Новинки Лабораторії: які книжки вийдуть у серпні
Класичний кримінальний роман про мафіозний клан Корлеоне; гостросюжетні романи про виборчі права жінок у буремну епоху вікторіанської Англії ХІХ століття й внутрішній світ людини з аутизмом; фентезійний роман, сповнений чарівних істот; прикладна філософія від котів; реальна історія людства та революційна історія металевої коробки, що перевернула світову економіку — більше, про книжки, які вийдуть друком у серпні розповідаємо у матеріалі.
«Маленькі пташині серця», Вікторія Ллойд-Барлоу
Санді Форрестер живе з сім’єю в мальовничому Озерному краї північно-західної Англії. Вона не така як всі: деякі справи вирішує значно ретельніше за інших людей, у визначені дні мусить їсти тільки білу їжу, п'є лише газовані напої та уникає годинника. Вона має старий підручник з етикету, який допомагає орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях, а коли щось іде не за планом, звертається до своєї сицилійської фольклорної скарбнички. Єдине, що Санді не в змозі контролювати, — свою розумну і вперту доньку-підлітка Доллі, яка ось-ось випурхне із сімейного гнізда на волю.
Коли поруч оселяється яскрава і харизматична пара Віти і Ролло, життя Форрестерів набуває яскравих кольорів. Сусіди порушують майже всі правила Сандей, але водночас поруч з ними вона вперше почувається потрібною. Але за їх чарівністю приховано щось значно темніше… Адже Санді має те, про що Віта мріяла все життя, — доньку.
«Фігури світла», Сара Мосс
Розумна й наполеглива Алетея — Еллі, як ніжно кличе її батько — втягнута в одвічно програшну боротьбу за схвалення та прихильність власної матері — суворої релігійної фанатички, яку хвилюють лише голод бідних і порятунок повій. Навіть коли Еллі стає однією з перших жінок-студенток, яким дозволено вивчати медицину в Лондоні, матері цього недостатньо.
Алетея так сильно потребує спокою у світі, де любов та схвалення знищені матір’ю, що перетворює власне життя на біль. І єдиний спосіб втамувати його — нищити власне тіло.
«Хрещений батько», Маріо П'юзо
Кримінальний шедевр Маріо П’юзо «Хрещений батько» — це романтичний і водночас реалістичний образ смертельно небезпечного світу мафії 1940-х років.
Дон Корлеоне — справедливий і розсудливий батько; вірний і люблячий чоловік; найсмертоносніший ватажок Коза Ностри; тиран, шантажист і вбивця, вплив якого сягає всіх верств американського суспільства. Здається, що сила Хрещеного батька невичерпна, але жодна людина не може залишатися на вершині вічно. Вороги, які так довго чекали на помилку, вже за крок до успіху, і якщо сім'я Корлеоне хоче вижити, їй потрібен новий безжальний лідер. Але ціна, яку доведеться сплатити, занадто висока.
«Як морський контейнер зробив світ меншим, а світову економіку більшою», Марк Левінсон
Століттями морські перевезення були повільними і дорогими: кораблі завантажували й розвантажували вручну по одному ящику або мішку. Аж доки 1956 року магнатові-перевізнику Малкому Макліну не сяйнула ідея: чому б не поставити на корабель весь трейлер? І коли кран уперше підняв на старенький танкер 58 кузовів вантажівок, у світовій економіці й логістиці відбулася революція.
Чи правда, що морський контейнер забрав робочі місця і призвів до закриття портів? Який звʼязок між контейнеризацією і розвитком світової економіки? Як і що перевозять зараз контейнерами і чому відправити три тонни вантажу на інший кінець країни — набагато простіше, ніж замовити доставку обіду додому?
