Системний підхід до бізнесу: ТОП-10 бізнес-видань Лабораторії
Правильна й вчасна книжка здатна змінити хід думок і навіть бізнес-рішення. Тому, зібрали у добірку ключові видання, що формують сучасне уявлення про ефективне управління, стратегічне мислення, розвиток команд та особисту продуктивність. Це книги, що аналізують реальні кейси, пропонують прикладні інструменти й допомагають ухвалювати зважені рішення в умовах постійних змін. Вони стануть у пригоді керівникам, підприємцям, маркетологам, продуктовим менеджерам і всім, хто працює з людьми й системами.
___________________________________________________________________________________________________________
«П'ята дисципліна», Пітер Сенджі
Панівна система управління приречена: часи, коли нездатність скористатися колективним розумом, властивим ефективній спільній роботі, компенсують тяжкою працею, позаду. Це не екологічно і точно не ефективно. А єдиною стійкою перевагою організацій у сучасному світі є здатність навчатися швидше за конкурентів.
Пітер Сенджі доводить, що лідери компаній і організацій, позбуваючись перешкод і стереотипів стосовно навчання і приймаючи нові стратегії, які вивільняють істинні колективні прагнення, допомагають своїм же працівникам досягати високих результатів. Опанування уроків, описаних у «П’ятій дисципліні», допоможе навчитися бачити навколишній світ по-новому, запалити іскру творчості й звільнитися від обмежень та стереотипів усім, хто цього по-справжньому прагне: і компаніям, які працюють за принципами сталого розвитку, і організаціям, що вирішують соціальні проблеми — вуличного бандитизму, зміни систем шкільної освіти, сприяння економічному розвитку чи боротьби з бідністю. А керівники здобудуть знання про п’ять базових складників успіху: постійне самовдосконалення кожного працівника, інтелектуальну модель, загальне бачення, навчання команд і — найголовнішу, п'яту дисципліну, що дасть змогу поєднувати мозаїку миттєвих подій у чітку картину — мислення системами.
___________________________________________________________________________________________________________
«Щоденник СЕО», Стівен Бартлетт
В основі усіх успіхів і невдач, із якими довелося зіткнутися Стівену Бартлетту, як на власному підприємницькому шляху, так і в тисячах інтерв’ю, проведених для популярного подкасту «Щоденник СЕО» (The Diary Of A CEO), лежить набір принципів, які забезпечують досконалість. Ці фундаментальні закони можуть допомогти кожному, хто хоче побудувати щось велике або стати кимось великим, адже вони ґрунтуються на психології, поведінковій науці, особистому досвіді та досвіді найуспішніших підприємців, артистів, художників, письменників і спортсменів з усього світу. Ці закони пройшли випробування часом і допоможуть кожному, незалежно від сфери діяльності, керувати власним життям і розкривати прихований потенціал. Вони — секретний соус і карта подорожі на шляху до дивовижного успіху.
___________________________________________________________________________________________________________
«Стратегування в умовах невизначеності», Володимир Савчук, Дмитро Ковальов
Це видання є частиною серії книг з управління бізнесом в умовах невизначеності. У ній увагу читача акцентують на практиці стратегування. У першому розділі викладено зміст поняття невизначеності як середовища стратегування. Другий розділ присвячений характеристиці інструментів стратегічного управління, які добре зарекомендували себе в Україні і на Заході. Третій розділ містить покрокову інструкцію з розробки та написання стратегічного плану. В останньому розділі викладено передумови успішного виконання розробленої стратегії.
Для власників і топменеджерів українських підприємств, які усвідомлюють важливість стратегічного управління і хочуть почати його втілювати, а також для студентів програм МВА українських бізнес-шкіл, викладачів і студентів магістерських програм з економіки вищих навчальних закладів.
___________________________________________________________________________________________________________
«Вийти з кризи», Вільям Едвардс Демінг
Нездатність керівництва планувати і передбачати труднощі призвела до марного витрачання людських ресурсів, матеріалів і машинного часу. А причинами збанкрутування компаній зазвичай називають видатки на запуск нового проєкту, перевитрати коштів, знецінення надлишкових запасів, конкуренцію — що завгодно, тільки не справжній корінь проблеми — банальне погане управління. Але що робити керівництву і як дізнатися, які потрібні зміни?
На думку всесвітньо відомого вченого з управління Едвардса Демінга, сучасні компанії потребують трансформації стилю управління й відносин уряду з промисловістю. А «Вихід з кризи», вперше опублікована у 1982 році теорія менеджменту Демінга, заснована на знаменитих «14 пунктах для менеджменту», стверджує, що нездатність планувати майбутнє призводить до втрати ринку, а отже і втрати робочих місць. Менеджмент повинен оцінюватися не лише за квартальними дивідендами, але й за інноваційними планами, спрямованими на збереження бізнесу, захист інвестицій, забезпечення майбутніх дивідендів і створення нових робочих місць шляхом покращення якості продукції та послуг.
«Кожен робить усе можливе» — не вихід. Передусім потрібно знати, що робити. І тут не обійтись без кардинальних змін.
___________________________________________________________________________________________________________
«Вірний завжди. Бізнес-лідерство на принципах морської піхоти», Ден Керрісон, Род Волш
Управлінські виклики сучасного бізнесу дуже схожі на ті, з якими стикаються в морській піхоті. Менеджери повинні знаходити способи мотивувати команду в особливо скрутні часи, коли бонуси і підвищення зарплат неможливі. Вищий менеджмент повинен культивувати лідерство і лояльність в організації. А їхня спільна мета — це перемога на ринку.
Колишні морські піхотинці Ден Керрісон і Род Волш пропонують зазирнути за лаштунки взірця лідерства світового класу — Корпусу морської піхоти США, що вже понад 200 років досягає успіхів у сферах мотивації, підготовки й управління.
