Весняний ТОП-7 : які книжки обирали читачі Лабораторії навесні?
Підбили підсумки весни і ділимося нашим ТОП-7. Скандальні мемуари, українські автори, кримський роман та актуальний нонфікшн — у цьому матеріалі детально розповідаємо про книжки, які ви замовляли найчастіше.
7
«Емоційний спадок. Як подолати травматичний досвід» Ґаліт Атлас
Психотерапевтка Ґаліт Атлас поєднала власний досвід, історії своїх пацієнтів і основи психоаналізу, щоб продемонструвати, як наші сьогоднішні страхи й проблеми пов'язані з емоційним спадком батьків, бабусь і дідусів. Написана доступно і з глибоким співчуттям, ця книжка проникає у найпотаємніші закутки людської психології і допомагає віднайти шлях до зцілення.
«Емоційний спадок» надихає відкинути усі упередження та хвилювання й зануритися у власну сімейну історію. Адже тільки проживши наше минуле й залишивши старі травми позаду, ми зможемо впевнено і легко рухатися до майбутнього.
6
Роман «Не вагітна» створений на особистому досвіді авторки. Понад п'ять років невдалого планування вагітності стають болісною, місцями смішною, але відвертою історією про молоду жінку, яка мріє про материнство.
Про соціальний тиск і походи до лікарів, нетрадиційну медицину і спроби штучного запліднення, подвійне життя у соціальних мережах, еміграцію і повернення в Україну — цей автобіографічний роман порушує чимало непростих тем. Але найголовніше питання — чи треба народжувати, щоб стати мамою? І авторка знайшла цю відповідь: і у житті, і у романі «Не вагітна».
5
«Весілля Настусі» Ольга Богомаз
2016 рік. Брат із сестрою зі столиці вирушають на весілля сестри. Настуся живе із матір'ю на півночі Донеччини, де ще зовсім нещодавно тривали бої. Олег і Яра не надто прагнуть повертатися у рідне містечко — стосунки з матір'ю в обох не найкращі, а все навколо нагадує про складне дитинство та смерть батька-художника.
«Весілля Настусі» — це подорож на Донеччину в круговерті нових і давніх знайомих, несподіваних втрат і відновлених спогадів, які допоможуть краще зрозуміти, ким ти є і що тобі насправді потрібно.
4
«Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних» Олівер Беркмен
Середня тривалість людського життя болісно коротка. Припустімо, вам відведено вісімдесят років — це десь чотири тисячі тижнів. Ви впевнені, що витрачаєте коштовний час насправді важливі речі? Не марнуєте його в соцмережах, нарікаючи, що часу бракує?
У широкому сенсі, тайм-менеджмент стосується кожного. Великою мірою — це і є життя. Як так сталося, що прочитавши гору книжок із тайм-менеджменту, ми почуваємось ще більш заклопотаними, тривожними і спустошеними? Чому встигай не встигай, а роботи стає тільки більше? Як жити повільніше в епоху, яка романтизувала зайнятість і швидкість?
Ця книжка — спроба відновити рівновагу, осмислити час і вирішити проблему його дефіциту.
3
Емоційна й відверта історія Гаррі, розказана ним самим. Від безтурботного дитинства до втрати матері, від служби в армії і бойового досвіду до посттравматичного синдрому, від зустрічі з Меган до складного рішення відмовитися від королівських регалій і обов’язків. Це історія принца з перших вуст.
«Запасний» — цікаве запрошення за лаштунки королівського блиску і розкошів. Так Букінгемський палац бачать його мешканці.
2
«#Маріуполь #Надія» Надія Сухорукова
Місяцями весь світ у прямому ефірі спостерігав, як російська армія знищує Маріуполь. Холод, голод, страх, зруйновані будинки і близькість смерті — усе це стало реальністю мешканців міста після початку блокади. Серед тих, кому довелося пережити цей жах, була і авторка цієї книжки Надія Сухорукова.
Не впасти у відчай Надії вдалося лише завдяки власному щоденнику. День за днем вона фіксувала події у місті, яке повільно перетворювалося на попіл та руїни. Відверто і до болю емоційно, вона показує Маріуполь очима його мешканки. Але насамперед — демонструє силу надії, яку неможливо знищити навіть найпотужнішими бомбами.
1
«За Перекопом є земля. Кримський роман» Анастасія Левкова
У романі переплітаються кримськотатарська культура і українська історія. На сторінках книжки читач зустрінеться з кримськими татарами, караїмами, українцями, росіянами, німцями, євреями, греками, вірменами Криму, крок за кроком відкриватиме шафи з родинними скелетами. Разом з головною героїнею та її подругою Аліє пройде шлях від їхнього дитинства – з 1990-х – аж до окупації півострова Росією у 2014-му, з екскурсами в давнішу історію Криму.
Робота над книжкою тривала з 2012 року. З початком окупації Криму, у 2014 році, концепція змінилася. За цей час авторка взяла близько 200 інтерв'ю з більш ніж 50 кримчанами. Деталі їхніх розповідей стали частиною роману.
Купуйте цікаві книги та відпочивайте разом з Лабораторією!