Як читає Білл Ґейтс?
«У моїх дітей, звичайно, буде комп’ютер, але перш за все вони отримають книги», — один з найвідоміших висловів Білла Ґейтса.
Фото з https://mymicrosoft.neocities.org/bil.html
Засновник Microsoft не уявляє свого життя без книг і поділився читацькими звичками в короткому відеоролику.
Робіть нотатки на полях
Коли ви читаєте, треба бути впевненим, що нова інформація точно запам’ятається, особливо, якщо це нонфікшн книги. Для мене залишати нотатки — значить бути певним, що ти обдумуєш прочитане. А якщо я не згоден з автором, то витрачаю на читання такої книжки дуже багато часу — пишу на полях усе, що думаю. Часом хочеться сказати автору: «Напиши вже щось, з чим я погоджуся, щоб я міг нарешті дочитати!»
Не починайте того, що не зможете закінчити
Є одна художня книжка — «Нескінченний жарт» Девіда Фостера Воллеса. Я все намагаюся вирішити, читати її, чи ні. Я бачив фільм за нею і справді люблю його. Автор описує цікавого персонажа з широким світоглядом. Якби книжка мала 200-300 ст., то я б без сумніву за неї взявся, але вона занадто довга й складна (понад 1000 ст.), і я не робитиму виключення для неї. Зрештою, таке моє правило.
Більше паперових, аніж електронних книг
Може, з часом я навчуся перемикатися, але зараз, коли сиджу читаю, то зазвичай це паперовий журнал чи книжка. Напевно це звучатиме кумедно, але я звик, що зі мною у подорожах завжди повна сумка паперових книг. Так, це, може, й застаріло та займає багато місця, але електронні книжки з паперовими не зрівняються.
Виділіть годину
Коли я читаю, мені хочеться усамітнитися на годину, посидіти, не відволікаючись. Інакше, починаю роздумувати про щось, знаходжу інші справи. Не важливо, наскільки ви відволікаєтеся: п’ять хвилин тут, ще десять — там. Це може бути журнальна стаття чи коротке відео на YouTube — відволіктися дуже легко. Я щоночі перед сном читаю трохи більше ніж годину, і це дозволяє швидко просуватися у книжці.
А вже незабаром з друку з’явиться новинка авторства Білла Ґейтса — «Як врятуватися від кліматичної катастрофи. Де ми зараз і що нам робити далі», де він детально розглядає питання зміни клімату й можливості запобігти екологічній катастрофі, над дослідженням якого працював понад десять років. Передзамовити книжку можна уже зараз.
Підготувала Повх Анна