15 книжок, відкладених на потім: настав час змахнути пил із книжкових полиць
Мабуть у кожного з нас знайдеться на полиці книжка до якої ніяк не дійде черга. Але її час настав, особливо якщо ви берете участь в марафоні #LabBookGame, що проходить у мережах в інстаграм (@laboratoria.ua) та фейсбуці (laboratoria.ua). На жаль, зазирнути на полиці всіх читачів ми не можемо, тому вирішили опитати наших книжкових лаборантів. Від однієї з кращих історій короля жахів до напруженого феміністичного фентезі, від моторошних трилерів до вигаданих світів, де панує магія, від історичної літератури до затишних романів — детальніше про книжки, з яких настав час змахнути пил, публікуємо у матеріалі!
«Правила будинку сидру» Джон Ірвінг
Гомер живе в сиротинці й, схоже, втратив всі надії на всиновлення. За виховання юнака береться лікар Вілбур Модрина, що прагне зробити хлопця своїм наступником. Але доля приводить Гомера до саду райських яблунь, де він усвідомлює, що світ дорослих куди біль заплутаний, ніж йому здавалося і в нього ще все попереду. Багатопланова книжка, створена одним із найкращих оповідачів «великих історій», захоплює читачів вже не одне десятиліття.
«Архіви КГБ. Невигадані історії» Едуард Андрющенко
Це не пригодницький роман — це 18 невигаданих історій про зламані долі, фальшиві звинувачення, перекреслені шлюби і карколомні історії шпигунства. Книга допоможе краще зрозуміти непросте й повне суперечностей життя українців в умовах авторитарного режиму, висвітлюючи справи з архівів КГБ, які десятки років приховували від розголосу та сторонніх очей.
«Непокірні» Емілія Гарт
Втікачка Кейт, спрагла до знань Вайолет й несправедливо засуджена Альта роз'єднані часом, але мають набагато більше спільного, ніж може здатися на перший погляд. Це роман про жіночу стійкість і фантастичну силу природи, яка допомагає лише тим, у кого відкрите серце і вільна душа.
«Сміх у кінці тунелю. Нотатки українського анестезіолога» Іван Черненко
Анатомія, неорганічна хімія та дуже короткі перерви на сон — із цього й складається життя майбутніх лікарів. Із головним героєм ви пройдете шлях від перших студентських років медика до лікарської практики з усіма її неромантичними реаліями. Книжка про смерть, про життя і наше місце в ньому.
«Опівнічна бібліотека» Метт Гейґ
Нора Сід, що випадково потрапляє в заховану в просторі бібліотеку, де пишуться історії реальних людей. І тепер вона має шанс прожити сотні життів, приміряючи на себе найрізноманітніші долі: науковиці, коханої дружини, рок-зірки… Такий широкий вибір поставить героїню перед вибором, до якого життя вона по-справжньому прагне: реального чи того, що в книжках Опівнічної бібіліотеки?
«Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот» Дмитро Кулеба
Перше поле бою для сучасних воєн це не фронт, це медіа. Голосні заголовки з пропагандою, фейками та «зрадою» на всіх шпальтах і в соціальних мережах — чи правда це, а чи майстерна вигадка? Посібник з виживання в інформаційному просторі від дипломата і міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби охоплює питання від захисту персональних даних в інтернеті до протидії брехні й фейкам в нашу з вами епоху диджиталізації.
«Незриме життя Адді Лярю» Вікторія Елізабет Шваб
Історія про здійснене бажання, що подарувало Адді Лярю омріяне вічне життя. Втім ця мрія дуже швидко перетворюється на прокляття, бо тепер дівчина приречена на вічність самоти. Допоки волею випадку, один юнак в книгарні її не впізнає її. Це захопливе фентезі про подорожі часом та простором, яке торкається теми книжок та мистецтва, кохання та боротьби.
«Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки» Міхаель Бар-Зохар, Ніссім Мішаль
Перше дослідження про найбільш секретну службу та її діяльність, яка підпорядковується прем’єр-міністру Ізраїлю і ніким та нічим більше не керується. Ця книжка розповідає правду про найвідоміші операції та їх підґрунтя, а ще відповідає на важливі запитання: що таке справжня честь, і чим вона відмінна від фанатизму? Де завершується захист і починається тероризм? І чим небезпечно занадто покладатися навіть на найближчих союзників?
«Любов і потойбіччя. Збірка готичної прози»
Моторошна подорож світом «чорної» романтичної прози, твори з якої присвячені трагічному коханню та смерті. Автори занурять вас у світ жахів і надприродних речей, таємничих пригод та містики. До збірки увійшли твори відомих письменників, зокрема Едгара Еллана По, Девіда Лоуренса, Редярда Кіплінга та багатьох інших.
«Коротка історія фотографії» Іан Гейдн Сміт
Новітній, інноваційний екскурс темою фотографії, де автор доступно і лаконічно пояснює, як, чому і коли певні знімки змінили світ. Дизайн і структура видання допомагає легко орієнтуватися у ключових жанрах, митцях, темах і техніках, а також демонструє читачам глибоке розуміння і насолоду від фотографії з моменту її створення.
«Аутсайдер» Стівен Кінг
Одна з найсильніших історій Кінга за останнє десятиліття, де переплітаються детектив, трилер та жахи. Кривавий злочин, заплутане розслідування й підозрюваний Террі Мейтленд, що за логікою не міг вчинити вбивства, але за доказами винуватець цієї справи. Чи дійсно чоловік такий вже безневинний, чи хтось майстерно заплутує детектива й поліцію? Коли відповідь з'явиться, вона шокує вас так, як може шокувати лише Стівен Кінг.
«За лаштунками "Волині-43". Невідома польско-українська війна» Володимир В'ятрович
«Волинь-43» — це не вигадка польської чи російської пропаганди, а реальна історія страшної загибелі тисяч поляків та українців у 1943 році на Волині. Книга, написана одним з найвідоміших дослідників українського визвольного руху, дає можливість сформувати власну думку про волинські події, спираючись на об’єктивні факти історії народів, для яких ця війна повинна стати останньою.
«Джерело» Айн Ренд
Історія непоступливого молодого архітектора Говарда Рорка, що йде за покликом своїх принципів та цінностей на зустріч прогресу, наперекір суспільству. Чи переступить Говард через себе заради прийняття і визнання? У книжці авторка представляє одну з найскладніших ідей у художній літературі — людське его є джерелом прогресу людства.
«Подорож книжки. Від папірусу до кіндла» Ірене Вальєхо
Захоплива й детальна історія одного із найважливіших засобів передачі знань, який і досі відчайдушно бореться за своє існування. У виданні авторка досліджує народження книг і їхню подорож у часі: від каменю до очерету, від шовку до шкіри та ганчір’я, від дерева й аж до сучасного паперового формату й світла сторінок з екранів ноутбуків.
«Жінки їхніх чоловіків. Старі люди» Софія Андрухович
Ранні твори Софії Андрухович розкривають романтику звичайної буденності чоловіків і жінок. Авторка майстерно надає глибини особистостям персонажів, що читачам буде важко їх забути й відпустити. Історії зі збірки заглиблюють в життя закоханих людей, які прагнуть любові, щасливого життя та незліченних моментів, проведених поблизу одне одного.