Новинки Лабораторії: які книжки вийдуть у вересні
Скандальний дебют Беґбедера, історія з ностальгійно-літнім вайбом і перше ілюстроване видання Лабораторії — наш видавничий вересень обіцяє бути цікавим. Ділимося і з вами новинками — книжками, які вийдуть друком вже зовсім скоро.
«Дівчина у блакитному пальті» Моніка Гессе
Амстердам, 1943 рік. Ханнеке грає у небезпечну гру — дівчина дістає на чорному ринку і доставляє заможним клієнтам товари, яких у воєнному місті легально не знайдеш. Серце Ханнеке розбите, адже її коханий загинув на війні. Тільки робота — своєрідний бунт проти нацистів — рятує від тьми.
Та одного разу вона отримує завдання знайти не м’ясо чи гас, а єврейську дівчинку, яку переховувала стара голландка. І хоч Ханнеке не може ризикувати і спершу відмовляється, її все одно втягують у вир таємниць, ниточки яких тягнуться від самого руху опору. І тільки тоді дівчина бачить, наскільки жахлива та страшна нацистська влада, і розуміє, що готова поставити все заради порятунку людського життя.
«Дівчина у блакитному пальті» — це роман про хоробрість, горе і кохання у темні й жорстокі часи.
«Спогади неврівноваженого молодика» Фредерік Беґбедер
Париж, нестримні дев’яності. Заможний француз Марк Мароньє живе швидко — веде колонку про вечірки і віддається насолодам життя всією душею і тілом. Його життя — карусель повсякденних спокус: бурхливий секс, перехресні стежки кокаїну, нірвана алкоголю.
Це тривало би вічність, але вибух у книгарні і зустріч з Анною перевернули світ молодого колумніста. І раптом йому стало байдуже до свого минулого…
«Спогади неврівноваженого молодика» — скандальний дебют Фредеріка Беґбедера, що вже три десятиліття збурює фантазію читачів по всьому світу. Карколомний образ головного героя переплітається в цьому тексті з правдивою біографією автора. Що «правда», а що віртуозна вигадка — вирішувати читачеві.
«Політ фантазії. Природні і рукотворні способи обійти гравітацію» Річард Докінз
Кожна дитина літала уві сні. І кожна мріяла літати наяву. Небо вабило людину споконвіку — хто не приміряв на себе подумки пташині крила? Просто подивитися на небо уже приємно. Воно лікує — химерними формами хмар, відтінками кольорів, мерехтінням далеких зір.
Знаменитий британський біолог Річард Докінз пояснює, як спочатку природі, а потім людині вдалося здолати гравітацію. Це захоплива й розкішно ілюстрована книжка про біологію і технологію польоту. Еволюція нескінченно вигадлива: якщо для виживання виду потрібно піднятися в небо, вона за мільйони років придумає, як це зробити. А в людини є допитливість, фантазія, знання. А головне — мрія. Недаремно так називається найбільший літак, створений людством. Все це допомогло нам піднятися вище за птахів і побачити більше.
«Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем» Юлія Мак
Дотепна і така тепла історія про літні канікули, що повертає в дитинство та юність. Від перших дитячих пригод в селі з сіном та кукурудзою до дорослішання та складних внутрішніх змін. Когось затягнула рутина кар’єрного зростання, а хтось став на захист України, хтось став зразковим сім’янином, а хтось досі вчить дівчат-підлітків як стати ідеальними. Що ж тримає їх разом, застиглих в спогадах Толіків?
Кінець 90-х — початок нульових. Головна героїня Ірка, неначе перемотуючи касету олівцем, повертається в час, коли по мобільному розмовляли перші три безкоштовні секунди, слухали молодого Вакарчука та безсмертний хіт «Вона». А ще зачитувалися підлітковими журналами «Cool girl» та «Oops», що ставали першими психологами юних дівчат, а очі виїдав парфумований кокосовий дезодорант «Och». Ви згадаєте як смачно було попоїсти в бабусі, податися з друзями в кукурудзяну мафію і сходити на першу сільську дискотеку. А бешкетні брати завжди будуть поруч і допоможуть полікувати розбите серце чи, можливо, й перетворитися на «ідеальну жінку» – саме таку, якою вони собі її уявляють.
«Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем» — роман про перипетії дорослішання, юні закоханості, що з роками набули абсолютно інакших відтінків. І слід дитинства, який з нами на все життя — не важливо ким ви стали і як далеко опинилися від місця, де живе ваше дитинство.
«Не музи, а м’язи. 50 вправ із творчопису» Марія Титаренко
Покладатися на муз — тактика аматорів. А ось тримати натхнення під контролем — це вже справа профі. Як це зробити? Регулярно прокачувати свої творчі м’язи. Тільки не поспішайте у спортивний зал. Ця книжка для тренування з креативного письма.
Письменниця, експертка з комунікацій й медіадослідниця Марія Титаренко зібрала 50 різноманітних авторських вправ із творчописання. Як побудувати текст? Як знайти власний стиль? Як перевірити самого себе? І нарешті — як писати ще краще? За допомогою різних технік і прийомів ця книжка допоможе вам прокачати власні навички.
Легкий стиль, цікаві вправи і навіть експерименти — з цим тренажером не так далеко до омріяних «кубиків», а можливо навіть і «пулітцерів».
«Нікого немає в лісі. Історії про людей, будівлі і психіатрію» Христина Шалак
Ця книжка розповідає про психіатрію через призму окремих історій, розказаних самими героями: про те, як жити з тим чи іншим розладом, як лікуватися і працювати у психіатричних лікарнях, як дбати про рідних, які мають психіатричні діагнози. Такі свідчення нерозривно пов’язані з особистостями оповідачів, з їх багатогранними «я» — тож ці історії в першу чергу про людей, а не про хвороби. Ще одна тема, яка виступає тлом і контекстом до ділення — складна і суперечлива історія психіатрії, і зокрема — її відображення в архітектурі, яка стає дзеркалом суспільних і медичних настроїв.
«Чи чути звук дерева, що падає у лісі, якщо нікого немає поруч?» — це запитання запрошує стати свідками: уявно переступити поріг психіатричної лікарні, вислухати чужі переживання, побачити, як вони перестають бути незрозумілими і відлякуючими, стаючи натомість частинами загальнолюдського досвіду.