5 книжок для теплого літнього вечора
Літо у розпалі! Затишні читацькі вечори потребують прохолоди та відпочинку від робочих справ, дедлайнів та безперервних дзвінків. Де б ви не ховалися від спеки — в тіні дерев у парку, в кав'ярні чи просто вдома — книжка стане чудовим та атмосферним доповненням. Ми підібрали для вас п’ять книг, що ідеально пасуватимуть до прохолодного коктейлю та літнього читання.
Ольга Богомаз «Весілля Настусі»
2016 рік. Брат із сестрою зі столиці вирушають на весілля сестри. Настуся живе із матір'ю на півночі Донеччини, де ще зовсім нещодавно тривали бої. Олег і Яра не надто прагнуть повертатися у рідне містечко — стосунки з матір'ю в обох не найкращі, а все навколо нагадує про складне дитинство та смерть батька-художника.
Роман-подорож на Донеччину в круговерті нових і давніх знайомих, несподіваних втрат і відновлених спогадів, які допоможуть краще зрозуміти, ким ти є і що тобі насправді потрібно.
Євгенія Кузнєцова «Спитайте Мієчку»
Мієчка і Лілічка — сестри-близнючки. Абсолютно різні за характером, у своїх життях вони приходять до моменту, коли потрібно подумати, що робити далі. Як юні школярки, майже сорокарічні жінки на літо їдуть у село до бабусі. Але виявляється, що саме у той час до старого будинку вирішують навідатися ще й їхня мама, індійська кузина і рудий кіт, в якого немає імені... І, звісно ж, там на них усіх чекає сама бабуся Теодора, яка до цього спокійно собі мешкала у своїй хатині й доглядала город.
Бажання опинитися в тиші від проблем розбилося об шалений вир подій, розмов та проблем, яких щодня, здається, тільки більшає… Літо йде. Життя не збирається зупинятися, а гарбузи на городі, посаджені дівчатами не перестають рости…
Ореста Осійчук «Абиркосова книгарня»
Дорослий Михайло Фариняк приїздить до незнайомого міста, щоб віднайти втрачену ниточку свого життя. Його доля тісно сплетена з хлопчиком, який носить таке ж прізвище й ім'я. Саме його історію яскраво розповідає нам авторка книжки.
У дев'ятирічному віці Місько Фариняк потрапляє на виховання до родичів свого покійного батька: суворої цьоці Касі, яка, здається, не дуже рада хлопчику, і сумирному вуйку Стефану, якого цікавить лише власна книгарня.
Вправно балансуючи поміж часами, персонажами та епізодами, Ореста Осійчук відкриває перед нами справжню історію про дружбу, родинну пам'ять, дитинство і любов. Вона тягнеться крізь століття і таємничим чином поєднує між собою особливих людей. І, звісно ж, пахне абрикосами.
Делія Овенс «Там, де співають раки»
Каї було шість років, коли вона живучи з батьками, братами та сестрами на болоті втрачала рідних. Спочатку пішла і не повернулась мама, потім старші брати та сестри не витримали тиранії батька і теж втекли. Вона зростала відлюдькуватою. Люди почали називати її Болотяним Дівчиськом.
Кая росла, досліджувала природу, що стала її другом, збирала та продавала мідії, колекціонувала мушлі та пера птахів і доглядала за будинком на маршах. Дівчинка виросла у молоду жінку, яка жила ізольовано від всіх до однієї події. В містечку Барклі-Коув сталося вбивство і розслідування детективів, а також плітки містян привели до Болотяного Дівчиська. Чи може тендітна Кая бути вбивцею? Чи знайдуть правду поліцейські? І що чекає на самотню жительку маршів?
Елізабет Ґілберт «Їсти, молитися, кохати»
Якоїсь миті життя Ліз втратило всі кольори. Головна героїня – письменниця, її особисте життя зламано, а відчуття щастя зникло. Щоб віднайти себе та відродитися, Ліз вирушає у довгу подорож: Італія, Індонезія та Індія.
Всі три країни є символами важливих життєвих втіх на шляху пошуку власного Я. Італія закохує в страви. Їжа є культом насолоди та відчуття насиченості. Смаки розливаються і торкаються всього навколо. Індонезія є місцем спілкування з собою, через молитви та медитації. Місце внутрішньої сили та духовного розвитку. Балі – місце пристрасного кохання та відродження. Кохати тут хочеться, неначе вперше.