Лабораторія разом з ДМИТРУК-ФУДЗ й Lean Institute Україна видають теорію менеджменту одного з найвідоміших вчених з управління Едвардса Демінга
Видавництво Лабораторія спільного з ДМИТРУК-ФУДЗ й Lean Institute Україна готує до друку «Вийти з кризи» — теорію менеджменту, що заснована на знаменитих «14 пунктах для менеджменту» Едвардса Демінга, вченого світового рівня, який після Другої світової війни впровадив у зруйнованій японській промисловості нові принципи управління, що сприяло її піднесенню до світової економічної потужності.
«Вийти з кризи» — це книга, що здійснила світову революцію якості в 1980-х роках. Одне тільки це забезпечило б їй особливе місце в історії. Проте ця робота містить дещо набагато більше, ніж заклики до дії і методи підвищення якості; вона містить основи новітнього трансформаційного підходу до лідерства й управління людьми, процесами та ресурсами.
Автор книги, доктор Вільям Едвардс Демінг, був видатним науковцем і викладачем, який понад півстоліття працював в американській академічній спільноті, співпрацював з бізнес-лідерами, світовими корпораціями (Ford, Toyota, Xerox, Ricoh, Sony та Proctor & Gamble) й урядами по всьому світу, сприяючи трансформації управління, що суттєво вплинуло на виробничі й сервісні організації. Він відомий своєю новаторською роботою в Японії, де навчав керівників й інженерів методам покращення співпраці як всередині компаній, так і з постачальниками й клієнтами. Його внесок сприяв швидкому відновленню японської промисловості після руйнувань Другої світової війни і її піднесенню до світової економічної потужності.
В умовах повномасштабної війни Україна опинилася перед викликом, подібним до того, що пережила Японія після Другої світової: знищена інфраструктура, послаблена економіка й частково зруйнована промисловість. І завдяки власній наполегливості, стратегічному мисленню, впровадженню методології й трансформаційних принципів менеджменту Вільяма Демінга, Японія постала із руїни, як один із найбільших світових лідерів.
Сьогодні перед нами аналогічна мета — побудувати абсолютно нову, ефективну технологічну промисловість, що стане основою сильної економіки майбутнього. Бо ми переможемо лише тоді, коли використовуючи найкращі світові управлінські підходи, впроваджуючи культуру безперервного вдосконалення і системне мислення, не тільки відновимо країну, а й зробимо її успішною й конкурентоспроможною у світі.
Антон Мартинов,
засновник видавництва Лабораторія, військовослужбовець
Менеджмент повинен оцінюватися не лише за квартальними дивідендами, але й за інноваційними планами, спрямованими на збереження бізнесу, захистом інвестицій, забезпеченням майбутніх дивідендів й створенням нових робочих місць, шляхом покращення якості продукції та послуг.
Сліпо дотримуватися «найкращих технік» управління й закликати кожного в команді робити усе можливе — не вихід. Передусім потрібно знати, що робити. І тут не обійтись без кардинальних змін.
Є влучне українське прислів’я: «Поки грім не вдарить, чоловік не перехреститься». Я не знаю ані людей, ані систем, які б почали змінюватись, перебуваючи у сприятливих умовах. Спершу має відбутись падіння, після того підйом і якщо ці системи розумні, то вони уникатимуть повторних падінь. Саме у цей час приходить усвідомлення невідворотних змін: змінюйся, або загинеш.
Назва книги «Вийти з кризи» сама по собі вже штовхає на трансформації. Криза — це що? Це наслідок дій, рішень, побудови певних систем, які до цієї кризи призвели. Вочевидь, помилкових, або вже точно не робочих. Колись у мене припинили працювати підходи, що справно приносили результат роками. Адже зміни невідворотні.
Мої погляди змінились з прагненням знайти нові методи, я познайомився з lean-культурою, правильною організацією бізнесу, дієвим підходом до співпраці, усвідомленням поняття «об’єднання», потребою уникати зайвих втрат. Японці давно це зрозуміли і Демінг став свого роду пророком, який підсвітив взаємозв’язок і видав класну, працюючу, помічну річ. На сьогодні його філософія для бізнесу — найкраща, це ефективна методологія, практичний посібник. І головна думка тут: щоб вийти з кризи, потрібно змінити підходи.
Вона допоможе українському бізнесу стати більш стійким та конкурентоспроможним. Тож, ця книга корисна і для України в цілому, адже від критичної маси людей, бізнес-спільноти, залежить чимало. Але це не спрацює, якщо рушійна сила залишиться застарілою.
Олег Дмитрук,
засновник компанії “ДМИТРУК-ФУДЗ”
Вже навесні читачі зможуть придбати видання «Вийти з кризи» в книгарнях України й на сайті Лабораторії. Книжка буде доступна в паперовому й електронному форматах. Українською мовою текст переклала Ірина Шеремет, а дизайн обкладинки розробила Віталія Коровець.
_________________________________________________________________________________________________
Довідка
ДМИТРУК-ФУДЗ — українська виробнича компанія, ключовою компетенцією якої є створення та комерціалізація поживних снеків на основі тваринного білку. Своєю місією компанія бачить задоволення потреб активних і свідомих людей через створення безпечних, поживних та смачних перекусів.
Lean Institute Україна — учасник світової мережі Lean Global Network, проект, спрямований на підвищення конкурентоспроможності та інноваційності українських компаній через методологію lean. Організацію засновано за підтримки Фонду Василя Хмельницького K. Fund.
Лабораторія — українське видавництво, що ретельно добирає і видає сучасний нонфікшн і художню літературу, щоб фахові та провідні світові видання були доступними українським читачам.