Новинки Лабораторії: які книги вийдуть у квітні
Нуарний роман від українського автора, найвідоміший у світі історико-політичний трактат із захоплення світу, ключі до розуміння найважливіших ідей науки й історія правил — ділимося добіркою книжок, які вийдуть друком у видавництві Лабораторія вже у квітні. Детально про кожну з них — читайте в матеріалі!
«Лімб. Місце загублених душ» Кирило Половінко
Минуло тринадцять років, відколи Кирило востаннє був вдома, де на нього більше ніхто не чекає. Його рідне місто зовсім не змінилося — райони поділені між бандами, а нічні вулиці наповнені тишею й страхом, які здатні вгамувати лише дешевий алкоголь або «махач». Старі друзі, місцевий дільничний і сестра кримінального авторитета вплутують Кирила у вир інтриг, і вибратися з нього вдасться лише прокрутивши одне «діло».
Але всюдисущі звірства, гнітючі спогади й примари минулого не зможуть заглушити поклик «Лімбу», що жадає нової душі.
«Державець. Флорентійські хроніки» Ніколло Мак'явеллі
У том входять історико-політичні трактати Ніколло Мак’явеллі у класичних перекладах видатного українського перекладача Анатоля Перепаді (1935–2008). Оспівуючи велич і крити куючи тиранію правителів світу, автор аналізує дії й стратегії Александра Македонського й царя Кіра, папи Александра та його сина Чезаре Борджіа, Карла VII та Людовика XI, біблійного Давида та античного Ахіллеса. Свого часу «Державець» був ледь не настільною книжкою багатьох політичних діячів, зокрема гетьмана Івана Мазепи, отців-засновників США, Наполеона, Муссоліні й Сталіна.
«Хто: Як наймати найкращих» Джефф Смарт, Ренді Стріт
Ви все своє професійне життя розв’язуєте проблеми вашого бізнесу, але й надалі виснажені, не заробляєте стільки, скільки прагнете, і зовсім не маєте часу робити те, що хочете? Ваша проблема — не стратегії, процеси, вибір товарів і послуг, а підбір персоналу. З людей, яких ви обрали, починається або справжня бізнес-магія, або ж проблеми. Перед вами практичний посібник ключових бізнес-компонентів, які допоможуть сформувати прості й дієві кроки для досягнення успіху в підборі потрібних вам людей. Адже ті, кого ви наймаєте, визначають ваш бізнес.
«Закохані Тюдори. Як любили й ненавиділи в середньовічній Англії» Сара Ґріствуд
Історія легендарної династії Тюдорів — це значно більше, ніж страта Анни Болейн, шість шлюбів Генріха VIII й таємниця «цнотливої» королеви Єлизавети I — інтриги й політичні суперечки, насильство, відрубування голів і спалення, повстання, замахи й війни... А як же кохання, оспіване у романах середньовічної літератури?
Сара Ґріствуд відкриває таємниці й доводить наскільки одержимість, хтивість, шлюби й стосунки, укладені з метою політичної вигоди, формували епоху Тюдорів, але все одно залишилося місце і для кохання.
«Найкоротша історія Китаю» Лінда Явін
Як пов’язані тексти даосів і вчення Конфуція із сучасним тоталітарним режимом КНР? Чому історичні примари корупції переслідують Китай тисячоліттями? І яке справжнє обличчя сучасної наддержави, що прагне світового панування? Перед вами відкривається тисячолітня історія Піднебесної від древніх майстрів кунг-фу і торгових шляхів до сучасної агресивної наддержави, від естетики східної філософії до комуністичної партії під керівництвом Сі Дзіньпіна, від перших жінок-воїтельок до суфражисток XX століття.
«Хлопчик, який пішов за батьком в Аушвіц» Джеремі Дронфілд
1939 рік. Пазурі гестапо воліють дістатись до кожного…
Єврейський столяр із Відня Густав Кляйнманн і його син Фріц потрапляють у концентраційний табір Бухенвальду, де всупереч смертельним випробуванням і жорстокості нацистів залишаються живими. Але смерть знову підкрадається до них — Густава висилають до Аушвіца, а Фріц відмовляється залишати батька і вирушає у табір смерті разом з ним.
