протягом дня? Якщо половину, то ви справжній герой. Якщо ж встигаєте заледве третю частину, то вітаємо — ви, як і більшість людей на цій планеті, маєте всього 24 години на добу. Досі вірите, що встигнути все можливо? Картаєте себе, що знову не закрили план на день? Або ж уже третій тиждень відкладаєте час для себе? Тоді нова книга Олівера Беркмена «Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних».
Що таке чотири тисячі тижнів? Секунда для Всесвіту і ціле життя для людини. Саме стільки у середньому ми проводимо на Землі. То як не розтратити своє життя на те, що здаватиметься колись неважливими дрібницями? Як перестати витрачати час на гортання стрічки мереж? Чи вічні переписування у робочих чатах? Адже поруч так багато цінніших речей — сім'я, друзі, улюблені заняття і ви самі, зрештою.
Мотиваційні книги, психологічні книги, книги для саморозвитку — усі вони прагнуть навчити нас досягати, вміти й найголовніше — хотіти більше. Але хіба сенс життя у цьому? Адже всі ми прагнемо просто жити у мирі, спокої та добробуті. «Чотири тисячі тижнів» — це нонфікшн, який надихає відкласти усе неважливе, щоб нарешті почати жити.
За своєю суттю ця книга є антимотиваційною — Олівер Беркмен чи не перший серед авторів заговорив про те, що можна не встигати нічого, але при цьому бути щасливою людиною. Вона нагадує розмову зі справжнім другом, який завжди має для вас добру пораду. Автор не нав'язує свої погляди читачам, але аргументи, подібні до крижаного душу, вмить повертають до реальності. Прийняти свою скінченність — ось найважливіше завдання людського життя за Беркменом. Тільки після цього ми зможемо здійснити щось справді вагоме і таке, що зробить нас щасливішими людьми. І це не завжди про успіх і кругленьку суму на банківському рахунку.
«Середня тривалість людського життя абсурдно, страхітливо, образливо коротка. Але це не причина постійно впадати у відчай або жити в панічній тривозі, як найповніше використати свій обмежений час. Це причина відчути полегкість. Ви відмовляєтеся від чогось, що завше було неможливе — прагнення стати оптимізованою, безкінечно здібною, емоційно непереможною людиною, цілковито незалежною людиною, якою ви офіційно мали би стати. А тоді ви закачуєте рукава і починаєте працювати над тим, що оповите славою можливого», — нагадує нам автор.
Не гнатися за кількістю виконаного, не відволікатися на дрібниці, не падати від втоми й при цьому бути собою — книга «Чотири тисячі тижнів» створила революцію у світі «успішного успіху» і впевнено передала лаври першості розміреному, але гармонійному життю. І як би не намагалися популярні книги навчити нас ефективності, наше життя все одно залишається занадто коротким, щоб присвятити його тільки своєму списку справ.
Купити книгу «Чотири тисячі тижнів» можна тут.
Переглянути всі книги українською, які вийшли друком у видавництві «Лабораторія» можна у каталозі — https://laboratory.ua/catalog/books.