Добірка книжок письменника «втраченого покоління» Еріха Марії Ремарка, що відгукуються у нашій реальності
22 червня 1898 року народився Еріх Марія Ремарк — один з найвідоміших письменників XX сторіччя і представник «втраченого покоління». Останнє і стало головним лейтмотивом його творчості — буквально втрачений світ, покинуті ідеали і руйнування людських цінностей, спричинені жорстокістю і хаосом життя в період двох світових воєн. Майстерно описаний психологічний стан героїв Ремарка тепер знайомий і українцям, а спосіб життя в трагічні часи у його творах, що колись міг здаватися дивним, відгукується все частіше. Зібрали для вас добірку книжок видатного письменника — віримо, що творчість Ремарка може допомогти відрефлексувати настільки схожу нашу реальність.
«На Західному фронті без змін»
Автобіографічний про життя на війні та намагання жити після неї молодим людям, яких назвали «втраченим поколінням».
У вісімнадцять років Ремарка мобілізували до війська, а через рік перекинули на Західний фронт. Головний герой роману — молодий солдат Пауль Боймер — теж потрапляє на війну. Він бачить реалії війни — кров і бруд, крики і смерть, ницість і мужність, виживання на межі людських можливостей. По завершенню війни Пауль та його фронтові товариші стають «втраченим поколінням», змужнілі підлітки, яких назавжди змінила війна.
Роман присвячений сестрі Ремарка Ельфріді, яку нацисти стратили в 1943 році, про її загибель автор дізнався лише після війни.
Березень 1945-го. Концтабір Меллерн вважається дуже гуманним: тут немає газових камер. Але щоденно смерть від голоду, знущань, хвороб забирає сотні тих, у кого замість імен — лише номер. Відчайдушне передчуття скорого звільнення об’єднує змучених мешканців Малого табору. Вижити повинен хоч хтось. Аби не забути. Аби розповісти правду. Аби знайти сили розпочати все наново, пам’ятаючи про ті іскри життя, які згасли назавжди.
Роберт, Отто, Готфрід і прекрасна Пат – найближчі люди. Все їхнє життя – це суцільна радість простого «буття», яку затьмарює трагедія втраченого покоління: війна, що назавжди лишає слід у їхніх думках, серцях та долях. Але три товариші, що пройшли стежки Першої світової війни знаходить у собі сили жити далі і знаходити насолоди у новому дні.
«Три товариші» — це роман про трагедію «втраченого покоління» — молодих людей, які стали жертвами страшної й жорстокої Першої світової війни.
Роман-продовження «На Західному фронті без змін» та «Повернення».
Людвіг – ветеран Першої світової війни, який продає надгробки та додатково працює органістом у психіатричній лікарні. У лікарні він знайомиться з дівчиною, яка хвора на роздвоєння особистості та закохується у неї.
Навколо божеволіє увесь світ: шалена інфляція, хиткість Німеччини, страх перед майбутнім. Єдине, що здається Людвігу нормальним – це його Ізабелла.
Молода бельгійка Ліліан в минулому знала лише голод, втечу, переховування від нацистів, а тепер повільно згасає від туберкульозу. Її життя — це перегони зі смертю. Дівчина хоче прожити решту своїх днів повноцінно, відчути смак справжньої свободи, зазнати щастя, навіть залишившись тільки епізодом у житті коханого чоловіка. Однак доля вирішує по-своєму.
1944-й. Війна добігає кінця. Рядовий Ернст Гребер повертається зі Східного фронту додому у відпустку. Але рідне місто зруйноване бомбардуванням. Розшукуючи батьків, Ернст зустрічає Елізабет... У них обмаль часу. Але ці кілька днів, що вони провели разом, здатні вмістити в себе все життя. Все їхнє коротке життя і велике кохання, у якого немає майбутнього... Коли весь світ руйнується, коли хтось за тебе вирішує, що тепер — час помирати, так хочеться жити.
Америка здавалася для біженців раєм де немає ні війни, ні злиднів. Журналіст Роберт Росс два роки переховувався від нацистів у Брюссельському музеї. Тепер він може вдихнути на вільні груди. Та де взяти сили, щоб почати життя наново?
Роберт такий не один. Навколо він бачить долі інших біженців:лікарі, торговці картинами, манекенниці, актори — усі вони намагаються впоратися болем, що лишила по собі війна. Хтось топить горе в алкоголі, хтось кидається в роботу. Одні продовжують боротьбу з останніх сил. Інші складають зброю. Різні люди, об’єднані тавром «вигнанці», спустошені тугою за власним минулим та втомлені пошуком. Чи віднайдуть вони своє місце в цьому потрощеному світі?
Врятуватися, втекти з Європи якомога далі від нацистів! Їхня остання надія — пароплав до Америки. Але знайти квитки на нього майже неможливо… Дивний незнайомець готовий віддати власні — в обмін на те, що його вислухають. Попереду ніч, сповнена вина й довгих розмов про життя, націю, втрату та справжнє кохання під час війни.