Книжкова полиця Марини Шакотько: авторка книжки «Летить лелека» про улюблені книжки
Рубрика «Книжкова полиця» авторів й авторок Лабораторії продовжується! Сьогодні дізнаємось більше про улюблені книжки Марини Шакотько — авторки книжки «Летить лелека. Книжка-антистрес для батьків», яка є посібником для майбутніх батьків. Написана на основі 17 років практичної роботи та 15 років власного батьківства авторки — лікарки педіатра-неонатолога й консультантки з питань грудного вигодовування. Більше про книжкову полицю письменниці читайте у матеріалі.
Остання прочитана книжка
«Бог завжди подорожує інкогніто», Лоран Гунель
Мотиваційна книга, яка ставить одвічні питання і допомагає знайти на них відповіді. Це була моя друга спроба: вперше я її починала читати понад рік тому, тоді зупинилась на перших сторінках. Усьому свій час.
Книжка, яку ви читаєте зараз
Олена Пшенична, «Там, де заходить сонце»
Придбала її на Книжковій країні і надихнулась! Так легко і так глибоко авторка передає почуття і емоції людей, кожен з яких має свою особливу історію… як і кожен з нас…
Книжка, яку хочеться радити кожному
«Чому ми спимо», Метью Вокер
Зараз я навчаюся на консультанта зі сну. Стільки проблем ми маємо через порушений сон — хоч і не з власної волі. Але навіть тоді, коли можемо спати, нехтуємо цим заняттям. А дарма, адже від нашого сну залежить усе наше здоровʼя. Про це має знати кожен!
Книжка, яку ви перечитуєте чи перечитували не раз
«Імперія Янголів», Бернар Вербер
Люблю містичні історії цього автора, а «Імперію Янголів» особливо. У період, коли я переживала втрату чоловіка, ця книга стала для мене терапевтичною. Інші, нетрадиційні для нас, погляди на життя і смерть, допомогли мені в складний період життя. Чекаю, коли всі частини цієї серії зʼявляться українською мовою.
Книжка, яка дуже вплинула на вас чи змінила ваші погляди
«Емоційний інтелект», Деніел Гоулман
Емоції керують нашим життям! І так важливо розуміти, які емоції провокують певні вчинки. Дозволяти собі проявляти емоції і сприймати емоції інших! Бути емоційно інтелектуальним — неодмінна вимога сучасного світу.
Книжка, яку ви не читали і в цьому соромно зізнаватись?
Цю книгу читала донька, коли помер мій чоловік. Вона знаходила підтримку в цьому творі. Це була одна з перших книжок, яка запали в душу моїй дитині. Коли бачу її на книжковій полиці — згадую, що я хотіла її прочитати, але досі так і не зробила цього.
Три книжки, які ви б взяли собою, якби були змушені переїхати кудись і не могли б забрати всю бібліотеку?
Цікаве питання: щось для тіла, для серця і для душі:
«Маленький принц» Антуан де Сент-Екзюпері. Це для душі, бо це не просто дитяча казка. Це книжка про сенси, вірність, любов і відповідальність. Вона перезавантажує душу.
Для серця: «Ліна. Триста поезій», Ліна Костенко
Вірші про все. Поезія, яка створює нас. Яка веде і будує орієнтири. Головне — читати з щиро відкритим серцем.
Для мозку: «Людина в пошуках справжнього сенсу», Віктор Франкл
Це не просто книжка, а інтелектуально-духовний досвід. Легка за мовою — важка за змістом. Після неї світ не буде таким, як був.
Яку книжку чи книжки ви плануєте/хочете прочитати?
«За Перекопом є земля», Анастасія Левкова
«Я бачу, вас цікавить пітьма», Іларіон Павлюк
Чула і читала багато відгуків про ці книжки, тому вони наступні у моїх планах.
Що б ви побажали читачам?
Як би банально не звучало — читати! В сучасному світі гаджетів і екранів, важливо не втратити навичку читання. Книжка будь-якого формату значно краща за контент із соцмереж.
А ще — бути здоровими: як фізично, так і ментально! А для цього важливо піклуватись про себе. До речі, книжка — чудовий крок в цьому напрямку!