Презентація книги «Галактика Гутенберга» у Києві
20 березня 2024, Ср
«Галактика Гутенберга» — класична робота канадського соціолога і культуролога Маршалла Маклюена, що поклала початок цілій галузі гуманітарного знання, яку ми тепер називаємо теорією медій. Автор доводить, що людина мислить світ і взаємодіє з ним не тільки через мову, а й через сам спосіб запису мови. «Галактика Гутенберга» з’явилася на світанку цифрової епохи і дає концептуальний ключ до осмислення змін, які переживає «глобальне село» (ще одна знаменита метафора Маклюена) у XXI столітті. Вже 26 березня у книгарні СЕНС відбудеться розмова виконавчого директора «Української правди» Андрія Боборикіна і арт-критика, публіциста, куратора мистецьких проєктів Костянтина Дорошенко навколо знаменитої праці Маклюена. Детально про подію читайте у матеріалі.
Як змінилися форми досвіду, світогляду та самопрояву завдяки появі фонетичної абетки, а згодом завдяки друкові? Чому створюючи нові технології людина теж зазнає змін і трансформацій? Яким чином дослідження процесів змін, що супроводжують появу засобів масових комунікацій, пов'язані з відкриттям поняття «глобального села»?
«Галактика Гутенберга» — це низка історичних спостережень за новими культурними формуваннями, які є результатом «збуджень», викликаних спершу писемністю, а згодом друкуванням. Праця, присвячена дослідженню впливу масової комунікації на людське мислення, принесла Маршаллу Маклюену славу медіатеоретика і прогнозиста нових медіа. Автору вдалось передбачити драматичні технологічні інновації — мережеве, стиснуте «глобальне село», яке виникне в реальності лише наприкінці XX та у XXI століттях.
Спікери:
Андрій Боборикін — виконавчий директор «Української правди»
Костянтин Дорошенко — арт-критик, публіцист, куратор мистецьких проєктів
Дата: 26 березня, 19:00
Локація: Київ, Сенс, вулиця Хрещатик, 34
Локація: Київ, Сенс, вулиця Хрещатик, 34
До зустрічі!
Відгуки і рецензії
Поки немає коментарів