Його блискуча (і бестселерна) книжка «Щоденник CEO: 33 закони бізнесу та життя» надзвичайно точно і красномовно викладає уроки, які він засвоїв сам і почув від гостей свого подкасту.
Коли ви проводите експерименти — ви створюєте докази. І саме цього багатьох дітей позбавляють
У нашій освітній системі молоді люди рідко мають можливість реалізувати ідею від початку до кінця. Як наслідок — вони втрачають шанс на всі ці уроки, навички й віру в себе, які потрібні для успіху — як у майбутньому, так і в реаліях сучасного ринку праці. У нашому динамічному світі найкращий спосіб залишатися попереду — це експериментувати й помилятися. Як сказав Стівен: треба підвищувати частоту експериментів. Чим більше експериментів — тим більше невдач, а невдача — це зворотний зв'язок, зворотний зв'язок — це знання, а знання — це сила.
Зараз у це важко повірити, але подкаст Стівена майже ніхто не слухав перші кілька років. Часто ми бачимо історії успіху, що стрімко ширяться соцмережами, але забуваємо про роки важкої праці (а іноді й сорому), які ведуть до цього. І якщо вам здається, що шлях надто складний — заспокоює те, що і Стівен проходив через те саме. Якщо ви працюєте над тим, у що по-справжньому вірите — воно того варте.
____________________________________________________________________________________________________
Я виріс у родині, де було багато любові, але я пам’ятаю, що відчував себе дуже іншим. Я був одним із небагатьох темношкірих у повністю білому, середньокласовому районі Плімута. У нас не було багато грошей, ми не мали розкішних речей чи подій, як от відпустки. Відчуття, що я недостатньо хороший, стало рушійною силою в моєму житті.
Моя мама працювала в магазинчику на розі, а тато — п’ять днів на тиждень у Лондоні. Я наймолодший із чотирьох дітей, тож мені дали величезну незалежність — настільки велику, що батьків часто не було вдома, коли я прокидався чи лягав спати. Мене сприймали як шістнадцятирічного, коли мені було десять. Це дало мені достатньо свободи, щоб почати власні експерименти.
Цей вакуум породив велику віру в себе. Мій директор сказав у шоу Would I Lie to You?: «Ми виключили, а тоді знову запросили Стіва, бо він приніс школі небачені гроші!». Я домовився про автомат із солодощами. Організовував шкільні екскурсії. Я хотів грошей, бо моя родина їх не мала.
Якось у Лос-Анджелесі мені зробили сканування мозку. Мені поставили діагноз: СДУГ з надмірною концентрацією уваги (overfocused ADHD). Це не стало несподіванкою. Це означає, що я чудово концентруюся на речах, які мене справді захоплюють, але мені дуже важко зосередитися на тому, що мене не цікавить. Такою і була моя історія з освітою. Я витримав одну лекцію в університеті і взяв академвідпустку. Я досі на ній.
Чи допомогло СДУГ досягти успіху в бізнесі?
Чесно кажучи, не знаю. Але воно точно зробило мене хорошим у тому, щоб вчасно здаватися. А це означає, що я швидше знаходжу те, що мені до душі, і не затримуюсь там, де мені не місце.
Найцікавіші гості Вашого подкасту?
Мішель і Барак Обама. І я дуже хотів би взяти інтерв’ю в Ілона Маска. Дональд Трамп? Ні. Я не маю жодного бажання його інтерв’ювати.
Я розмовляв про футбол із принцом Вільямом. Ми нещодавно зустрілися на проєкті з боротьби з бездомністю в Борнмуті. Я вболіваю за Манчестер Юнайтед, він — фанат Астон Вілли. Я розпитував про спортивні інтереси його дітей. Він сказав, що один із них особливо захопився гімнастикою. Принц дуже цікавиться здоров’ям і спортом, є його активним прихильником.
Чи легко вам кинути справу після поразки чи невдачі?
Мені важко не бути конкурентним. Я дуже, дуже конкурентний у всьому, що роблю. Я люблю перемагати. Перемога важлива. Я вважаю, що також важливо вміти гідно програвати. Але коли я програю у спорті чи фітнес-змаганнях — мені це зовсім не подобається. Я досі є частиною програми Dragons’ Den. У день завершення зйомок останнього сезону я запостив сторіс в Instagram, де подякував за можливість бути залученим і сказав, що хочу залишити цю платформу у такому ж доброму стані, як і знайшов. Це сприйняли так, ніби я йду, але це не так. Це британська інституція. І я відчуваю велику відповідальність бути її частиною.
____________________________________________________________________________________________________
Джерела: theguardian.com, virgin.com
____________________________________________________________________________________________________
Купити книжку «Щоденник CEO: 33 закони бізнесу та життя», Стівен Бартлетт
В нашому інтернет-магазині laboratory.ua представлені книги українською у різних форматах. Паперове видання, електронна книжка чи аудіоформат — обирати лише вам. Ми видаємо нонфікшн і художні книги, книги про психологію, бізнес, суспільство та інші теми, які сьогодні є актуальними
Замовляйте книги на сайті інтернет-магазину laboratory.ua: кешбек і безкоштовна доставка за замовлення від 500 грн