Наші на Франкфурті: Лабораторія підписала угоду з The Wylie Agency
Минулого тижня у німецькому Франкфурті-на-Майні відбувся найбільший книжковий ярмарок у Європі. Попри війну і непросту ситуацію у сфері, українські видавці потужно представили Україну. Нам теж вдалося побувати у Франкфурті. Окрім уже виданих книжок, ми презентували колегам зі всього світу свій перший каталог українських авторів. Додому повертаємося із гарними новинами, якими хочемо поділитися і з вами.
Традиційно Франкфуртський книжковий ярмарок відбувається у жовтні кожного року, починаючи з 1949. Проте через пандемію у 2020 його скасували, а у 2021 — скоротили програму. Цьогоріч нарешті вдалося провести ярмарок у традиційному форматі.
Україна представила у Франкфурті широку програму — понад 20 подій, 46 видавців і 5 стендів. Крім цього, ярмарок відвідала Перша леді України, а Президент звернувся до учасників онлайн.
Для Лабораторії виставка пройшла теж успішно. У Франкфурті нам вдалося підписати угоду на книжку «77 днів лютого. Україна між двома символічними датами російської ідеології війни» з однією із найвідоміших у світі літературних агенцій — The Wylie Agency. Відтепер їхні лондонський і нью-йоркський офіси представлятимуть права на неї на всі мови, крім української.
The Wylie Agency заснована у 1980 році бізнесменом і літературним агентом Ендрю Вайлі. Агенція має офіси в Нью-Йорку і Лондоні та вважається однією із найвпливовіших у книжковому світі. Серед її клієнтів були всесвітньо відомі класики — Сол Беллоу, Італо Кальвіно, Джон Апдайк, Енді Воргол. Сьогодні The Wylie Agency представляє Салмана Рушді, Філіпа Рота, Томаса Рікса, Сергія Плохія та багатьох інших авторів зі світовими іменами.
«Іноземних читачів цікавить, що відбувалося в Україні. Коли я додаю, що 23 лютого і 9 травня — це символічні дати для окупантів, поміж якими друга армія світу поламала зуби і стала другою армією в Україні — інтерес ще більший», — зазначає Антон Мартинов, засновник Лабораторії.
В Україні книжка «77 днів лютого» вийде на початку листопада. До неї увійшли репортажі, написані журналістками Reporters у період між 23 лютого і 9 травня — двома символічними датами в російській мілітарній ідеології. Вторгнення російських військ в Україну зупинило лік днів і відкинуло українців у міжчасся, де досі триває лютий — місяць початку великої війни. У цьому міжчассі і в цих відвертих історіях є біль, страх, ненависть, подекуди відчай. Та головне — надія. Це оголений нерв і чесний голос нової української дійсності, який журналістки і авторки Reporters зафіксували із перших вуст.
Електронна версія книги «77 днів лютого» з’явиться одночасно із паперовою, а невдовзі можна буде послухати й у форматі аудіо.