Від глибиннних сюжетів до розгадування таємниць: 10 книжок із синьою обкладинкою
Різноманітні стилі виконання книжкових обкладинок покликані заволодіти нашою увагою і розказати про книгу ще до того як ми прочитаємо текст анотації. Та чи помічали ви, що книжкам із таємничими сюжетами чи глибинними сенсами притаманна саме синя обкладинка? І така книга потрібна вам, якщо ви є учасником або учасницею марафону #LabBookGame, що проходить в інстаграм (@laboratoria.ua) та фейсбуці (laboratoria.ua) видавництва Лабораторія. Публікуємо матеріал про кращі книжки з синьою обкладинкою від українських видавництв, які ви можете придбати на сайті книжкового інтернет-магазину laboratoria.pro.
«Світ і все, що в ньому є» Александар Гемон
Одного червневого дня 1914 року, коли до Сараєва прибуває ерцгерцог Франц Фердинанд, а Рафаель Пінто зайнятий роботою у батьковій аптеці, світ вибухає. Рафаель не готовий ні до війни, ні до служби в армії. А проте він має йти на фронт.
Десь в окопах серед Галичини його фантазії остаточно руйнуються. Війна зовсім не схожа на студентські будні у розпусному Відні, літні прогулянки чи замріяні вечори. Єдине, що тримає Рафаеля на фронті, — любов до свого побратима Османа, який на противагу поетичному Рафаелю не має жодних ілюзій щодо війни, він сміливий і завзятий. З ним можна наважитися на будь-що, навіть на втечу.
Чи вдасться закоханим здійснити таку авантюру? І чи врятує їх любов на шляху до свободи? На сторінках цієї книги вас чекає карколомна любовно-еротична історія про війну, яка охоплює десятиліття та континенти, відтворена крізь призму життя ЛГБТ людей.
«Лебедина зграя. Зелені млини» Василь Земляк
Село Вавилон і його жителі Мальва Кожушна, брати Соколюки, Явтушок Голий, Левко Хоробрий, Клим Синиця є уособленням не лише народних цінностей та моральних ідеалів, а й непростої історії українського села 1920-1940-х рр., коли старе життя руйнується, немов старі шляхетські садиби, й підкрадається Друга світова війна.
Роман про буденне, насичений елементами фантастики та гротеску, в якому письменник прагне поєднати минуле з майбутнім та побачити красу життя у його буденності. Де селяни викопують під грушею колекцію старовинної зброї, місцевий філософ розповідає про таврів і скіфів, а агент із продажу швейних машинок «Зінґер» будує гойдалку, щоб видати доньок заміж. Усі ці історії сплітаються в химерні сюжети про життя людей на тлі великої історії.
«Солід. Взуттєва фабрика життя» Юрія Скірка
«Солід» — взуттєва фабрика неподалік площі Ринок у центра Львова, де в роки Голокосту монахи Студійського Уставу із благословення митрополита Андрея Шептицького переховували євреїв. У підвалах фабрики тіснилися всі, хто тікав від нацистських пут смерті: діти, жінки та чоловіки незалежно від віку.
Це історія про стійкість духу, людяність та «львівського Шиндлера» — О. Йозефа Петерса, ченця та священника, який в часи постійних загроз, облав та доносів заснував виробництво, що стало центром порятункової акції Глави Греко-Католицької Церкви.
«Ераґон» Крістофер Паоліні
Десятиліттями в імперії Алаґейзія панувало зло. Коли п'ятнадцятирічний Ераґон знаходить у лісі відполірований блакитний камінь, він думає, що це щаслива знахідка бідного фермерського хлопчика. Але коли з каменя вилуплюється дракончик, Ераґон розуміє, що натрапив на спадщину, таку ж стародавню, як і сама Імперія.
З цього моменту життя хлопця перевертається з ніг на голову. Він змушений покинути свою сім'ю і вирушити на пошуки, які приведуть його до найвіддаленіших куточків Алаґейзії. Ераґону лише п'ятнадцять років, але це не важливо, бо тепер доля Імперії у його руках.
«Мета. Процес безперервного вдосконалення» Еліягу Ґолдратт, Джефф Кокс
Написана в стилі художнього роману, «Мета» трансформує управлінське мислення в усьому світі та пояснює концепцію постійного вдосконалення процесу для досягнення цілей. Це книга, яку варто порекомендувати своєму керівнику, але не конкурентам.
Алекс Рого — заклопотаний керівник заводу, який відчайдушно намагається підвищити продуктивність. Його підприємство стрімко прямує до катастрофи. Як і його шлюб. У нього є дев'яносто днів, щоб врятувати свій завод, інакше його закриють.
