Які книжки читають герої роману Фреї Семпсон «Остання бібліотека»?
Про людину можна багато чого дізнатися за книжками, які вона обирає в бібліотеці, чи не так? Головна героїня роману «Остання бібліотека» Джун Джонс працює помічницею у бібліотеці і також в це вірить. Увесь свій час вона проводить за читанням — працює з книжками, повертається додому до книжок та й розважається, перетворюючи людей навколо на персонажів історій. Але одного дня, коли бібліотека опиняється під загрозою закриття, Джун з пані Б, що злісно критикує романи Ішіґуро і Маркеса, шкільним другом і фанатом «Гри престолів» Алексом Ченом, восьмирічним Джексоном, що любить читати «Володаря мух», та групою інших чудернацьких місцевих жителів вирішує боротися за збереження найважливішого місця у Чалкоті. А про книжки, які люблять і радять прочитати герої роману «Остання бібліотека» детально розповідаємо у матеріалі.
«Залишок дня», Кадзуо Ішіґуро
Улітку 1956 року дворецький Стівенс, який усе життя прослужив у багатому маєтку під назвою Дарлінґтон-Голл, вирушає в автомобільну мандрівку південно-західною Англією. Коротка шестиденна виправа перетворюється на подорож у минуле, що виринає на тлі розкішних англійських пейзажів, у минуле, в якому особисті драми розгортаються разом із драмами світовими. Цей роман, за який Кадзуо Ішіґуро здобув Букерівську премію, — витончена історія про невисловлені почуття і прихований відчай, про жаль, що затьмарює залишок дня, коли з гіркотою розумієш, що все могло скластися інакше...
«Джейн Ейр», Шарлотта Бронте
Шарлотта Бронте розповідає історію осиротілої Джейн Ейр, яка зростає в самотності і серед жорстокості. Неспокійне дитинство загартовує природну незалежність і силу духу Джейн, які виявляються необхідними, коли вона влаштовується гувернанткою до молодого аристократа, задумливого містера Рочестера.
У міру того, як розвиваються її почуття до Рочестера, Джейн поступово розкриває страшну таємницю його маєтку, що змушує її зробити вибір. Залишитися з Рочестером і жити з наслідками, чи слідувати своїм переконанням – навіть якщо це означає покинути чоловіка, якого вона кохає? Роман, сповнений сили та інтриг. «Джейн Ейр» досі вражає читачів пристрасним зображенням прагнення жінки до рівності та свободи.
«Чарлі та шоколадної фабрики», Роальд Дал
Одного чудового дня шоколадна фабрика Вонки робить оголошення: той, хто знайде п'ять золотих квитків у шоколадних батончиках, отримає запас солодощів, якого вистачить на все життя, і зможе побувати всередині фабрики, яка давно закрита для всіх людей.
Чарлі Бакету пощастило знайти квиток і, разом з чотирма іншими дітьми, хлопчик вирушає на екскурсію, яка змінить його життя назавжди. Шоколадна річка, хитрі білки і таємничі умпа-лумпи – які ще дивовижі приховує найдивніше і найпрекрасніше місце, яке Чарлі коли-небудь бачив?
«Гаррі Поттер і філософський камінь»
Гаррі Поттер – звичайнісінький хлопчик, який живе разом зі своїми деспотичними родичами, адже його власні батьки померли, коли він був ще зовсім немовля. У певний момент Гаррі помічає, що навколо нього кояться дивні речі: особливо тоді, коли загадкові сови надсилають йому сотні листів, які йому суворо забороняють читати його родичі. Та коли до хлопчика приходить велетенський чолов’яга на ім’я Геґрід, йому відкривається дивовижна правда: він – чаклун, якого запрошують на навчання до Гоґвортсу, неймовірної школи магії та чаклунства…
«Таємний сад», Френсіс Бернет
Коли осиротіла Мері Леннокс, самотня і сумна, переїжджає жити до великого будинку свого дядька на йоркширських болотах, вона виявляє, що він сповнений таємниць. Вночі вона чує звук плачу в одному з довгих коридорів. На вулиці вона зустрічає Дікона, чарівного хлопчика, який може зачаровувати і розмовляти з тваринами. А потім, одного дня, за допомогою дружньої малинівки, Мері відкриває найзагадковіше диво з усіх – таємний сад, обнесений стіною і замкнений, про який багато років ніхто не згадував. Чи все в саду мертве, чи Мері зможе повернути його до життя?
Ця історія досліджує цілющу силу, притаманну всьому живому, та вчить долати будь-які труднощі завдяки своєму надихаючому світогляду.
«Пригоди Олівера Твіста», Чарльз Дікенс
«Пригоди Олівера Твіста» – це перлина світової літератури від визнаного англійського письменника Чарльза Дікенса.