«Поклич лисицю», Маркель Грабо
Західний ліс. Місце, яке завжди нагадуватиме Ро про батька. Тут він побудував сад, навчив доньок господарювати й розповідав казки про фей — як їх викликати й захищати себе від їхньої магії. Коли він помер, сім'я опинилась у злиднях, а щоб вижити, матері доводиться прийняти рішення покинути власний дім на узліссі. Але Ро не готова залишити ліс, а ліс не готовий відпустити сестер…
Однієї ночі, повертаючись додому з полювання, Ро випадково опиняється між ведмедем і лисицею, втручається у справи фей і заманює у пастку сестру Ейрвін. Тепер їхній єдиний шанс вижити — подолати прокляття фей, дізнатися правду про власного батька і вберегти дорогоцінне лисеня від небезпеки.
«Котяча філософія. Коти і сенс життя», Джон Грей
Скільки ми існуємо, стільки ж часу знаходимося у тривожних пошуках відповідей на екзистенційні питання: як бути щасливим, добрим, коханим? Як вижити і не зламатися у світі постійних змін та втрат? А що, як ми можемо навчитися більшого і нарешті стати щасливішими тільки тоді, коли забудемо про власні тривоги і приймемо життя і всі його виклики такими, як вони є? Як, наприклад, коти, які від народження мають здатність бути щасливими і впродовж тисячоліть надихають правителів і філософів на нові відкриття.
Домашній кіт Мішеля Монтеня, захоплива подорож Мейо, вцілілого у В'єтнамській війні, чи історія Саги, героїні оповідання «Кіт» Колетт, притчі про пастки людських ревнощів, — філософ Джон Грей досліджує природу котів і розкриває котячий спосіб життя — не обтяжений тривогою і самосвідомістю — демонструючи, як вони знаходять відповіді на глобальні питання любові й прив'язаності, моралі й самосвідомості, і, зрештою, смертності.
«Людство. Оптимістична історія», Рутґер Бреґмен
Нас вчать, що люди за своєю природою егоїсти й керуються насамперед власними інтересами. Від Макіавеллі до вчень Томаса Гоббса, від Зигмунда Фройда до Стівена Пінкера — коріння цього переконання глибоко сидить у західній думці. Під його впливом формуються гучні заголовки у ЗМІ й визначаються закони нашого життя.
Але що як це неправда? Історик і один із найвидатніших молодих мислителів Європи Рутґер Бреґмен пропонує новий свіжий погляд на останні 200 000 років людської історії і доводить, що людям притаманна доброта і співпраця, а не конкуренція й недовіра. Від реального життя «Володаря мух» до прояву солідарності після Бліцу, від прихованих недоліків експерименту Стенфордської в'язниці до реальної історії братів-близнюків, які опинились по різні боки боротьби під час апартеїду в ПАР, і врешті об’єдналися разом з Нельсоном Манделою заради миру, — автор доводить, що віра в людську доброту не просто оптимістична — вона реалістична.
Повірити в революційну історію людства Бреґмена не так уже й легко, адже навколо так багато болю, злочинів і обману, але дрібки історичного оптимізму нам точно не завадить.
«Найкоротша історія Радянського Союзу», Шейла Фіцпатрік
Перша світова війна стала вбивцею імперій, які так нерозсудливо цю війну почали. У 1917 році до влади в Російській імперії несподівано прийшла крихітна секта революціонерів-більшовиків. Почався найбільший в новітній історії соціальний експеримент: більшовики взялися будувати на фундаменті марксизму нову державу і нову людину. Радянський Союз проіснував 70 років.
Голодомор, терор, співучасть у початку Другої світової війни і «перемога» в ній, політ у космос, біографії генсеків — класик американської історіографії Шейла Фіцпатрік розповідає найкоротшу історію «імперії зла», як назвав свого часу Радянський Союз Рональд Рейган. На цих двохстах сторінках сконцентровано сімдесят років трагедій і величі духу. Ця книжка буде цікавою і для тих, хто пожив у Радянському Союзі, і для тих, хто його, на щастя, не застав.
Соціально-економічний експеримент під назвою «СРСР» можна було би назвати захопливим, якби його ставили не на людях. Водночас ця книжка — щеплення від ностальгії, на якій паразитують чекісти — офіційні спадкоємці Країни Рад.