Книги про історію України: від найдавніших часів до сьогодення
Українська історія давня й заплутана, ми вчили її з підручників у школі, а зараз споглядаємо, як вона твориться на наших очах. В ній багато визначних дат та важливих подій, і аби не заплутатися в них, ми зібрали для вас добірку книг про історію нашої країни. Серед цих видань важлива просвітницька розповідь та збірка репортажів, детальне та комплексне дослідження українського народу та одна з найзнаковіших книжок часів Незалежності, стислий огляд історії України та новаторська й фундаментальна книга про історію від одного з провідних публічних інтелектуалів. Детальніше про кожну з книжок читайте в матеріалі.
«(Не)історичні миті. Нариси про минулі сто років» Володимир В’ятрович
Збірка нарисів від українського історика Володимира В’ятровича у якій йдеться про події довести правдивість яких неможливо жодним документом, бо XX століття їх не лишило.
Творчі плани Леонтовича, які не змогли втілитися, заключна роль Леся Курбаса, потяг, який везе студентів на станцію Крути, останні бійці УПА в останній криївці, радянський концтабір в якому помирають поети й народжуються їх останні вірші. Від оповіді про трагічне минуле до сьогодення з Майданом 2014-го року і російсько-українською війною — 50 нарисів, що творять велике полотно української історії.
«Як українці зруйнували імперію зла» Олександр Зінченко
Відомий журналіст Олександр Зінченко без прикрас розповість, яким був шлях України до незалежності. Автор поденно відтворюватиме події 1991 року від того дня, коли Леоніду Кравчуку повідомили про можливий розпад СРСР й до того моменту, коли Україна здобула незалежність.
Автор продемонструє вам унікальне дослідження, написане за мотивами документального серіалу Суспільного Мовлення «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла», в якому представить спогади учасників і свідків здобуття Україною незалежності, а також наведе ще секретні донедавна документи ЦРУ і КГБ. І, звичайно, не омине й важливе питання: хто ж, врешті-решт, зруйнував імперію зла…
«"Я змішаю твою кров із вугіллям". Зрозуміти український Схід» Олександр Михед
У 2016 році український письменник Олександр Михед вирушив у подорож, щоб дослідити сучасне життя цих міст й історії, заховані в архівах. Але найголовніше — почути справжній голос їхніх мешканців. За стереотипами й пилом радянщини він розкопує дивовижні історії про колонізацію Дикого поля, британських та бельгійських інвесторів, міфологічного Шубіна і фотографа Марка Залізняка. Доповнити багатоголосся вдається розмовами із сучасними відомими митцями, які народилися на Сході — Сергієм Жаданом, Алевтиною Кахідзе, Ігорем Козловським, Романом Мініним, Володимиром Рафєєнком і Оленою Стяжкіною.
Тут зібрано шість історій із Костянтинівки, Покровська, Добропілля, Лисичанська, Сєвєродонецька і Бахмута, де розмовляють мертві й живі, знаходять місце для забутих історій і тих, що у процесі творення, тут зображено справжнє обличчя українського Сходу — яскраве, неоднозначне, але дуже рідне.
«Нарис історії українського народу» Михайло Грушевський
Тисячолітня історія українців від доісторичних часів і князівського періоду до доби новітнього українського відродження у ХІХ — на початку XX ст.
В об'ємній праці Михайла Грушевського ви знайдете: процеси утворення та занепаду Київської держави, нарис про велич та спадок Галицько-Волинської держави, що відбувалося з українськими землями під владою Великого князівства Литовського та Польщі. Феномен козацтва: Хмельниччина, смути 1660—1680 років, повстання Мазепи та останні гетьмани. Ліквідація Гетьманщини та українське відродження.
«Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття» Ярослав Грицак
Історія України викувана з війн і революцій — вони, зокрема, й сприяли формуванню тієї модерної нації, якою зараз є українці. У цій книзі Ярослав Грицак, історик та публічний інтелектуал, детально аналізує, як українське минуле перегукується з українським сьогоденням та вибудовує панораму з передумов, які сформували загальну нинішню ситуацію в країні.