Разом вони пройдуть шість років страху, болю і страждань, тримаючись лише завдяки любові та вірі в майбутнє.
«Хлопчик, який пішов за батьком в Аушвіц» — це шлях крізь темряву нацизму, який здатна подолати людина, завдяки внутрішній силі й надії, в умовах, коли здається, що все вже втрачено.
«Коротка історія правил. Чому ми робимо так, а не інакше» Лорейн Дастон
У юності людина часто протестує проти правил, хто з нас не повставав проти школи? Здається, що правила обмежують. Згодом ми з досвіду дізнаємося, що правила бувають різні — є ті, що, навпаки, роблять людину вільною. Так чи так, але ми стикаємося з правилами на кожному кроці. Конституція, обідня перерва, футбольний матч, перше побачення — усе це обставлено писаними й неписаними правилами.
«Проект "Ікона": Архітектура, міста та капіталістична глобалізація» Леслі Склер
Екскурсії, сувенірні ятки, туристичні маршрути й тисячі фото в соціальних мережах перетворюють всесвітньо відомі архітектурні споруди на засоби маніпуляцій і впливу влади. Їх контури й форми викликають стійкі о́брази, стають елементами брендингу, об’єктами моди й хайпу. «Проєкт «Ікона» — це історико-туристична карта культовими будівлями, що стали архівами пам’яті й інструментами влади, де кожна цеглинка — основа капіталізму. Адже за архітектурою стоїть не лише стиль та історія, а й економічне зростання країн.
«Остання бібліотека» Фрея Семпсон
Тридцятирічна помічниця в бібліотеці Джун Джонс ніколи не покидала сонного англійського села Чалкот. Сором’язлива й відлюдькувата жінка весь час проводить у бібліотеці, де колись працювала її мама. Але їй доводиться вийти із зони комфорту, коли цьому місцю з такими затишними й рідними книжковими полицями загрожує закриття. Ризикуючи втратити роботу, Джун об’єднується з групою дивакуватих, але водночас відданих місцевих жителів, які розпочинають кампанію за збереження бібліотеки. Джун мусить нарешті змінити життя, адже, рятуючи улюблену бібліотеку, вона може врятувати й себе.
«Покоївка» Ніта Проуз
«Я — ваша покоївка. Я знаю про вас набагато більше, ніж ви думаєте. А що ви знаєте про мене?»
Ідеальну покоївку Моллі підозрюють у вбивстві. Хто міг уявити, що така мила й наївна дівчина здатна на страшний злочин?
Переживаючи горе від втрати бабусі, двадцятип’ятирічна Моллі влаштовується працювати покоївкою в маленький розкішний готель. Вона вміє прибрати кімнату до блиску, але спілкуватися з людьми у неї виходить гірше, тому Моллі страждає від самотності й потрапляє у незручні ситуації — аж до звинувачення у вбивстві постояльця.
Щира й дотепна оповідь від імені головної героїні триматиме читача у напрузі до самої розв’язки. Чи повірить світ дівчині, яка так не схожа на інших? А, може, загадка не в тому, хто вбивця?
«Сутінки світу» Вернер Герцоґ
На краю світу, серед лісів і гір філіппінського острова Лубанґ, розгорнулась історія, замкнута в часі й загублена в просторі. У 1944 році, коли японські війська почали відступати, лейтенант Хіро Онода отримав наказ, який змінив його долю: за будь-яку ціну утримувати острів до повернення Імператорської армії. Так розпочалася мандрівка Оноди — абсурдна і трагічна, спочатку разом з іншими солдатами, а потім на самоті. Крізь десятиліття вигаданої війни лейтенант Онода, досконало опанувавши приховану мову джунглів, став персонажем власного роману серед вигаданих битв і реальних випробувань на тлі безмежного лісу й безсмертного часу.