Події Лабораторії на Lviv BookForum
Вже за декілька днів стартує Lviv BookForum! Лабораторія активно збирає валізи книжок, готує зустрічі з авторками, презентації й автограф-сесії. З нетерпінням чекаємо зустрічі з нашими читачами. Книжковий ярмарок вперше зустрічатиме видавців та гостей на новій локації — поруч з Пороховою вежею. Шукайте Лабораторію на стенді № 134. Детально про події Лабораторії на форумі читайте у матеріалі.
6 жовтня (п'ятниця)
Презентація книги Христини Шалак «Нікого немає в лісі»
Авторка збірки есеїв та художніх репортажів Христина Шалак — професійна лікарка-психіатриня. Книжка «Нікого немає в лісі» торкається табуйованих тем, відтворює справжнє життя медиків і пацієнтів психіатричної лікарні. Вона написана на основі її персонального досвіду. На презентації поговоримо про історію та сучасності психіатрії, ментальне здоров’я та його порушення у медичному, соціальному, філософському та культурному контекстах.
Модераторка: Марія Титаренко — письменниця, членкиня PEN Ukraine, есеїстка, журналістка, медіадослідниця. Авторка вправника «Не музи, а м'язи. 50 вправ із творчопису».
Дата і час: 06.10 (п'ятниця), 13:00 — 13:45
Місце проведення: Бібліотека ім. Іваничука, пл. Ринок, 9.
Презентація книги Марії Титаренко «Не музи, а м'язи. 50 вправ із творчопису»
Марія Титаренко — письменниця, есеїстка, журналістка, медіадослідниця, що створила вправник з творчого письма на основі власного практичного досвіду. Книжка містить 50 різноманітних вправ, спрямованих на тренування креативного письма, вироблення та увиразнення авторського почерку (читача), розуміння принципів конструювання тексту, пропрацьовування різних технік та прийомів творчописання. На презентації ви дізнаєтеся як прокачати власні навички писання, знайти свій стиль та знайти самого себе.
Модераторка: Олена Гусейнова — українська поетеса, журналістка, ведуча книжково-письменницьких програм на «UA: Радіо Культура».
Дата і час: 06.10 (п'ятниця), 14:00 — 14:45
Місце проведення: Книгарня Є, проспект Свободи, 7
Презентація книги Ніни Кур'яти «Дзвінка. Українка, народжена в СРСР»
Художній роман журналістки і письменниці Ніни Кур'яти про те, як починаючи з радянських часів і до сьогодні в нашому суспільстві спотворювалися питання української мови та ідентичності. На презентації обговоримо історію створення роману, зв'язок авторки з головною героїнею та іронічний стиль письма щодо реалій радянського часу, який відтворює українсько-російські мовні колізії в Україні.
Модераторка: Євгенія Кузнєцова — українська письменниця, перекладачка, докторка філософії в галузі міжнародних та міжкультурних досліджень Університету Деусто. Авторка книжок «Спитайте Мієчку», «Драбина».
Дата і час: 06.10 (п'ятниця), 15:00 — 15:45
Місце проведення: Артцентр «Дзиґа», вул. Вірменська, 35.
7 жовтня (субота)
Презентація книжки Тані Касьян «Наше. Спільне»
Книжка Тані Касьян «Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни» допомагає пройти шлях від заперечення війни до прийняття дійсності та фактичного майбутнього. Вона базується на п'яти стадіях прийняття неминучого, які описують нашу дійсність: заперечення — гнів — торги — депресія — прийняття. Наповнена розмовами з психотерапевтом, реальними історіями та емоціями людей, розповідями публічних осіб, цивільних та військових. На презентації поговоримо про особистісний досвід проживання війни, історію створення книги і те, як допомагати собі та іншим.
Гостя: Алла Швецова — журналістка, активістка, маріупольчанка.
Модераторка: Дзвінка Завалій — перекладачка, випускова редакторка Лабораторії.
Дата і час: 7.10 (субота), 12:00 — 12:45
Місце проведення: Бібліотека ім. Іваничука, пл. Ринок, 9.
Презентація книги Юлії Мак «Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем»
Дебютний роман випускниці річної програми письменницької майстерності від Litosvita Юлії Мак. Авторка описує юність в українському селі в кінці 90-х на початку нульових років, так, що навіть фанати young adult мріятимуть про власний касетний магнітофон. Разом з головними героями читачі поринуть в атмосферу не по книжковому справжнього життя: від іронічних ситуацій, які були в кожного хто, хоча б раз приїжджав до бабусі в село до драматичних реалій життя. На презентації поговоримо про історію написання книжки, зв'язок між героями і реальними людьми та про те, що щастя ховається у простих речах.
Модератор: Ростислав Семків — письменник, літературознавець, літературний критик, перекладач, видавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
Дата і час: 7.10 (субота), 13:00 — 13:45
Місце проведення: Львівська обласна бібліотека для дітей (зал для більших), вул. Володимира Винниченка, 1.
Презентація роману Анастасії Левкової «За Перекопом є земля»
Робота авторки над романом тривала з 2012 року. З початком окупації Криму, у 2014 році, концепція змінилася. За цей час Анастасія Левкова взяла близько 200 інтерв'ю з більш ніж 50 кримчанами. Деталі їхніх розповідей стали частиною роману. На презентації поговоримо про Крим, культурну пам'ять і національне питання, вплив роману на авторку і читачів.
Модератор: Ростислав Семків — письменник, літературознавець, літературний критик, перекладач, видавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
Дата і час: 7.10 (субота), 15:00 — 15:45.
Місце проведення: Артцентр «Дзиґа», вул. Вірменська, 35.
Автограф-сесія Марії Титаренко, авторки книги «Не музи, а м'язи. 50 вправ із творчопису»
Письменниця, експертка з комунікацій й медіадослідниця Марія Титаренко зібрала 50 різноманітних авторських вправ із творчописання. Як побудувати текст? Як знайти власний стиль? Як перевірити самого себе? І нарешті — як писати ще краще? За допомогою різних технік і прийомів ця книжка допоможе вам прокачати власні навички. Легкий стиль, цікаві вправи і навіть експерименти — з цим тренажером не так далеко до омріяних «кубиків», а можливо навіть і «пулітцерів».
Дата і час: 7.10 (субота) 16:00 — 16:45
Місце проведення: Порохова вежа (перший поверх), вул. Підвальна, 4.
Автограф-сесія Анастасії Левкової, авторки «За Перекопом є земля»
«За Перекопом є земля» — це спроба відкрити материк для півострова, а півострів для материка з незвичного ракурсу. Адже і там, і там є земля. Її варто пізнати й повернути їй цілісність.
Дата і час: 7.10 (субота), 17:00 — 17:45
Місце проведення: Порохова вежа (перший поверх), вул. Підвальна, 4
Автограф-сесія Ніни Кур'яти, авторки книги «Дзвінка. Українка, народжена в СРСР»
Дитинство головної героїні припадає на добу пізнього Брєжнєва і початку «Перестройки», юність — на розвал Радянського Союзу та сумнозвісні дев’яності, а доросле життя — на остаточне становлення Незалежності. Переїхавши до Одеси, Дзвінка має відстоювати свою інакшість в зросійщеному середовищі, а згодом в Києві та на Заході України має доводити, що вона – така сама українка, як і ті, хто народилися по інший бік Збруча, її рідна мова – українська, і на Одещині живуть українці.
Дата і час: 7.10 (субота) 18:00 — 18:45
Місце автограф сесії: Порохова вежа (перший поверх), вул. Підвальна, 4