Це — третє доповнене видання книги, оздоблене численними архівними світлинами. Його перша редакція, яка побачила світ ще 1996 року, справедливо називалася першою популярною книжкою про історію України. Тут же ви знайдете нові розділи, присвячені Незалежності України, початку війни у 2014 році та передвиборчих тижнів 2019-го.
«Російсько-українська війна: повернення історії» Сергій Плохій
24 лютого 2022 року світ приголомшила новина — Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Відвідуючи родину та друзів, які перебували на передовій найбільшого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни, відомий українсько-американський історик Сергій Плохій намагався зрозуміти глибинні причини вторгнення, проаналізувати його перебіг та замислитися над ширшими наслідками.
Результатом стала ця книга, де автор пише про історію вторгнення, починаючи з 2014 року, і як зі спробою захопити Київ, Росія підірвала геополітичний порядок, що був зацементований з часів закінчення холодної війни. Плохій стверджує, що зараз, як ніколи раніше, Україна є найбільшою лінією розлому між авторитаризмом і демократичною Європою.
«Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимир В’ятрович
Книга знаного історика Володимира В'ятровича, де він дає 45 важливих відповідей на менш важливі запитання людей, які вчергове є доказом того, що російсько-українська війна розпочалася не у 2014 році, а майже на сто років раніше. Це важливо розуміти як нам, українцям, так і всьому світу.
Автор викриває злочинні методи, які використовує Росія проти нас вже не одне десятиліття і пояснює чому важливо звільнити не лише наші території, а й суспільну свідомість від російського впливу. Це книга коротких нарисів, ілюстрованих Нікітою Тітовим, про довгу війну, яка стане у пригоді всім, хто цікавиться історією своєї країни й тим, хто шукає відповіді на свої питання про минуле і сьогодення.
«Короткий курс історії України» Олександр Палій
Стислий огляд історії України від найдавніших часів до сьогодення. Олександр Палій пропонує короткий, але змістовний огляд бурхливої історії великої європейської країни й дає відповіді на питання що таке Україна, про яку останнім часом так багато говорять у світі.
Книга написана у вигляді низки статей з ілюстраціями й показує історію України без історичних збочень, нав'язаних російською пропагандою, яка століттями стверджувала, що росіяни та українці «один народ», водночас крадучи історію та культурні надбання в українців.
«Схід українського сонця» Катерина Зарембо
Донбас — край, де сходить українське сонце. Яким би він не поставав у вашій уяві, частина цього образу будується на стереотипах. Проте справжній голос Донбасу інший.
Розповідає нову історію найбільш міфологізованої та демонізованої території України — Донбасу, відкриває його з іншої, проукраїнської сторони, та розвінчує найбільші стереотипи про схід України. Головним чином у книжці йдеться про спільноти, які існували на цих територіях від початку 2000-х років аж до російського вторгнення у 2014 році. Саме вони протистояли російсько-радянському міфу про Донбас і розвивали культурні, студентські, селянські й релігійні середовища. Вони прагнули жити не в міфологізованому минулому, а у демократичній і соборній Україні.
«Подолати минуле: глобальна історія України» Ярослав Грицак
У цій ґрунтовній історії, що стала бестселером в Україні, історик Ярослав Грицак розповідає масштабну історію української нації через ретельний аналіз основних подій, конфліктів та змін, які формували її протягом століть. Грицак створив багатий, детальний, а головне — об’єктивний гобелен про країну, яка постійно трансформується.
Автор проведе читача від козацького повстання 17-го століття до розпаду СРСР у 1991 році та здобуття Україною незалежності, від еволюції української мови до попереджувальних знаків, які передвіщали вторгнення Росії у 2022 році.
Більше книг про історії України за посиланням на сайті інтернет-магазину laboratoria.pro
В нашому інтернет-магазині представлені книги українською у різних форматах. Паперове видання, електронна книжка чи аудіоформат — обирати лише вам. Ми видаємо нонфікшн і художні книги, книги про психологію, бізнес, суспільство та інші теми, які сьогодні є актуальними