За лаштунками геніальності: добірка (авто)біографій художників, письменників і музикантів
Хто творить мистецтво? Які вони? Які шляхи пройшли, перш ніж світ пізнав їхні імена? У добірці зібрали книжки, які дозволяють зазирнути за лаштунки життєвих стежок Марселя Пруста, Томаса Манна, Сальвадора Далі, Владислава Шпільмана, Сельми Лаґерлеф, Катерини Білокур та інших. Це часто непрості історії боротьби й пошуку себе. Щоденники, спогади й автобіографії розкривають внутрішній світ творців, їхні пристрасті та випробування і, авжеж, надихають!
_________________________________________________________________________________________________________
«У пошуках утраченого часу. На Сваннову сторону», Марсель Пруст
Класичний переклад видатного українського перекладача Анатоля Перепаді
Передмова української літературознавиці й критикині Ганни Улюри
Перша частина знаменитої семитомної епопеї Марселя Пруста «У пошуках втраченого часу. На Сваннову сторону», в перекладі одного з найвидатніших українських перекладачів Анатоля Перепаді, є одним із ключових творів сучасної психологічної прози. Роман, написаний ще у 1913 році, розпочинає поетичну, заплутану подорож лабіринтами пам’яті — світом дитячих спогадів, внутрішніх переживань і уяви головного героя — хлопчика Марселя, у якому сплелось так багато автобіографічних рис самого автора.
У центрі твору — історія втраченого дитинства, неможливого кохання, сатири вищого світу, що потрапив у пастку ефемерності моди, а також філософське дослідження мимовільної пам'яті, за міріадами потайних дверцят якої, кожен переживає власну, щоразу інакшу історію. Марсель Пруст створив не белетризовану хроніку подій власного життя, а деталізований автопортрет внутрішнього світу митця, де звук, колір, смак і навіть запах пробуджують уяву й навіки поєднують текст із серцем читача.
_________________________________________________________________________________________________________
«Щоденник одного генія», Сальвадор Далі
Сальвадор Далі уявляв себе рятівником сучасного мистецтва від лінощів і хаосу, виправдовуючи меркантильну поведінку, як єдиний спосіб мати достатньо ресурсів, щоб бути абсолютно вільним творити мистецтво таким, яким відчуває. Його унікальна автобіографічна сповідь зриває завісу із одного із найексцентричніших періодів ХХ століття і веде читача крізь терени геніального розуму й досліджень метафізичних амбіцій живопису до справжнього Я митця, який чи не вперше відверто оповідає про власні джерела натхнення, створення таких шедеврів, як «Постійність пам'яті» (La persistencia de la memoria, 1931) «Метаморфоза Нарциса» (Metamorphosis of Narcissus, 1937) і роботу над фільмом Луїса Бунюеля «Андалузький пес» (Un chien andalou, 1928) — культового сюрреалістичного фільму, що став підривним символом ХХ століття.
«Щоденник одного генія» — це суміш вистражданих думок, одержимості, філософських дотепів і виливів любові, що розкриває екстравагантного і несамовито щирого художника, для якого не існує жодних сумнівів власної геніальності.
_________________________________________________________________________________________________________
«Піаніст. Надзвичайна історія виживання», Владислав Шпільман
Мемуари, що надихнули Романа Поланскі на створення оскароносного фільму, який отримав Золоту пальмову гілку — найпрестижнішу нагороду Каннського кінофестивалю
Названа однією з найкращих книжок 1999 року за версією Los Angeles Times
23 вересня 1939 року Владислав Шпільман грав Ноктюрн №20 до-дієз мінор Шопена в прямому ефірі радіо, під такі гучні вибухи, що фортепіано не було чути. Це була остання пряма трансляція музики з Варшави. Того дня в радіостанцію влучила німецька бомба і Польське радіо припинило мовлення.
Вся родина геніального композитора загинула, а його життя врятував німецький офіцер, який почув, як він грає той самий Ноктюрн на піаніно, знайденому серед уламків.
