Для жінок, про жінок: книжкова добірка до Дня матері
День матері — це чудовий привід зробити маленький подарунок: мамі, близькій жінці або собі. Ми зібрали 10 книжок, у яких багато тепла, життєвої мудрості, психології, тонкого гумору та простих радощів занурення у чіпку історію. Це тексти про материнство й жіночий досвід, втім, не лише. Тут і поезія, і щоденники, і сильна проза — книжки, з якими гарно вдасться відпочити чи наповнити себе натхненням або новими усвідомленнями!
______________________________________________________________________________________________________
«Летить лелека. Книжка-антистрес для батьків», Марина Шакотько
Зазвичай разом з усвідомленням своєї нової ролі у майбутніх батьків з’являються перші тривоги й незліченна кількість запитань: які потреби має новонароджена дитина і як їх задовольняти? Як протікатимуть пологи і що буде відбуватись з мамою, плодом і партнером на кожному з цих етапів? Як підготувати простір для народження малюка? Які лікувально-діагностичні процедури варто обов'язково робити дитині в перші місяці життя і чому, а які симптоми і стани — не потрібно лікувати взагалі? Як налагодити грудне вигодовування і що робити, якщо материнство не приносить радість?
Лікарка педіатр-неонатолог Марина Шакотько доводить, що освічені, спокійні та впевнені батьки, які вчасно адаптуються до нових умов — це найкращий внесок у здоров’я дитини. На основі 17 років практичної роботи і 15 років власного батьківства авторка сформувала практичні, науково обґрунтовані поради та відповіді на найбільш поширені запитання, щоб подорож батьківством була впевненою і спокійною!
______________________________________________________________________________________________________
«Усі персонажі вигадані. Або ні», Юлія Лаба
Ліна завжди жила за чужими правилами: її нудна рутина похвилинно розписана нареченим, який прагне перетворити кохану на зразкову домогосподарку і матір майбутніх дітей. Тож не дивно, коли доля підкидає Ліні шанс усе змінити, вона ризикує — і з головою пірнає у невідомість: яхтовий тур, нові знайомства, дрібка інтриг і привабливий капітан, зустріч з яким перевертає життя догори дриґом.
І все складається ідеально, аж доки минуле не нагадує про себе незагоєними ранами, що змушують Ліну остаточно обрати: пристрасний короткочасний роман чи справжні стосунки? І головне: чи варте кохання того, щоб зректися заради нього найважливішого — самої себе?
«Усі персонажі вигадані. Або ні» — це роман про боротьбу з тиском оточення, сміливість виборювати власне щастя і любов. В першу чергу — любов до себе.
______________________________________________________________________________________________________
«Фігури світла», Сара Мосс
Розумна й наполеглива Алетея — Еллі, як ніжно кличе її батько — втягнута в одвічно програшну боротьбу за схвалення та прихильність власної матері — суворої релігійної фанатички, яку хвилюють лише голод бідних і порятунок повій. Навіть коли Еллі стає однією з перших жінок-студенток, яким дозволено вивчати медицину в Лондоні, матері цього недостатньо.
Алетея так сильно потребує спокою у світі, де любов та схвалення знищені матір’ю, що перетворює власне життя на біль. І єдиний спосіб втамувати його — нищити власне тіло.
______________________________________________________________________________________________________
«Тіло, мій дім», Рупі Каур
«Тіло, мій дім» – це інтимна подорож задвірками свідомості Рупі Каур, в якій вона розкриває потенціал власного «я», згадуючи своє минуле, теперішнє й фантазуючи про майбутнє.
Рупі розгортає перед своїми читачами шлях у своє серце, в якому відлунюють щирі розмови про сестринство, сексуальність, любов, зміни й прийняття себе. А авторські ілюстрації тільки посилюватимуть цей захопливий та поетичний чуттєвий досвід.
______________________________________________________________________________________________________
«Гора з плечей. Як виявити і подолати 13 психологічних заборон», Марія Фабрічева
Чи ви помічали як часто думаєте «не судилося», «це просто прокляття» чи «мені ніколи не вдасться»? Спираючись на теорії транзакційного аналізу й багаторічний професійний досвід, психотерапевтка Марія Фабрічева пояснює, що такі думки швидше за все зумовлені життєвим сценарієм і психологічними заборонами, засвоєними ще в ранньому дитинстві. Також авторка демонструє, як історичні події XX століття, зокрема сталінський терор, вплинули на формування цих заборон на культуральному рівні, аналізує, як ці заборони вплинули на систему виховання та соціальні норми та досі обмежують наше мислення і поведінку.
Проте психологічні заборони — це не вирок. «Гора з плечей. Як виявити і подолати 13 психологічних заборон», наповнена конкретними порадами і вправами, надихає взяти відповідальність за своє сьогодення, активізувати внутрішні ресурси і наважитися врешті скинути ту важку гору з плечей.
