Книжкова полиця Тані Касьян: авторка «Наше.Спільне» про улюблені книжки
Що обирає для читання українська громадська активістка, письменниця і журналістка Таня Касьян? Сьогодні героїнею нашої постійної рубрики стала авторка книги «Наше.Спільне». Ця книга допоможе пройти всі стадії і прийняти нову реальність, нових себе та знайти відповідь на питання: як нам не програти після нашої перемоги? А про улюблені книжки письменниці читайте у матеріалі.
Остання прочитана книжка
«Уроки хімії» Бонні Гармус. Спочатку я почала дивитися серіал, але оскільки серії ще виходять, а мені було цікаво дізнатися, що ж там далі, я прочитала книжку. Це історія про те, з якими труднощами та проявами сексизму ти стикаєшся як вчена, телеведуча і одинока мати у 1960-х. Серіал дуже теплий та чарівний за атмосферою. І від книги я теж отримала схожі відчуття.
Книжка, яку ви читаєте зараз
Зараз я читаю дві книги: «Цирцею» Медлін Міллер та повертаюся у часи дитинства, коли не розставалася з книжкою про міфи та легенди Давньої Греції та «І наостанок» Генрі Марша. Я прочитала перші дві книги цього британського хірурга, і коли побачила, що він написав третю і презентує у Львові, рвонула до нього на зустріч, що побачити особисто і сказати йому дещо важливе.
Книжку, яку хочеться радити кожному
Якби мене спитали про це років десять тому, я б сказала, що це «Тринадцята казка» Діани Сеттерфілд. В ній є все, що я люблю: флер книжок сестер Бронте, історія про письменництво, таємниці, загадки та неочікувані повороти. Сьогодні б я порадила людям «Сім чоловіків Евелін Г’юго» — тут теж історія про письменницю, а ще акторку, та таємниці минулого. Книжка дуже кінематографічна і, мені здається, коли в людини читацький застій, такі книжки повертають до читання.
Книжка, яку ви перечитуєте чи перечитували не раз
«Гаррі Поттер» рахується? Це те, що я можу читати будь-коли в будь-якому стані. Книга, з якою я зростала, книга, яка вчила мене базовим цінностям. Кумедно, що я свого часу дуже переймалася активістською діяльністю Герміони — як вона захищала права ельфів, наприклад. А тепер я й сама правозахисниця!
Книжка, яка дуже вплинула на вас чи змінила ваші погляди
«Долина ляльок» Жаклін Сюзанн. Ця книга навчила мене, що за красивою та гламурною картинкою «успішного успіху» часто приховані біль та бруд. Тому я обережно ставлюся до того, що люди транслюють у соцмережах. А ще ця книжка назавжди мене відвернула від бажання худнути не по-здоровому.
Найбільш недооцінена, на ваш погляд, книжка
«Коли Бог був кроликом» Сари Вінман. В цій книзі стільки всього переплетено: питання віри, сімейні стосунки, сексуальна орієнтація. І стиль оповідання — він якийсь теплий, ностальгійний, добрий. Я читала цю книжку на одному подиху, так само як і «Несамовито щаслива» Дженні Ловсон — письменниці, яка весело пише про серйозне — своє життя з кількома психічними розладами.
Книжка, яку ви не читали і в цьому соромно зізнаватись?
«За Перекопом є земля» Анастасії Левкової. Я купила її ще на передзамовленні і мені здається, що всі її вже прочитали, а я пасу задніх. Але я вже почала й обов’язково її прочитаю, про що пообіцяла авторці. Просто мені потрібен настрій для цієї книги, бо знаю, що буду багато рефлексувати.
Три книжки, які ви б взяли собою, якби були змушені переїхати кудись і не могли б забрати всю бібліотеку?
«Аліса в Країні Див» — я завжди знаходжу там якісь актуальні та релевантні мудрощі для себе.
«Гаррі Поттер і Орден Фенікса» — це найулюбленіша моя частина, бо найтовстіша і сповнена подій, а ще нагадує про той Новий рік вдома, коли батьки поклали її мені під ялинку.
«Вибір» Едіт Еґер — в цій книзі я знаходжу для себе відповідь на питання «як жити далі?».
Яку книжку чи книжки ви плануєте/хочете прочитати?
У планах в мене «Емоційний спадок» Ґаліт Атлас. Я дуже люблю розмірковувати зі своєю терапевткою про те, як ми повторюємо життєві сценарії своїх пращурів і тягнемо травми крізь покоління. І ця книга саме про це.
Що б ви побажали читачам?
Бережіть себе і свій час. Витрачайте його на ті книжки, які вам відгукуються=)