У цьому романі ми знайомимося з хлопчаком, на ім'я Олівер – він сирота, життя якого з самого дитинства сповнене поневірянь. У притулку, в якому хлопчик росте, вихователі не нехтують знущаннями над своїми підопічними. Олівер, якому більше несила так жити, тікає звідти. Опинившись серед лондонських брудних нетрів, що потопають у злиднях та розбоях, він стає ідеальною мішенню для лиходіїв. Так маленького Олівера й починають навчати злодійському ремеслу…
«Гра престолів», Джордж Мартін
Дія роману відбувається у вигаданому всесвіті. У центрі твору три основні сюжетні лінії — події, що передували початку династичних війн за владу над континентом Вестерос, який нагадує Європу часів Середньовіччя; насувається загроза навали племен здичавілих і демонічної раси Інших; а також подорож дочки поваленого короля в спробах повернути Залізний трон. Оповідання ведеться від третьої особи, поперемінно з погляду різних персонажів.
«Гордість і упередження і зомбі», Сет Грем-Сміт
Думаю, сюжет майже не відрізняється від оригіналу, лише події відбуваються в апокаліптичному світі, де сестри Беннет є винищувачками зомбі й знаються на китайських бойових мистецтвах. А ще виявляється, що Вікхем, який насправді є немертвим і живиться свинячими мізками, планує захопити Англію армією зомбі, тож Елізабет і Дарсі мусять його зупинити.
уривок із роману «Остання бібліотека»
Пародійний роман, що поєднує класичний роман Джейн Остін 1813 року «Гордість і упередження» з елементами сучасної фантастики про зомбі.
«Франкенштейн», Мері Шеллі
У цьому творі авторка порушує питання небезпеки пізнання і демонструє ймовірні наслідки спроби приміряти на себе роль Бога: у романі чудово передано страхи перед науковим прогресом і поширенням знань. Віктор Франкенштейн стає на одну сходинку з Богом, створюючи нове життя в подобі монстра. Віктор не зупиняється ні перед чим, щоб досягти мети, але зрештою залишається розчарованим результатом своєї праці — тягар відповідальності за створене життя руйнує всі його задуми.
«Матильда», Роальд Дал
Переживаючи, Джун завжди поверталася до улюблених книжок дитинства. Було щось дуже затишне у тому, аби згубитися в добре знаних історіях, романах, які вони з мамою читали разом на цій самій канапі.
уривок із роману «Остання бібліотека»
Матильда – унікальна та геніальна дитина, чий розвиток значно перевищує її вік. З раннього віку дівчинка почала читати дорослі книжки у неймовірних кількостях, але її батьки, обмежені та дурнуваті люди, не розуміють, наскільки талановитою та розвиненою розумово є їхня дитина.
Коли Матильда йде до школи, то знайомиться з молодою вчителькою, яка підтримує її здібності та воліє, аби Матильда перейшла у старший клас. Однак у школі директоркою є абсолютно жахлива та груба пані Транчбул, яку Матильда вирішує провчити за все, що та робить…
«Великий Ґетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд
Чудова книжка. Хоча мушу визнати, таке собі із них зіллячко було. Може, Ґетсбі й умів організувати знатну вечірку, та не хотів би я мати такого приятеля.
уривок із роману «Остання бібліотека»
Дія роману відбувається у вигаданому містечку Вест-Егг на Лонг-Айленді влітку 1922 року і обертається навколо таємничого молодого мільйонера Джея Гетсбі та його дон-кіхотського кохання до вродливої Дейзі Б'юкенен. Роман вважається magnum opus Фіцджеральда. Він відтворює картину епохи джазу в США з характерними для того часу декадансом, потягом до надміру й соціальних змін. Його характеризують як застереження щодо американської мрії.
«Аліса у Дивокраї», Льюїс Керролл
Пориньте в історію Аліси, яка поринає у незвичайні пригоди. Потрапивши у дивовижний підземний світ через кролячу нору, дівчинка познайомиться з несамовитим Білим Кроликом, чаюватиме з Божевільним Капелюшником, дивуватиметься з Чеширського Кота, матиме прикру розмову з ексцентричною гусеницею та зіграє в крокет із запальною Червоною Королевою.
Один з найвідоміших і найпопулярніших творів англомовної художньої літератури, його оповідь, структура, персонажі та образи справили величезний вплив на популярну культуру та літературу, особливо на жанр фентезі.
«Тесс із роду д’Ербервіллів», Томас Гарді
Коли Тесс Дарбейфілд через сімейні злидні намагається довести свою спорідненість із багатими Д'Ербервілями та отримати частку їхнього сімейного статку, зустріч із «кузеном» Алеком стає фатальною. Зовсім інший чоловік містер Клер, здається, пропонує їй любов і порятунок, Тесс мусить обрати: розповісти про своє минуле чи зберігати мовчання в надії на мирне майбутнє.
«Гобіт», Джона Р. Р. Толкін
Ніколи б не подумала, що мені сподобається Толкін, але він неймовірний. Тепер я нарешті розумію, чому люди в такому захваті від фантастичних романів, адже це чудова можливість втекти від реальності.
