Жадан на сайті Лабораторії
Раді повідомити — культові твори одного з найпопулярніших письменників України тепер у Лабораторії! Сергій Жадан, випромінюючи свободу у літературній творчості, десятиліттями тримає любов читачів — від перевидання найпершого роману «Депеш Мод», що досліджує життя непростого покоління 90-х, до найвідоміших «Anarchy in the UKR» і «Ворошиловград». Перед вами історії, які відверто і виклично демонструють людину, яка понад усе мріє вирвати себе з ями пострадянщини. Більш детально читайте у матеріалі і замовляйте книжки Сергія Жадана на сайті Лабораторії.
«Депеш Мод»
У 1993 році Україну охоплює посткомуністична турбулентність. Наче в сомнамбулічному стані, радянські ветерани війни та вискочки-бізнесмени слухають американського проповідника, яких на той час на пострадянському просторі було вдосталь. У Харкові штаб-квартира молодого комуніста стала рекламною агенцією, а молодіжна радіостанція приносить у домівки пересічних людей західну музику, на чолі якої стоїть Depeche Mode.
Посеред цього шаленства троє друзів, єврей-антисеміт Собака Павлов, підприємець-невдаха Вася Комуніст і оповідач Жадан, дев'ятнадцятирічний безробітний, намагаються знайти свого старого приятеля Сашка Карбюратора, щоб розповісти йому, що його вітчим застрелився. Герої стикаються з елементами своєї реальності і, охоплені травматичною лихоманкою виживання, вирушають у сумну, драматичну і трохи гротескну пригоду.
«Ворошиловград»
Міський менеджер, молодий чоловік, на ім'я Герман, повертається додому, щоб перебрати на себе управління заправкою свого брата після його таємничого зникнення. Та все, що він знаходить удома — це таємниці та привиди. Похмурий індустріальний пейзаж зруйнованого війною сходу України створює основу для «Ворошиловграда», радянської назви українського міста Луганська, в якому поєднуються магічний реалізм і захопливий дорожній роман у поетичній, сильній і виразній прозі.
«Месопотамія»
Дев'ять оповідань і тридцять віршів «Месопотамії», об'єднані однією темою – Харковом. Це ода улюбленому місту та його жителям, місту, що лежить між двома ріками: між Лопанню і Харковом, «як межиріччя, як Месопотамія — місто на горі, земля між ріками». Персонажі тут мігрують з одного оповідання в інші, випадкові перехожі перетворюються на пасажирів переповненого транспорту, де всі штовхаються в єдиному пориві потрапити вчасно на роботу чи навчання… Це історії про нас із вами.
За своєрідною магічно-реалістичною логікою, ці тексти викривають тягар життя, що завмерло, але в ньому завжди є прагнення до близькості та кохання.
«Біг Мак»
Оновлене видання «Біг Мак» є збіркою вибраних оповідань Сергія Жадана, написаних протягом 2002 – 2010 років. Це історії друзів, які вирушають у мандрівку Західною Європою, зустрічаючи на своєму шляху митців, дисидентів, диваків, наркоманів... Ці історії та герої давно всім відомі, проте є близькими кожному, хто був молодим, часом безтурботним, а частіше розгубленим у цьому житті. Перша збірка «Біг Мак» стала результатом року життя у Відні і дарує читачеві картину далеко не ідеалістичну. Там знаходиться місце і смітникам, і задвіркам, і багатьом іншим не надто привабливим деталям повсякденного життя.
«Інтернат»
Три зимові дні 2015 року, Донбас. Тридцятип'ятирічний вчитель Паша – людина, яка з усіх сил намагається не висовуватися і вдавати, що життя продовжується як завжди, навіть коли жах війни охоплює його місто. Він вирушає в подорож, щоб забрати свого племінника з інтернату на окупованій території.
Потрапляючи в зону бойових дій, перетинаючи мінливі кордони та укладаючи непрості союзи, Паша усвідомлює, кому він насправді відданий, у дедалі відчайдушнішій боротьбі за те, щоб врятувати Сашка і повернути його додому.
Цей роман – спроба показати російсько-українську війну очима не військових, не журналістів, не політиків, а саме пересічних українців, які знаходяться на лінії фронту. Про їхній вибір і відсутність у них вибору, про їхню позицію і відсутність у них цієї позиції, необхідність брати на себе відповідальність і відсутність звички брати на себе відповідальність.