«Вірний завжди. Бізнес-лідерство на принципах морської піхоти» — це унікальний кишеньковий довідник з лідерства, наповнений принципами й методами, що забезпечували успіх морських піхотинців у найскладніших умовах, і який допомагає формувати високоефективну культуру лідерства й управління. Це надійний путівник для тих, хто готовий перемагати.
___________________________________________________________________________________________________________
«Хто. Як наймати найкращих», Джефф Смарт, Ренді Стріт
Ви витрачаєте все своє професійне життя на вирішення мільйонів проблем, які надокучають вашому бізнесу, але й надалі виснажені, не заробляєте стільки, скільки бажаєте і зовсім не маєте часу робити те, що хочете? Ваша головна проблема не що — стратегії, процеси, вибір товарів і послуг, а хто — люди, яких ви призначили ухвалювати рішення, керувати продажами, збирати продукт і, навіть, сидіти у кабінеті із табличкою «директор». Підбір персоналу — це і є головна перешкода, з якої починається або справжня бізнес-магія, або ж проблеми.
«Хто. Як наймати найкращих» — це практичний посібник ключових бізнес-компонентів із вірогідністю успіху 90%. Понад 1300 годин інтерв'ю з більш ніж 20 мільярдерами та 300 генеральними директорами дозволили Джеффу Смарту і Ренді Стріту сформувати прості та дієві кроки, які допоможуть підібрати потрібних людей для досягнення успіху. Адже ті, кого ви наймаєте визначають ваш бізнес.
___________________________________________________________________________________________________________
«Менеджмент в умовах невизначеності. Business Intelligence для ТОПів», Володимир Савчук
Нове видання від автора книг про стратегічний, фінансовий і ризик-менеджмент підприємств. Воно починає серію із чотирьох книг і розкриває поняття Business Intelligence як фундамент управління підприємством в умовах невизначеності, характерних для сучасного бізнес-середовища. Чотири розділи присвячені загальному підходу до ухвалення управлінських рішень, стратегічному менеджменту, традиційним фінансовим технологіям у форматі «для нефінансистів» і ризик-менеджменту.
Для власників і топменеджерів українських підприємств, які розуміють важливість використання кількісних методів в ухваленні бізнес-рішень, слухачів програм МВА українських бізнес-шкіл, викладачів і студентів магістерських програм економічних спеціальностей вишів.
___________________________________________________________________________________________________________
«Ризик-менеджмент», Володимир Савчук
Автор акцентує увагу читача на питаннях ризик-менеджменту підприємства реального (нефінансового) сектора економіки. Практика останніх років показує, що ігнорування факторів ризику в управлінні бізнесом призводить до сумних наслідків. Сьогодні, в період нестабільної економіки, власники і керівники підприємств повинні усвідомити, що ефективне управління бізнесом означає розуміння й управління бізнес-ризиками. У книзі представлений цілісний комплекс сучасних уявлень про ризик-менеджмент, що дає змогу читачеві охопити загальну картину і зрозуміти особливості технологій аналізу ризиків і управління ними.
Також висвітлено і розробку фундаментальних стратегічних та тактичних рішень у сфері управління ризиками, і великий набір аналітичних підходів та технологій, заснованих на методах теорії ймовірностей і математичної статистики. Основні методологічні положення проілюстровані практичними прикладами.
___________________________________________________________________________________________________________
«Майбутнє ближче ніж здається», Пітер Діамандіс, Стівен Котлер
Ніколи ще наука і технології не розвивалися такими стрімкими темпами, як сьогодні. Штучний інтелект, віртуальна реальність, криптовалюти, роботи, цифрова біологія, вживлення чипів — все це здобутки наукового прогресу, які є реальними вже сьогодні.
А протягом наступних 10 років ми досягнемо ще більшого технологічного прориву та ще більше накопичимо багатства, — в цьому впевнені автори цієї книжки. У ній вони виклали основні прогнози на майбутнє, яке точно зміниться за цей час до невпізнаваності.
Як і що ми будемо їсти, як будемо робити покупки, розважатись, навчатись, лікуватись, заробляти гроші? Як на наше повсякденне, особисте і професійне життя вплине розвиток штучного інтелекту? Та чи будемо ми врешті жити довше 100 років?
___________________________________________________________________________________________________________
«Гарантована робота», Павліна Чернева
В житті немає жодних гарантій. А якщо ти просто хочеш працювати і отримувати гідну заробітну плату? У цій книжці експертка з економіки Павліна Чернева доводить, що кожна людина має право на гарантовану роботу.
Пандемія призвела до величезних втрат – ринки обвалювалися один за одним, а безробіття хвилею прокотилося світом. Для того, щоб уникнути цього у майбутньому Чернева пропонує теоретичну модель «гарантованої роботи». У основі ідеї – можливість добровільного працевлаштування на державну службу кожному, хто цього потребує. Чітко та переконливо авторка перераховує численні переваги такої політики та пропонує план її впровадження.
Безробіття дорого обходиться людям, громадам та державам. Але ці втрати поєднуються та множаться, доки ми це толеруємо. Саме тому модель «гарантованої роботи» стане інвестицією у людські та природні ресурси, а також формою щеплення проти епідемії безробіття.
___________________________________________________________________________________________________________
В нашому інтернет-магазині laboratory.ua представлені книги українською у різних форматах. Паперове видання, електронна книжка чи аудіоформат — обирати лише вам. Ми видаємо нонфікшн і художні книги, книги про психологію, бізнес, суспільство та інші теми, які сьогодні є актуальними
Замовляйте книги на сайті інтернет-магазину laboratory.ua: кешбек і безкоштовна доставка за замовлення від 500 грн