ТОП 20: які книжки Лабораторії найчастіше обирали у 2024 році?
Великий кримський роман, локальні звичаї та регіональні культурні особливості України, історія про життя у будинку для літніх людей, усвідомлений тайм-менеджмент, філософія стоїків та інші — показуємо добірку книжок Лабораторії, які ви найчастіше обирали у 2024-му році. Детальніше про кожну розповідаємо у матеріалі.
20
«Оринин. Роман про стелепного чоловіка», Сашко Столовий
#Українська історія, ідентичність, діалекти, родинна історія, етнорегіони
Сашко Столовий, спадковий козіяр і носій локальної культури, пропонує зануритися в світ говірки, традицій, забобонів, жаги до волі й грайливої іронії, завдяки яким Демʼян і його родина проживали перипетії буремного та часом смертельно-небезпечного XX століття. Та й скільки таких Орининих розкидано по Україні!
19
«Шлях ріки», Шеллі Рід
#Америка, 1960-ті, романтика, реальні події, родинна драма
Роман, натхненний реальними подіями: знищення міста Айола в 1960-х роках. Історія про справжнє кохання, яке не зруйнувати ні труднощам, ні втратам, про віднайдення мужності, стійкості, дружби і, зрештою, дому. Там, де його найменше очікували.
18
«Нацисти-мільярдери. Темна історія найбагатших династій Німеччини», Давид де Йонг
#Німеччина, Друга світова війна, реальні події, Гітлер, особистості
Революційне розслідування про те, як нацисти допомогли німецьким магнатам заробити мільярди на жахах Третього рейху та Другої світової війни, а Америка дозволила умити руки.
17
«З нами житиме еласмотерій. Оповідання», Роман Голубовський
#Українська література, коротка проза, суспільство, сатира
Сміливі авторські експерименти, віртуозне жонглювання абсурдом, сатирою і комедією, алюзії на письменників й музикантів – від класиків до сучасності. Книга підіймає важливі теми колоніального спадку, сприйняття війни, впливу медіа і пропаганди на суспільство, про місце релігії і мистецтва у житті людини.
16
«Джулія.1984», Сандра Ньюман
#Антиутопія, ретелінг, квір-культура, ЛГБТК(ІА+)
Через сімдесят п'ять років після того, як Орвелл закінчив писати свій культовий роман, Сандра Ньюман дослідила світ Великого Брата, пропонуючи кардинально іншу, феміністичну оповідь культового «1984».
15
«Хто. Як наймати найкращих», Джефф Смарт, Ренді Стріт
#HR, бізнес, комунікація, масштабування, менеджмент
Написана на основі понад 1300 годин інтерв'ю з більш ніж 20 мільярдерами та 300 генеральними директорами. Прості та зрозумілі кроки, які допоможуть вам підібрати потрібних людей для досягнення оптимального успіху.
14
«Дзвінка», Ніна Курʼята
#Ідентичність, культура, мова, українська авторка
Художній роман журналістки і письменниці про те, як починаючи з радянських часів і до сьогодні в нашому суспільстві спотворювалися питання української мови та ідентичності.
13
«По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання», Том Фелтон
#Автобіографія, відомі особистості, реальні події
Книга, що дає можливість зазирнути за лаштунки життя Тома Фелтона — від архівних моментів на знімальному майданчику в ролі Драко Мелфоя до викликів дорослішання в центрі уваги.
12
«Будденброки. Занепад однієї родини», Томас Манн
#Лабораторія класики, німецька класика, нобелівський лауреат, сага
Одна з найкращих сімейних саг німецькомовної прози. Вважають, що в основі роману лежить історія власної сім'ї Томаса Манна. За цей роман автор був відзначений Нобелівською премією з літератури в 1929 році.
11
«Остання бібліотека», Фрея Семпсон
#Бібліотека, зарубіжна проза, книги, сім'я
Зворушлива історія про скорботу, любов і силу спільноти, наповнена гумором, дивакуватими книголюбами і несподіваними сюжетними поворотами.
10
«Нові стоїки», Грегорі Лопес, Массімо Пільюччі
#Класична філософія, мислення, стоїцизм
Розкриває мудрість античної філософії простою і доступною мовою та пояснює, які її принципи ми всі можемо застосовувати у повсякденному житті, а також дає чітко структурований 52-тижневий план, який допоможе назавжди змінити своє життя за допомогою простих щоденних вправ.