_________________________________________________________________________________________________________
«Творець смаку», Тоні Кінг
Тоні Кінг був довіреною особою і музою найвидатніших митців світу — від Beatles до Елтона Джона і Rolling Stones. Нарешті він розповідає власну історію.
«Творець смаку» — це подорож неповторним життям людини, яка вже понад шістдесят років перебуває в самому серці найбільш знакових моментів в історії музики.
Шістнадцятирічний Тоні Кінг, після закінчення школи і початку кар'єри на студії Decca Records, стане близьким другом Елтона Джона, розпалить стосунки Джона Леннона і Йоко Оно, буде посередником у сварці Міка Джаггера та Кіта Річардса і проведе час з Фредді Мерк'юрі в останні дні його життя.
Тоні був одним із лідерів лондонської і нью-йоркської гей-тусовки в епоху бурхливих соціальних, технологічних і культурних змін. Поряд із шаленим життям у шоубізнесі він був свідком жорстокої дискримінації людей, які живуть зі СНІДом, та його руйнівних наслідків: смерті рідних, друзів і гнітючого тягаря відповідальності за те, що він був покликаний тримати все це під контролем.
Глибока, сповнена щирого тепла і неперевершеної харизми Тоні Кінга книга «Творець смаку» змальовує інтимний портрет музичної легенди і непростого світу, в якому він залишив свій особливий відбиток.
_________________________________________________________________________________________________________
«Людина моря. Томас Манн і любов його життя», Фолькер Вайдерманн
Для Томаса Манна впродовж усього життя море було джерелом туги й зануренням у глибини. Німецький романтик вважав його місцем звільнення від політичних, літературних та еротичних обмежень буржуазного життя — море було його місцем свободи й справжнього «я».
Все почалося там де Юлія, мати Томаса Манна, пізнала щастя дитинства — у великому, яскраво освітленому будинку на березі моря серед бразильських джунглів. У семирічному віці вона втратила матір і опинилася серед похмурого і холодного німецького Любека, де її залишив напризволяще власний батько і де, через роки, народився її син Томас. Але туга за теплим і сонячним берегом дитинства не полишала її до останнього.
Впродовж усього життя море було бальзамом для скривдженої душі письменника, яку він успадкував від матері, і дарувало йому свободу. Хлопець подорожував півднем, Італією та Середземномор'ям і закохувався в юнаків, але, дотримуючись тогочасних умовностей, одружився із Катею. Та через роки, на березі Тихого океану у Каліфорнії, Манну знову доводиться вивільняти своє глибоке і тужливе внутрішнє життя, перетворюючи його на прозу, яка стане зброєю проти Гітлера, за демократію, за свободу.
Свою любов до моря Томас передав доньці, яка стала океанографом і продовжила славу меланхолійної людини моря — невтомного дослідника океану людської душі.
_________________________________________________________________________________________________________
«Прощавайте, Ґабо і Мерседес. Ґабріель Ґарсія Маркес і Мерседес Барча. Історія кохання у спогадах їхнього сина», Родріґо Ґарсія
Історія останніх днів одного з найвизначніших письменників XX століття Ґабріеля Ґарсія Маркеса
Короткі мемуари, написані Родріґо Ґарсія за кілька років після смерті його батька у квітні 2014 року. Спогади охоплюють цей останній сумний і важкий період хвороби великого письменника та розповідають про життя родини й медичні обставини, що передували його смерті. Родріґо почав писати мемуари через потребу зрозуміти, що відбувається, але він знав, що не опублікує їх, поки жива мати.
Мемуари відчиняють родинні двері і дозволяють читачам побачити приватне життя родини зсередини, де ми зустрічаємо не письменника, а батька та коханого чоловіка. А ще цей емоційний і зворушливий текст приправлений чудовим почуттям гумору, яке допомагає переварити весь біль, смуток і самотність, закладені в текстах Родріґо. Видання доповнене фотографіями з сімейного архіву сім'ї Маркеса.
