Блог «Лабораторії»

П’ять років тому Лабораторія з’явилася як маленьке видавництво з великою вірою в силу книжки. Сьогодні наші видання читають в Україні і закордоном, ми перекладаємо світових авторів і відкриваємо нові українські імена, фіксуємо досвід і шукаємо відповіді разом із вами. І головне — далі віримо у книжки, бо навіть у найтемніші часи вони дарують світло.

Рубрика знайомства з авторами й авторками Лабораторії продовжується! Сьогодні це Катерина Єгорушкіна — українська письменниця, літературознавиця, лекторка. Спікерка TEDх, членкиня Українського ПЕН і Всеукраїнської арттерапевтичної асоціації. Лекторка Litosvita. Здобула ступінь магістра з літературознавства й закінчила навчання в аспірантурі на кафедрі психології, педагогіки та конфліктології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Деталями написання книжки «І тоді наш будинок став кораблем. Історії про емоційний спадок війни», які нам розповіла авторка, ділимося у матеріалі.

Гаражний розпродаж — це книжки з незначними зовнішніми слідами: десь збитий кутик, десь залишився цінник з книгарні, десь трошки вигоріла обкладинка. Але на тексти всередині це не впливає!

Для нас — це історії, ідеї, книжки, люди. А ще неймовірні автори й авторки, з якими маємо честь працювати. До нашого пʼятиріччя ми запитали в них: що для вас означає Лабораторія? І у відповідь отримали більше, ніж просто слова — підтримку, ніжність, довіру й багато-багато тепла! Ми дуже вдячні кожному й кожній, хто поділився своїм відчуттям! Це не просто фідбек. Це підтвердження, що все недарма! Ділимося словами наших авторів у матеріалі.

«Закохані в Пікассо» — це сміливий, розкішний портрет великого митця та жінок, які надихали, розчаровували, кохали та ненавиділи його. Крізь всю історію проходить тема любові та вірності, а також того, що ці речі означають для різних людей. Видання доповнене авторською приміткою, що пояснює, які персонажі із роману про Пікассо є реальними історичними постатями. Ділимося уривком із книжки у матеріалі!

Практичні рекомендації і вправи, що допоможуть знайти здоровіші способи взаємодії з собою і світом; детальний путівник, який допоможе поринути у мандри власним родоводом; серії про історію кольорів та інші — представляємо добірку книжок Лабораторії, які ви найчастіше обирали у червні. Детальніше про кожну розповідаємо у матеріалі!

«Привіт, печале» — це позачасова провокативна історія, що розбиває вщент традиційне уявлення про шлюб, дорослішання, свободу і сексуальність. Франсуаза Саґан досліджує темінь людської душі і силу взаємозв'язків так, що ви не вийдете звідти неураженими. Передмова Філіппа Бессона — французького письменника, автора романів «Припини свої вигадки», «За відсутності чоловіків». Публікуємо 5 цитат із книжки Франсуази Саґан у матеріалі.

Джош Малерман — автор тривожного трилера «Пташиний короб», який порівнюють з «Птахами» Гічкока, а також з кращими творами Стівена Кінга й культового фантаста Джонатана Керролла. На основі роману Netflix і данська режисерка Сюзанна Бір зняли однойменний постапокаліптичний фільм жахів (2018) із Сандрою Буллок у головній ролі. У матеріалі ділимося розповідями автора про раннє захоплення історіями, шлях до письма й музики та важливу деталь у процесі написання «Пташиного коробу».

Літо — ідеальний сезон для того, щоб трохи сповільнитися й пірнути у світ романтики. Отож, якщо вам хочеться чогось атмосферного, дотепного й з приємним посмаком — зібрали для вас добірку легких, але авантюрних і палких історій! Обирайте свого фаворита серед топових ромкомів — зі смаком джелато, відчуттям морського бризу на шкірі, шурхотом піску під ногами чи затишною сільською атмосферою...