9
«Припини свої вигадки», Філліп Бессон
#Автобіографія, екранізація, зарубіжна проза, квір-культура, ЛГБТК(ІА+), реальні події
Автобіографічна історія про пошук і прийняття власної ідентичності. Роман здобув премію Maison de la Presse і премію Psychologies у 2017 році.
8
«Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем», Юлія Мак
#Пригоди, сучасна українська література, сучасна проза
Роман описує юність в українському селі в кінці 90-х на початку нульових років, так, що навіть фанати young adult мріятимуть про власний касетний магнітофон.
7
«Смерть у Венеції» та інші новели, Томас Манн
#Лабораторія класики, література ХХ століття, нобелівський лауреат, перша світова війна
Перший том вибраної новелістики Томаса Манна, лауреата Нобелівської премії з літератури за 1929 рік, містить чотири новели у класичних перекладах видатного українського перекладача Євгена Поповича: «Смерть у Венеції», «Тоніо Крегер», «Трістан», «Маріо і чарівник».
6
«Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних», Олівер Беркмен
#Мислення, пастка продуктивності, прокрастинація, самореалізація, стоїцизм
Автор поєднує підходи стародавніх та сучасних філософів, психологів та духовних вчителів, щоб вибудувати свою теорію про управління часом. Саме тому знання, які він виклав у цій книжці, не старіють і не втрачають свою актуальність і до сьогодні, бо базуються на вічних цінностях.
5
«Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці», Марічка Паплаускайте
#Журналістика, політика, репортаж, російсько-українська війна
Особисті розповіді залізничників, подробиці міжнародних спецоперацій та факти, які здивують кожного, хто хоч раз був пасажиром потяга. Під час однієї з поїздок у Херсон авторка потрапила під обстріл і стала свідком воєнного злочину — росіяни цілили в будівлю вокзалу, коли там зібралися пасажири.
4
«Рейк'явік. Нордичний детектив», Катрін Якобсдоттір, Раґнар Йонассо
#Детектив, зарубіжна проза, трилер, розслідування
Ісландія, 1956 рік. П’ятнадцятирічна Лаура вирішує провести літо, працюючи в однієї пари на маленькому острові Відей, що неподалік від узбережжя Рейк'явіка. На початку серпня дівчинка безслідно зникає. Минає час, і ця таємниця стає найганебнішою нерозкритою справою в Ісландії. Що сталося з дівчиною? Чи є шанс знайти її живою? Чи, можливо, вона просто покинула острів? Один з найкращих кримінальних романів 2023 року за версією The New York Times.
3
«Дофамінове покоління», Анна Лембке
#Емоції, материнство, медицина, ментальне здоров'я, саморозвиток, соціальні мережі, стосунки, харчування
Нам пощастило жити в добу швидких задоволень. Кілька кліків по екрану — й інстаграм готовий потішити лайками, You Tube підсунути цікаве відео, а мобільні ігри — почуватися переможцем тут і зараз. Зручно і все під рукою. Але трапляється так, що задоволення перетинають межу і перетворюють нас на залежних людей. Основна причина цього — надмірний рівень дофаміну внаслідок приємних, але не завжди корисних, звичок. А це є не що інше, як своєрідна втеча від болю.
2
«Там, де заходить сонце», Олена Пшенична
#російсько-українська війна, сім'я, сучасна проза, українська література
Насичена гумором, старечою мудрістю, іронією, зворушливими спогадами та історіями, що перетворює її на своєрідний «книжковий шелтер». Дає змогу поглянути на життя мешканців Будинку для літніх людей в ретроспективі історії: від часів радянської окупації до сьогоднішньої повномасштабної війни.
1
«За Перекопом є земля», Анастасія Левкова
#Крим, кримськотатарська культура, українська історія, ідентичність, короткий список в номінації Книга року BBC-2023
Роман Анастасії Левкової переплітає кримськотатарську культуру, українську історію й родинні таємниці.Цей твір є спробою відкрити материк для півострова, а півострів для материка з незвичного ракурсу. Ця історія, написана впродовж 10 років на основі близько 200 інтерв’ю з кримчанами, охоплює події від 1990-х до окупації півострова в 2014 році.