_________________________________________________________________________________________________________
«Всьо чотко. Сергій Кузьмінський і "Брати Гадюкіни"», Юрій Рокецький
«Всьо чотко. Сергій Кузьмінський і "Брати Гадюкіни"»: Книга про легенду української музики
Яскраві мемуари, що знайомлять читачів із життям і творчістю легендарного фронтмена культового українського гурту «Брати Гадюкіни» Сергія Кузьмінського. Книжка занурює нас у бурхливу атмосферу музичної революції, що надихала та змінювала цілі покоління. Цей твір — переможець «Книга року ВВС 2024» у номінації «Есеїстика» і справжній must-read для всіх поціновувачів української музики.
_________________________________________________________________________________________________________
«Ієн Ґіллан: Автобіографія лідера Deep Purple», Девід Коен, Ієн Ґіллан
У 1970 році гурт «Deep Purple» тріумфував на британській рок-сцені з хітом «Black Night» та альбомом-бестселером «Deep Purple in Rock». Це автобіографія вокаліста, в якій Ієн Ґіллан розповідає історію свого життя та життя гурту, який він допоміг зробити успішним. Історії суперечок і насильства, фанаток і безперервних вечірок, алкоголю і наркотиків і того, як врешті-решт все це вийшло з-під контролю і зруйнувало гурт.
Ця книга простежує кар'єру Ґіллана від його дитинства в Гаунслоу і ранніх років з такими гуртами, як «Episode Six» і «The Javelins». Вона зосереджена на міжнародній славі, яку він здобув завдяки пісням «Smoke on the Water» та «Child in Time». Його епатажне життя продовжується з «Black Sabbath» та групою «Gillan», з якими він гастролював по всьому світу, а також писав альбоми та сингли, що постійно ставали хітами.
Ієн Ґіллан описує стиль життя рок-н-ролу в деталях, що роззброюють, ніколи не ставлячись до себе надто серйозно, що робить книгу захопливим чтивом для будь-якого рок-фаната.
_________________________________________________________________________________________________________
«Морбакка», Сельма Лаґерлеф
Художня подорож у часопросторі локаціями, в яких зростала перша жінка, відзначена Нобелівською премією з літератури
Морбакка – дім, в якому зростала Сельма Лаґерльоф, перша шведка та жінка-лавреатка Нобелівської премії. Дитинство в цій садибі у Вермланді на півдні Швеції надихнуло авторку на написання низки історій про власне дитинство, а також про часи її батька та діда.
У цих захопливих спогадах-розповідях про свою родину, сусідів та друзів Сельма створює справжнісіньку «капсулу часу», в якій зворушливо й чуттєво поєднує події минулого з місцевим колоритом…
_________________________________________________________________________________________________________
«Я чую тебе. Сплетіння доль Катерини Білокур та Оксани Петрусенко», Олена Волинська
Художньо описана історія життя двох провідних жінок в галузі українського мистецтва
Катерина не уявляла свого життя без малювання, а Оксана з самої юності була вимушена важко працювати, аби забезпечувати свою родину. Нелегкі життєві передумови постійно заважали дівчатам займатися тим, про що вони так мріяли… Зрештою, їхні долі неочікуваним чином сплелися. Художниця надіслала співачці листа, в якому намалювала зламану гілку калини. Так і розпочався не тільки новий етап у її творчості, а й в житті…
_________________________________________________________________________________________________________
В нашому інтернет-магазині laboratory.ua представлені книги українською у різних форматах. Паперове видання, електронна книжка чи аудіоформат — обирати лише вам. Ми видаємо нонфікшн і художні книги, книги про психологію, бізнес, суспільство та інші теми, які сьогодні є актуальними
Замовляйте книги на сайті інтернет-магазину laboratory.ua: кешбек і безкоштовна доставка за замовлення від 500 грн
Більше актуальних видань шукайте за посиланням у книжковому інтернет-магазині laboratory.ua