уривок із роману «Остання бібліотека»
Роман-казка англійського письменника Джона Роналда Руела Толкіна. Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні.
«Колір магії» Террі Пратчетт
Я закохався у серію про Дискосвіт, коли мені було дев’ять чи десять.
Планета, на якій відбуваються події, лежить на чотирьох слонах, а ті стоять на спині гігантської черепахи. У книжках з’являється персонаж-бібліотекар, це орангутанг, і у цій серії також є один з моїх найулюбленіших персонажів, Смерть, він несамовитий.
уривок із роману «Остання бібліотека»
Диск розміщено на спинах чотирьох слонів, що стоять на велетенській Черепасі, яка невпинно пливе собі космічними просторами. Саме в цій книзі Террі Пратчетт вперше познайомив читачів із цим карколомним всесвітом, який називається Дискосвітом.
У цій книзі ми знайомимося з Ринсвіндом, чарівником-невдахою, та Двоцвітом, першим туристом Диску. Їхній пригодницький маршрут пролягатиме через неозорий чарівний світ, в якому живуть незвідані істоти та химерні персонажі, що володіють особливою магією.
То який же він, цей Дискосвіт? Йдіть за Ринсвіндом – він і вам покаже…
«Оповідь служниці», Марґарет Етвуд
У Республіці Гілеад повноцінні права мають лише Командори та їхні Дружини, у яких є право вибирати коханок для своїх чоловіків. Мета — народження дітей. До цього здатна тільки кожна сота жінка в Гілеаді. Їх, Служниць, збирають по всій країні, а потім вони проходять курс підготовки, аби бути гідними виносити дитя офіцера.
Одна зі Служниць — Джун. Колись вона мала коханого чоловіка і доньку. А тепер сенс її життя — підкорятися законам Гілеаду… Проте Джун не така, як усі. Жінка розуміє, що відбувається, вона хоче втекти і ще здатна любити…
«Чуття і чуттєвість», Джейн Остін
Історії кохання двох сестер Дешвуд: розсудливої Елінор, що завжди зважає на здоровий глузд і норми пристойності, та імпульсивної Маріанни, котра не соромиться палкості своїх почуттів і йде за покликом серця. Такі різні характери і такі ж неоднакові реакції на виклики, які кидає їм доля, але в душі кожної з них не згасає надія на краще майбутнє.
«Бріджертони», Джулія Куїнн
За всіма ознаками, Саймон Бассет ось-ось освідчиться сестрі свого найкращого друга, чарівній Дафні Бріджертон. Але вони обоє знають правду – це все ретельно продуманий план, щоб уберегти Саймона від свавілля світських матусь, що прагнуть одружити перспективного чоловіка на котрійсь зі своїх доньок. А що стосується Дафни, то тепер, коли герцог оголосив її бажаною, у неї точно з'являться гідні залицяльники...
Їхній трюк спрацьовує як чари… спочатку. Але коли Дафна вальсує з Саймоном бальною залою, їй важко усвідомити, що їхні залицяння – цілковитий обман. Можливо, це через його диявольську посмішку? Можливо, через те, як горять його очі щоразу, коли він дивиться на неї? Це не входило в план, але, здається, вона закохується в герцога по-справжньому. І серед блискучого, сповненого пліток, жорстокого світу лондонської еліти є лише одна впевненість: кохання ігнорує всі правила...
«Гамлет», Вільям Шекспір
У своїй безсмертній трагедії «Гамлет, принц данський» Вільям Шекспір, взявши за основу середньовічну легенду та староанглійську п’єсу, створив дійсно унікальні образи та підняв надзвичайно актуальні теми, завдяки яким цей твір не втрачає популярності й досі й не сходить із театральних репертуарів ось уже не перше сторіччя.
У ній йдеться про юного принца Гамлета, чий батько-король помер загадковою смертю. Парубок, котрий до того схилявся до гуманістичних ідей, дізнається, що короля насправді було вбито дядьком Гамлета, який тепер займає престол. Так Гамлет і поринає в планування помсти, яка повільно перетікає в справжнісіньке божевілля, що погубить не одну душу,котра мешкає в данському замку…
«Ловець у житі» Дж. Д. Селінджер
Зростаючи на Мангеттені, Селінджер почав писати оповідання ще у середній школі й устиг опублікувати кілька з них на початку 1940-х перед тим, як його призвали до армії. Відслужив два роки на фронтах Другої світової війни. У той період і народилася повість «Ловець у житі», яка дуже скоро зажила світової слави.
Історію життя Голдена Колфілда — проблеми дорослішання, підліткова туга та бунтарство — 2005 року додали до списку 100 найліпших англомовних творів за версією Time, Modern Library та багатьох інших читацьких списків. Публікацію та поширення твору часто намагалися заборонити через суд, пояснюючи це вільним вживанням ненормативної лексики та описами сексуальних сцен, що тільки посилювало бажання кожного підлітка дістатися рядків цієї книги.