Добірка атмосферних книг із зеленою обкладинкою
Зелений, колір охоплений забобонами і таємницями. У своїх дослідженнях французький професор середньовічної історії та експерт із західної символології Мішель Пастуро описував його як колір долі. А книги із зеленими обкладинками часто виявляються наповненими містикою, атмосферою загадок вікторіанської доби чи викличних подій. І саме така книга потрібна вам, якщо ви є учасником або учасницею марафону #LabBookGame, що проходить в інстаграм (@laboratoria.ua) та фейсбуці (laboratoria.ua) видавництва Лабораторія. Публікуємо матеріал-підказку про кращі книжки з зеленою обкладинкою від українських видавництв, які ви можете придбати на сайті книжкового інтернет-магазину laboratoria.pro.
«Лондонська спіритична спілка», Сара Пеннер
1873 рік. Ленна, чию молодшу сестру було жорстоко вбито, відправляється до відомої спіритуалістки Воделіни д’Аллер, хоч й сама вона надзвичайно скептично налаштована. Воделіна набула собі неабиякої слави в цій галузі, адже вона вже не вперше питає у жертв вбивств, хто обірвав їхні життя. Та раптом стається ще одне резонансне вбивство, яке приводить жінок до Лондонської спіритичної спілки, член якої загинув при дуже дивних обставинах. Справа набуває стрімких обертів і перед ними полотном розгортається неприємна правда – а що, як члени спілки й самі причетні до цієї справи..?
«Повен неба капелюх», Террі Пратчетт
Одинадцятирічна Тіфані стає ученицею досвідченої відьми панни Рівень. Разом вони поступово пізнаватимуть відьомський фах та навчатимуться речей, що їх обов’язково має вміти кожна відьма: літати на мітлі, чаклувати й користуватися чарівною паличкою. Та відьомське життя це не тільки постійні магічні виправи, а й регулярна нудна робота по господарству… Тіфані особливо вдається виходити з свого тіла, хоч це і досить-таки небезпечна вправа. Дівчинка має краще пізнати себе й дізнатися, як це воно – бути справжньою дорослою відьмою.
«Танхельм. Первісний дух», Юлія Романюк
Танхельм – це дивовижне королівство морфів, напівлюдей, напівтварин, якими править Джайна Благородна. Та одна ніч змінює все й назавжди: до влади приходять заколотники на чолі з Ерголом, злим та кровожерливим магом. Ергол понад усе хоче дістатися «Книги Стихій», але для цього йому необхідно дістатися Ейли Одноокої, яка десять років провела у засланні на Крайній Півночі. Ейлу ж неочікувано рятує загадковий незнайомець, який чимало знає про її минуле. Тож тепер їй необхідно якомога більше дізнатися про те, що ж сталося з нею насправді і відбулося тієї фатальної ночі…
«Покоївка», Ніта Проуз
Моллі Грей не така, як всі — вона не розуміє людей навколо і не вписується у соціальні стандарти. Кілька місяців тому померла її улюблена бабуся, тож розраду вона знайшла у роботі покоївки. Їй подобається досконало прибирати кімнати готелю і зникати до приходу гостей. Життя Моллі перевертається у той день, коли в одному з номерів вона знаходить труп постійного клієнта — багатія Чарльза Блека. Героїня стає першою і головною підозрюваною. Розгадати цю головоломку і підібрати ключі до таємниці доводиться самій Моллі. «Покоївка» — це роман, який крім захопливого детективного сюжету, пропонує поглянути глибше на життя людей, які не вписуються у соціальні стандарти. Чи вдасться усім нарешті побачити цю дивну невидиму покоївку? Чи зможе Моллі віднайти правду і довести свою невинність?
«Точка Нуль», Артем Чех
Це розповідь про солдатські будні від першої особи, в основу якої покладено щоденник Артема Чеха, який він вів під час і після служби на війні в зоні АТО. Один з найважливіших меседжів книги – те, що війна — це біль. Автор не показує читачеві героїчних боїв, натомість зосереджується на тихому, буденному та суворому солдатському житті. Чех майстерно відбирає найгостріші деталі такого життя. Ця книга — не плач втраченого покоління. Мемуари Чеха смішні, грубі і чесні у розумінні реальності. Його книга має людське обличчя і показує нам війну, яку багато хто волів би ігнорувати.
«Сестри Річинські. Том 1», Ірина Вільде
Роман-панорама, який через долі п'ятьох героїнь, показує історичні реалії першої половини ХХ століття очима жінок, які відмовляються жити в старому патріархальному світі й наважуються вийти з домашнього простору в широкий світ. В центрі роману – родина католицького священника, доньки якого, після смерті батька, опиняються в матеріальній скруті і змушені стикнутися з реальним життям. Без грошей і розуміння навколишньої дійсності, дівчата все ж обирають більше не бути об’єктами та не залежати від романтичних стосунків чи вдалого шлюбу. Кожна з сестер намагається побудувати своє життя, керуючись власними уявленнями про моральність і щастя.
«Убивче зілля. Історії (не)вигаданих отрут», Володимир Саркісян
Чи можна отруїтися водою? Як описували отруєння Аґата Крісті та Ґюстав Флобер? Як помер Сократ? У книзі «Убивче зілля. Історії (не)вигаданих отрут» хімік та колишній судмедексперт Володимир Саркісян розповість вам про найрізноманітніші отрути, як вигадані, так і цілком реальні, а також про вбивства, скоєні ними, що їх автор розшукав на сторінках історії та найвідоміших детективів та трилерів. Від масових самогубств до жертв отруєння з романів Дюма – автор ретельно досліджує механізми їхньої дії та аналізує історії виникнення тих чи інших «убивчих зіль».
«Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка"», Фенні Флеґґ
Зворушлива і мила історія про двох жінок, де переплітається минуле і сьогодення, вже стала класикою літератури. Евелін переживає складний період у житті, та знайомство із місіс Тредґуд, літньою жінкою, яка живе в будинку для людей похилого віку, багато чого змінює. Нінні розповідає Евелін історії своєї молодості у Вістл-Стоп, штат Алабама, де в тридцяті роки її невістка Іджі та її подруга Рут тримали невеличкий заклад, де пропонували добру каву, південне барбекю, любов і сміх, і навіть випадкове вбивство. І коли минуле розгортається на повну свою силу, теперішнє життя вже ніколи не буде таким, як раніше.
«Нікого немає в лісі», Христина Шалак
Ця книжка розповідає про психіатрію через призму окремих історій, розказаних самими героями: про те, як жити з тим чи іншим розладом, як лікуватися і працювати у психіатричних лікарнях, як дбати про рідних, які мають психіатричні діагнози. Такі свідчення нерозривно пов’язані з особистостями оповідачів, з їх багатогранними «я» — тож ці історії в першу чергу про людей, а не про хвороби. Ще одна тема, яка виступає тлом і контекстом до ділення — складна і суперечлива історія психіатрії, і зокрема — її відображення в архітектурі, яка стає дзеркалом суспільних і медичних настроїв. «Чи чути звук дерева, що падає у лісі, якщо нікого немає поруч?» — це запитання запрошує стати свідками: уявно переступити поріг психіатричної лікарні, вислухати чужі переживання, побачити, як вони перестають бути незрозумілими і відлякуючими, стаючи натомість частинами загальнолюдського досвіду.
«Приходь без дзвінка», Світлана Бєлоусова
Одного разу Яна сідає у потяг «Рахів — Київ» і знайомиться з дідусем. І, попри зупинки у маленьких селищах, гамір нових пасажирів плацкарту й фізичну втому, дівчина все уважніше слухає Василя Васильовича. Його історія, неначе намистини, нанизується на нитку спогадів її власного життя. Чи зустрінуться вони знову? Чому гірські маршрути, пейзажі й нічний ліс — незамінні ліки проти власних травм? Напевно, ці відчуття знайомі кожному — такі особисті й невимовлені… Але що станеться, якщо про них заговорити вголос? Десь серед темного лісу на останніх відсотках заряду телефону, що слугує ліхтариком, дівчина йде вперед, попри виснаження й біль у ногах, цитуючи Ліну Костенко: «Цей ліс живий, у нього добрі очі». Бо вона вірить у світло і не втомлюється шукати його серед людей.
«Останнє, що він мені сказав», Лора Дейв
Ханна отримує записку від свого чоловіка зі словами «Захисти її» після чого він зникає. Попри страх і розгубленість вона розуміє, що мова йде про шістнадцятирічну Оуенову доньку Бейлі, яка рано втратила матір за трагічних обставин. Ким насправді є чоловік Ханни? Які таємниці він приховує? І як з цим пов'язана його донька? Ханна й Бейлі вирушають на пошуки правди. Але намагаючись зібрати минуле вони будують нове майбутнє, яке навіть не могли собі уявити.
«Сила волі. Шлях до влади над собою», Келлі Макґоніґал
Келлі Макґонікал, видатна психологиня, яка допомогла тисячам людей витренувати свою силу волі й досягти бажаного результату, переконана, що це – надзвичайно важлива навичка, розвитком якої багато людей нехтують. У цій книзі авторка з наукової точки зору демонструє, як же побудовано наше мислення, та пояснює, чому ж ми так боїмося змін і до останнього хапаємося за те, що є для нас звичайною справою. Окрім теорії, Келлі Макґоніґал також запропонує вправи, які дозволять натренувати ваш мозок і, завдяки цьому, поліпшать силу волі.
«Сяйво свідомого «я». Як зцілити душу, тіло та розум ізсередини», Ніколь ле Пера
Ми всі потрапляємо під звички та патерни — продукти нашого минулого, які призводять до циклів болю, застрягання та саморуйнування. Але, як ділиться докторка Ніколь, ми також маємо вроджену здатність пробуджувати і змінювати поведінку та звички, які більше не служать нам, дозволяючи зробити крок до найвищих версій нас самих. «Сяйво свідомого «я». Як зцілити душу, тіло та розум ізсередини» — це революційна книжка, добрий і підбадьорливий супутник, всеосяжний шедевр саморозуміння, який докорінно змінить вашу внутрішній і зовнішній світ.
«Незриме життя Адді Лярю», Вікторія Елізабет Швааб
Десь у Франції XVIII століття дівчина тікає від небажаного шлюбу та укладає таємну угоду з божеством у сутінках, що дарує їй вічне життя. Але омріяне стає пасткою: всі, кого вона любить та зустрічає на своєму шляху, забувають її. Як жити, коли ти століттями лишаєшся невідомою всьому світу? Адді Лярю вирушає у подорож тривалістю з вічність, вона живе скрізь, але водночас ніде. Її найбільше прагнення – лишити по собі слід в історії. Але за 300 років в маленькій книгарні один юнак називає її на ім’я і фраза «Я тебе пам’ятаю» змінює все довге, сповнене самотності та боротьби життя дівчини.