Випадкова зустріч із професором зі студентських часів — Іоною — допомагає йому вирватися зі звичного способу мислення і зрозуміти, що потрібно робити. Історія боротьби Алекса за порятунок свого заводу — це не просто захопливе читання, але й настільна книга менеджерів різних ланок.
«Жінка з каюти №10» Рут Веа
У цій туго закрученій, захопливій історії, що нагадує твори Аґати Крісті, Ло Блеклок, журналістка, яка пише для журналу про подорожі, щойно отримала завдання, про яке можна лише мріяти: тиждень плавання на круїзному лайнері.
Небо чисте, вода спокійна, а гості веселяться, коли ексклюзивний круїзний лайнер «Аврора» починає свою подорож мальовничим Північним морем. Спочатку перебування на лайнері приносить Ло лише задоволення: каюти розкішні, вечері блискучі, а гості елегантні. Але минає тиждень, холодний вітер шмагає палубу, сіре небо затягує хмарами, і Ло стає свідком того, що вона може описати лише як темний і жахливий кошмар: жінку викидають за борт. Хто за цим стоїть? Корабель пливе далі й усі пасажири роблять вигляд, наче нічого не сталося, але всупереч цьому Ло намагається зрозуміти, що спричинило ці жахливі події.
«Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни» Таня Касьян
Війна увірвалася у кожен дім, поділивши життя на «до» і «після», стала нашою новою реальністю. Щодня з'являються все нові й нові питання — як саме з цією реальністю співіснувати, не втратити в ній себе і до яких викликів ми маємо бути готовими.
Книга базується на п'яти стадіях прийняття неминучого, які описують нашу дійсність: заперечення — гнів — торги — депресія — прийняття. Вона наповнена історіями людей непублічних і медійних водночас, а також думками психотерапевта про те, чому люди до останнього не вірили, що може статись ескалація війни.
Разом з читачем авторка проходить шлях від першого усвідомлення початку війни до відповідей на питання «Як не програти після перемоги?». Бо навіть коли здається, що світло згасло, варто пам’ятати — воно завжди є всередині нас. І ми точно можемо його зберегти.
«Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому» Бессел ван дер Колк
Наше тіло реагує не тільки на фізичний біль, але й на емоційний. Так формуються травми. Ветерани, жертви насильства, залежні й тисячі інших людей борються з наслідками пережитих подій. Психологічні травми тримають нас у пастці минулого і не дозволяють рухатися далі.
Поєднуючи останні наукові дослідження і власний тридцятилітній досвід роботи з постраждалими, доктор Беселл ван дер Колк показує, як травма змінює мозок і тіло, відбираючи здатність жертв відчувати задоволення, самоконтроль і довіру. Він надає поради, які допоможуть краще зрозуміти себе, усвідомити причину власних страждань і стати на шлях до зцілення. І водночас пропонує інноваційні методи лікування — від нервового зворотного зв’язку, медитації, спорту аж до театру і йоги. А ще розкриває силу людських стосунків, які можуть стати рятівним колом на шляху до нового життя. Але найцінніше — автор дає надію на повне зцілення від травми.
«Наші душі в ночі» Кент Гарув
Едді несподівано відвідує свого знайомого, Луї, із яким вони були колись товаришами. Її чоловік вже давно помер, його дружина — теж. Одного дня почуття самотності стає настільки нестерпним, що Луї робить жінці несподівану пропозицію — розділити з нею ліжко… Тепер, коли їм залишається прожити зовсім трошки, вони готові розділити свою маленьку вічність одне з одним.
Це чуттєва та зворушливо-гірка історія визнаного американського письменника Кента Гарува про літню пару, яка наприкінці свого життя вирішує об’єднатися, аби розділяти разом надії на те недалеке майбутнє, яке їм судилося прожити разом.
«Амадока» Софія Андрухович
Події роману рухаються виром часу, який поєднує давнє минуле з сучасністю: в лікарняній палаті троє військових АТО — в криївці троє повстанців УПА — в кімнаті три стареньких сестри, які згадують батька. Авторка проводить читача трагедіями української історії — від Другої світової війни, Голокосту, через добу Розстріляного відродження й аж до початку російсько-української війни у 2014 році. А в центрі усього — міфічне озеро Амадока, яке існує лише на картах Геродота, але загублене сьогодні.
Ниткою крізь усю книгу, яку авторка писала протягом трьох років, вона проводить таємницю озера Амадока та залишає в сюжетних поворотах питання: чи може людина втратити пам'ять на кілька поколінь та чи здатна любов повернути найважливіші спогади?