Новинки Лабораторії: які книжки вийдуть у жовтні
Темна історія найбагатших династій Німеччини, збірка есеїв та художніх репортажів про сучасну психіатрію, масштабне дослідження людських емоцій та перший квір-роман у видавництві Лабораторія — жовтень обіцяє бути цікавим на новинки. Ділимося книжками, які вийдуть друком вже зовсім скоро.
«Нікого немає в лісі. Історії про людей, будівлі і психіатрію» Христина Шалак
Ця книжка розповідає про психіатрію через призму окремих історій, розказаних самими героями: про те, як жити з тим чи іншим розладом, як лікуватися і працювати у психіатричних лікарнях, як дбати про рідних, які мають психіатричні діагнози. Такі свідчення нерозривно пов’язані з особистостями оповідачів, з їх багатогранними «я» — тож ці історії в першу чергу про людей, а не про хвороби. Ще одна тема, яка виступає тлом і контекстом до ділення — складна і суперечлива історія психіатрії, і зокрема — її відображення в архітектурі, яка стає дзеркалом суспільних і медичних настроїв.
«Чи чути звук дерева, що падає у лісі, якщо нікого немає поруч?» — це запитання запрошує стати свідками: уявно переступити поріг психіатричної лікарні, вислухати чужі переживання, побачити, як вони перестають бути незрозумілими і відлякуючими, стаючи натомість частинами загальнолюдського досвіду.
«Нацисти-мільярдери. Темна історія найбагатших династій Німеччини» Давид де Йонг
1946 року Ґюнтер Квандт, патріарх найбільш знакової промислової імперії Німеччини, яка сьогодні контролює BMW, був заарештований за підозрою у співпраці з нацистами. Сам він стверджував, що вступити в партію його змусив запеклий суперник — Йозеф Ґеббельс. І суд його виправдав. Але Квандт збрехав. І його спадкоємці, як спадкоємці інших нацистів-мільярдерів, з покоління в покоління багатшали, натомість рахунок від темного минулого лишався неоплаченим. Ці люди продовжують контролювати значну частину світової економіки і володіють культовими брендами.
Журналіст-розслідувач Давид де Йонг розкриває правдиву історію про те, як найбагатші бізнес-династії Німеччини накопичили статки і владу, потураючи звірствам Третього Райху. Досліджуючи історичні джерела, де Йонг демонструє, як ці магнати захоплювали єврейські підприємства, експлуатували рабську робочу силу і нарощували виробництво зброї для вермахту в той час, як Європа палала. Але найбільше шокує те, як швидко після війни Захід закрив на це очі.
«Історія емоцій. Походження людини (розумної) емоційної» Річард Ферт-Ґодбіхер
Зародження філософії, формування світових релігій, падіння Риму, наукова революція і війни, що їх переживало людство, неможливо витлумачити без урахування емоцій. І хоча людям подобається думати про себе як про раціональний вид, озброєний інтелектом, — більшість найважливіших історичних подій відбулося саме завдяки почуттям.
Професор Лондонського університету Річард Ферт-Ґодбіхер запрошує в захопливу й масштабну подорож, щоб дослідити ключову роль емоцій у різних суспільствах — від античних часів до сьогодення. Спираючись на психологію, нейронауку, філософію, мистецтво та історію релігії автор яскраво ілюструє, як з плином часу змінювалося розуміння й переживання емоцій, як почуття і уявлення про почуття формували нас і світ, у якому ми живемо.
«Відьма і вампірка» Франческа Флорес
Ава та Кає молоді відьми, колись кращі подруги. Два роки тому вампіри знищили магічний бар’єр, що захищав їхнє тихе містечко, матір Кає вбили, а Аву було обернено на вампірку. Відтоді подруги більше не бачились. Матір Ави переховувала доньку від світу, бо та стала однією з небагатьох відьом, що не втратили магічних здібностей після обернення. Кає стала відьмою Полум’я і прийняла своє призначення — вбити всіх вампірів, що несуть загрозу місту, і помститися за матір. Тепер Ава — її ворог. Вона одна з них.
Давні подруги вимушені разом пройти крізь магічний ліс, сповнений жахіть і таємниць. Але їхні плани, просякнуті брехнею і змовами, кардинально змінюються, коли виявляється, що весь їхній світ — омана. А щоб вибратися і залишитися живими, необхідно зробити неможливе — довіритися одна одній.
«Відьма і вампірка» — темне фентезі, у якому квір-культура, переплетена з сюжетом казки «Рапунцель», відкриває магічний світ, що приховує значно більше, ніж звичне «і жили вони довго і щасливо».