Книжкова полиця Каріни Савариної: авторка «Не вагітна» і «Мам» про улюблені книжки
Продовжуємо ділитися книжками, які читають наші автори. Сьогодні героїнею рубрики «Книжкова полиця автора» стала Каріна Саварина — авторка книжок «Не вагітна» і «Мам». Справжні, живі, емоційні — ці видання можуть стати підтримкою для тих, хто пережив схожий досвід, і розповісти, що насправді криється за сильним бажанням мати дитину. Про улюблені книжки Каріни Савариної читайте у матеріалі.
Остання прочитана книжка
«Хронологія води» Лідія Юкнавіч, польською.
Дитиною Лідія Юкнавич переживає емоційне та фізичне насилля, далі вона дорослішає травмуючись іншим досвідом. Зустрічаємось ми з Лідією в момент, коли вона втрачає свою новонароджену дитину. Це автобіографічна історія сильного і великого тіла, яке рветься до життя, створює нове, постійно вмирає... Ніби Лідія це кашалот, який заплутався у смітті посеред океану. У фіналі історії випливає зовсім іншою. Це історія Попелюшки, яку травмував в дитинстві тато, вона приймала наркотики, не могла усвідомити свій талант і навіть відмовилась від шансу стати відомою письменницею, але в кінці вона зустрічає принца. Далеко не першого, але останнього.
Книжка, яку ви читаєте зараз
«Бідолашні створіння» Аласдер Грей, польською.
Я фанат книжкових екранізацій, якщо ви мені скажете про якийсь фільм, що це екранізація, то з ймовірністю 99% я його подивлюсь, а потім почитаю книгу. Чим більше я бачу новин і стикаюсь з реальністю, тим більше хочеться прожити частину доби у вигадках, дивних серіалах або книзі, де жінка з мізками немовляти намагається справитись із життям.
Книжку, яку хочеться радити кожному
Хіба може так бути, що всім людям би підійшла якась одна книга? У нас різний психічний досвід, потреби в дану секунду та різний досвід читання. Якось я зайшла на Гудрідз прочитати відгуки на свої улюблені книги і на кожну із них знайшла негативні. Особисто на мене дуже впливають книги, які пояснюють мою поведінку. Із останнього, наприклад, книга по якій я працювала зі своєю психотерапевткою — «Дорослі діти емоційно незрілих батьків».
Книжка, яку ви перечитуєте чи перечитували не раз
Елізабет Страут «Олівія Кіттеридж». Це моя книга, коли мене покидає муза і я не знаю як писати далі; це моя книга, коли я хочу чогось іронічного; це моя книга, коли я не можу почати читати жодну іншу. Я люблю уявляти Олівію такою, як її грає у фільмі Френсіс Макдорманд — це моя ідеальна Олівія.
«Останні історії» Ольги Токарчук. В цій книзі я ходжу стежками фантазійного світу письменниці, люблю розплутувати її речення, люблю спостерігати як вона мислить і створює свої неймовірні пояснення світу.
Книжка, яка дуже вплинула на вас чи змінила ваші погляди
Анна Солтер «Хижаки, педофіли, ґвалтівники та інші сексуальні злочинці»
Люди надто довірливі істоти, може це і добре, але коли ти стаєш мамою, то мусиш загострити свою увагу і бути пильним.
Найбільш недооцінена, на ваш погляд, книжка
Їх багато, але із останніх прочитаних мною можна назвати недооцінену книгу в Україні «Здохни, коханий» Аріана Гарвич. Поетична проза про сексуальність і материнство. Історія без жодного зайвого слова. На жаль вона ніколи не потрапить в руки українських буктокерів, що будуть оспівувати її в своїх роликах.
Книжка, яку ви не читали і в цьому соромно зізнаватись?
Я не прочитала дуже багато книжок, які мушу прочитати як дослідниця речень і форми: «Музей покинутих секретів» і «Польові дослідження українського сексу», «Амадоку» Софії Андрухович, «Інтернат» Жадана. Думаю на зустрічах порядних людей я повинна про це ретельно мовчати.
Три книжки, які ви б взяли собою, якби були змушені переїхати кудись і не могли б забрати всю бібліотеку?
Дві свої книги. Це, мабуть, трохи пафосно, але це історія мого життя до зустрічі із донькою і одразу після цього. В мене погана пам’ять і я хочу мати при собі документальні свідчення про свою родину. Ну і «Олівію Кіттеридж».
Яку книжку чи книжки ви плануєте/хочете прочитати?
У мене в списку «Konec» Marta Hermanowicz, «Białość» Jon Fosse, «Sielanka» Aki Ollikainen, «Walden, szyli życie w lesie» Henry David Thoreu (польською).
Що б ви побажали читачам?
Бажаю їм таких книжок від яких не можеш відірватись до ранку, вимикаєш телефон і просиш нікого тебе не турбувати. І слухати при виборі книжок тільки себе, не слідувати тенденціям.