______________________________________________________________________________________________________
«Матера вам не наймичка, або Чому діти це... Прекрасно», Катя Бльостка
Перед вами реаліті-шоу материнства: від перших двох смужок тесту на вагітність, що викликали сльози захвату до соплів і незручних дитячих запитань. І немає значення, планували ви дітей чи ні, ця книжка допоможе пройти довгий шлях, який знайомий ледь не кожній дорослій людині. Розіб'є багато дурних стереотипів, зруйнує шаблони і дасть уроки як відбивати удари від непроханих порад самопроголошених експертів.
______________________________________________________________________________________________________
«Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе», Катя Бльостка
У цій книзі Катя Бльостка як ніколи чесна та відверта зі своїм читачем: вона ділиться власною історією, переповідаючи різні епізоди зі свого життя, від душевних посиденьок з подружками і до перших побачень.
Тут ви знайдете її найвідвертіші думки про чоловіків, секс, стосунки та дорослішання у маленькому селищі. Із палючою самоіронією та щедрою (але влучною!) лайкою Катя розповість, як відбувалася її трансформація з підлітки в дорослу жінку, яка знає, чого вона хоче, й розуміє, що ключем до будь-яких здорових стосунків є любов до себе та знання своїх потреб.
Ви хочете кохання, як у кіно? Тоді починайте ставитися до себе так, наче ви головна героїня свого життя!
______________________________________________________________________________________________________
«Ми знайдемо свого Марселя. Шлях до кар’єри, материнства та усиновлення», Інна Мірошниченко
У книжці «Ми знайдемо свого Марселя. Шлях до кар’єри, материнства та усиновлення» Інна Мірошниченко, яка є успішною адвокаткою, мамою чотирьох дітей і активною громадською діячкою, ділиться своїм унікальним досвідом. Вона розповідає про те, як поєднувати професійну діяльність, материнство, стосунки з родиною та власну громадську місію. Інна ділиться труднощами та перемогами, зокрема, у процесі усиновлення дітей, і надає практичні поради тим, хто розглядає усиновлення як шлях до розширення сім'ї. Книжка охоплює як юридичні аспекти процесу усиновлення, так і емоційні, розкриваючи складнощі та радості, з якими стикається кожна родина, яка бере на себе відповідальність за дитину. Важливою темою є також боротьба за права дітей-сиріт та необхідність створення більш людяних умов для їх виховання, включно з відмовою від дитячих будинків в Україні.
Інна разом з чоловіком Тімуром Мірошниченком у 2023 році всиновили 2-річного Марселя, маючи біологічних дітей Мію і Марка. У 2024 році вони також вдочерили 9-річну Ангеліну. Тож на власному прикладі авторка прагне показати, що материнство, кар’єра та соціальна відповідальність можуть гармонійно поєднуватися, якщо правильно вибудувати особисту стратегію. Це історія, покликана надихати інших на великі зміни в суспільстві.
______________________________________________________________________________________________________
«Все одно буде п’ятниця. А потім неділя», Ольга Бартиш
Чи можливо полюбити чужу дитину, як свою кровну? Що заважає на цій площині зійтись лініям? Чому в цьому місці є так багато страхів, стереотипів та упереджень, які не дають проявлятися чистій любові?
Відповіді на ці питання авторка книжки Ольга Бартиш шукала, коли вирішила написати власну історію та поділитись своїм досвідом усиновлення. Пошуки привели її до абсолютно інакших викликів — як полюбити свою внутрішню дитину? Як прийняти в собі ту маленьку дівчинку, що прагне свободи та проявлення і просто дозволити їй бути?
«Все одно буде п’ятниця. А потім неділя» — це не розповідь про досвід усиновлення і точно не інструкція як діяти, якщо ви вирішили відкрити свій дім для дитини. Перед вами дослідження почуттів звичайної жінки, яка одного разу захотіла допомогти дитині, світові і в першу чергу собі.
П’ятниця — це миті, коли ми перебуваємо в найтемніших куточках нашого буття, коли іноді здається, що все втрачено. Натомість неділя – це відновлення, світанок після темної ночі. Час, коли ми віднаходимо внутрішню силу і власний шлях до щастя.
______________________________________________________________________________________________________
«Мам», Каріна Саварина
Хрусталина мріяла почути слово: «Мам!» із вуст своєї дитини. Аж ось після п'яти років невдалого планування вагітності вони з чоловіком усиновили тримісячне немовля. Позаду десятки оглядів у лікарів і заздрісні погляди на жінок із дитячими візочками, а попереду — радість і щастя. Та романтичні очікування від материнства розбиваються об сувору реальність.
«Мам» — це продовження першого роману авторки «Не вагітна». Тут Хрусталина не тільки вчиться піклуватися і співіснувати разом з усиновленою дитиною, а й намагається змиритися із неприйняттям суспільства, містом, яке абсолютно не пристосоване для немовлят, непривітними лікарями, новими стосунками із чоловіком і навіть із власним тілом.
Як і перша книжка, «Мам» написана на основі справжнього досвіду авторки. Відверто, іноді з іронією, а іноді із болем, вона відтворює трансформацію стосунків матері і дитини. І щоб стати мамою героїні доведеться пройти чимало, а передовсім — почути саму себе.
______________________________________________________________________________________________________