5 книжок, які допоможуть розібратися у собі і впоратися з емоціями
Вже 8 місяців українці демонструють світу неабияку стійкість. Попри постійні повітряні тривоги, ракетні обстріли і тривожні новини, у тилу ми продовжуємо працювати, волонтерити і активно донейтити на ЗСУ. Але в таких умовах надзвичайно важливо не забувати про себе і своє здоров’я — як фізичне, так і ментальне. З останнім, як правило, складніше. Зібрали для вас 5 книжок Лабораторії, що допоможуть розібратися зі своїми емоціями і досягти більшої стійкості.
Позбутися залежностей
Через стрес ми часто шукаємо порятунку у швидких задоволеннях. Кілька кліків по екрану — й інстаграм готовий потішити лайками, Youtube підсунути цікаве відео, а мобільні ігри — почуватися переможцем тут і зараз. Зручно і все під рукою.
Але трапляється так, що задоволення перетинають межу і перетворюють нас на залежних людей. Основна причина цього — надмірний рівень дофаміну внаслідок приємних, але не завжди корисних, звичок. А це є не що інше, як своєрідна втеча від болю.
У книжці «Дофамінове покоління» психіаторка Анна Лембке досліджує цей феномен і розповідає, як тримати дофамін під контролем. На основі реальних випадків своїх клієнтів та наукових досліджень вона демонструє, що підтримувати баланс між болем і задоволенням можливо. Але найголовніше — повертає надію у нашу силу змінити власне життя.
Досягти більшої стійкості
Сьогодні кожен українець проживає емоції, які мають значний вплив на наше самопочуття, а іноді й фізичне здоров'я. Ігнорувати цього точно не можна. У книжці «Фітнес для душі» психотерапевтка Зої Астон пропонує 5-тижневий план тренування ментального здоров’я.
Книжка складається із вправ та експертних рекомендацій, які навчать піклуватися вас про власне психічне здоров'я. За цей короткий час ви зможете досягти чіткості в думках, спокійного й виваженого мислення, більшої психічної стійкості.
Кожному під силу зцілити себе, треба просто знати, як це зробити. І «Фітнес для душі» вам у цьому допоможе. Дотримуючись рекомендацій Зої Астон, ви станете сильнішими та зможете створити всередині себе те емоційне середовище, в якому жити буде набагато простіше.
Змінити життя за принципами філософії стоїцизму
Окрім воєнної дійсності, ми вимушені ще й працювати, волонтерити і продовжувати розвиватися попри все. Фоновий стрес через війну підсилюється постійним поспіхом, купою справ і побутових проблем. Проте античні стоїки стверджують, що навіть в таких умовах можливо жити у гармонії із собою, підтримувати баланс між матеріальним та духовним і перестати турбуватися через те, що ви не можете контролювати.
«Нові стоїки» — це практичний посібник, який змінить ваше ставлення до життя, визначити справжні цінності і прийняти дійсність. Розрахована на цілий рік (52 тижні), ця книжка не просто пояснює принципи стоїцизму, а й дає конкретні вправи, які допоможуть звільнитися від тягаря психологічної напруги, усвідомити внутрішню силу та навчитися концентруватися на тому, що у ваших силах. Якщо ви готові діяти, ця книжка створена для вас.
Впоратися з нав’язливими тривожними думками
В давнину люди вважали свій внутрішній голос чимось демонічним. З ним боролись та намагались притлумити. Водночас хтось вважав його джерелом мудрості і намагався прислуховувався до нього.
Сьогодні, як і тисячі років тому, внутрішній голос — це невіддільна частина нашої свідомості. Ми настільки звикли до постійного діалогу із самими собою, що часто навіть не помічаємо його згубного впливу на наше ментальне здоров’я та самосвідомість.
Особливо гучно внутрішній голос звучить сьогодні — у непростий для всіх українців період. «Ти робиш недостатньо!», — переконує він нас. «Робити для себе щось приємне — не на часі!», — стверджує вже за кілька хвилин. Проте самокопання та самоприниження спричиняє невпевненість в собі, а занадто нав’язливий голос в голові може навіть свідчити про певні психічні розлади.
І хоча нам здається, що керувати цією балаканиною в голові неможливо, автор книжки «Внутрішній голос» Ітан Кросс доводить — її таки можна вгамувати або використати на свою користь.
Розпізнати свої справжні потреби і реалізуватися у найкращий для себе спосіб
Виявляється, знаменита піраміда потреб Маслоу — міф. Відомий психолог багато досліджував людський розвиток, але ніколи не стверджував, що наші потреби підпорядковуються певним чином. Ба більше — перед самою смертю Маслоу відкрив теорію трансцендентності — потребу вийти за межі власного его і знайти своє місце у світі.
Саме її розвиває у своїй новаторській книжці сучасний психолог Скотт Кауфман. Ієрархію потреб він розглядає не як піраміду, а як вітрильник — надійний, стійкий, який рухається своїм шляхом. Кауфман продовжує з того місця, де зупинився Маслоу. Розгадуючи таємниці його незавершеної теорії та об’єднуючи ці ідеї з власними дослідженнями, він доводить — єдиний спосіб самореалізуватися, як би це звучало парадоксально, злитися зі світом.
У непрості часи книжка «За межами піраміди потреб» стане вашою дорожньою картою на шляху до своїх істинних потреб. Вона покаже вам, як жити повноцінним життям і одночасно служити іншим. І найголовніше — стати таким чином усвідомленим, реалізованим і значно щасливішим.