Словаччина читає про російсько-українську війну: «З любов'ю — тато!» і «#Маріуполь #Надія» вийшли друком у видавництві Dajama
Книжка українського військового Валерія Пузіка «З любов'ю — тато!» і щоденники маріупольської журналістки Надії Сухорукової «#Маріуполь #Надія» вийшли друком у видавництві Dajama. Дві історії російсько-української війни: військовий, що написав книгу на передовій і продовжує творити мистецтво, захищаючи нас, та журналістка, що опинилась в епіцентрі страшного злочину — блокади і знищення росіянами рідного міста Маріуполя. Але у них один спільний знаменник: світло надії й віра у перемогу України. Права на видання цих книжок придбало видавництво Dajama і в кінці січня 2024 року вони з’явились на полицях книгарень Словаччини: S láskou, otec («З любов'ю — тато!»), Denníky z Mariupola («#Маріуполь #Надія»).
«З любов'ю — тато!» — це тут і зараз, у якому перебувають тисячі українських військових на полі бою. Письменник Валерій Пузік завдяки власному досвіду відтворює справжні переживання людей, які стоять на захисті нашої держави, без романтизації і прикрас. Його книжка — живий нерв війни, вузька стежка над прірвою, яку потрібно пройти, щоб врешті побачити світло надії — своїх дітей, рідних і майбутнє України після перемоги. Валерій Пузік не описує баталії і жорстокі бої, адже навіть у час найжорстокіших війн у центрі залишається людина. Читачі «З любов'ю — тато!» пройдуть крізь уламки спогадів автора, рефлексії сьогодення і мрії про майбутнє, створюючи навколо власну фронтову реальність.
Уривки щоденника журналістки Надії Сухорукової звучали у всьому світі: під час виступу у Європарламенті міністра закордонних справ Латвії Едгара Рінкевича, на благодійному вечорі на підтримку України в Британії у виконанні британської акторки Грети Белламасіної. За мотивами щоденника литовський режисер Андрюс Саулюс (Вільнюський драматичний театр) поставив виставу. Уривки друкувалися на платформі «Відкрита демократія» (Велика Британія), у виданнях «Голос Америки» (США), «New York Times» (США), «Українська правда» (Україна), «Frankfurter Allgemeine Zeitung» (Німеччина), «Bild-Zeitung» (Німеччина), «Freefils» (Шотландія). Крім цього, на основі щоденника Об’єднанням Українських Продюсерів (ОУП) було знято документальний фільм «Маріуполь. Невтрачена надія».
Книга «#Маріуполь #Надія» — це історія того, що пережили мешканці Маріуполя після вторгнення російської армії у місто.
Ілюстрації у книжці створені іншим мешканцем Маріуполя — художником-графіком Даніілом Немировським. Це його власна візуальна рефлексія пережитого в Маріуполі.
Влітку 2023 року англійськими мовами вийшли: «77 днів лютого» (77 Days of February) у Сполучених Штатах Америки, доступна на платформі Scribd Originals та «#Маріуполь #Надія» (# MARIUPOL # HOPE: A True Story of Survival During the War From a Survivor's Diary) на Amazon. Також права на переклад «#Маріуполь #Надія» і збірки репортажів «77 днів лютого» продано у Корею.
Свідчити, відкривати очі на правду й не дати світові забути про українську реальність — місія кожного з нас.